Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Poniżej znajdziecie najczęsciej zadawane pytania wraz z odpowiedziami do nich. Dotyczą one strony jak i forum wiec zapraszam do zapoznania sie z lekturą

1. Nie mogę się zarejestrować co jest tego przyczyną?

Odpowiedzi moga być dwie:
- Sprawdź, czy wpisujesz poprawe dane. Wszystkie pola muszą zostać wypełnione
- Wpisz unikalny i orginalny nick, gdyż inne mogą już być zajęte
- Upewnij się, że wpisujesz poprawny kod potwierdzjący. Jeśli pojawia się komunikat o niezgodności kodu a wpisujesz taki jaki się wyświetla, spróbuj powtóyćzc czynność parę razy. System mógł dostac zwiechy

2. Nie moge się zalgować

Sprawdź, czy podałeś/aś prawidłowy adres mailowy. Na niego wysłany został list aktywyjący konto, bez którego nie jesteś w stanie się zalogować.
Jeśłi aktywowano konto poprzez link to sprawdź czy nie masz wciśniętego capslocka - system logowania rozróżnia duże i małe litery
Możliwa przyczyna jest także antywirus. Czasem użytkownicy nie mogli się zarejestrować/zalogować majac właczone rózne oprogramowanie zabezpieczające komputer lub mając wyłączone cookies. Wszelkiego rodzaju zapory lub antywirusy mogą blokować działanie skryptów.

3. Nie mogę się zalogować gdyż moje konto jest podejżane

Dostałes bana. Zgłoś sie do administratora jesli nie wiesz za co.
Najczęstszą przyczyna bana jest:
- Wulgarny nick.
- Więcej niż 3 ostrzeżenia.
- Nieodpowiednie i wulgarne zachowanie na stronie.

4. Zapomniałem hasła co zorbić?

Skozystaj z linka w panelu logowania z przypomnieniem. Naciśnij na link "Zapomniane hasło? " i postępuj z instrukcją. Jeśli podałeś prawidłowy adres mail to dostaniesz list z odpowiednim linkiem. Jeśli nie da się na niego kliknąć wklej go w przeglądarce.

5. Nie mogę wgrać avatara
- Upewnij się, że jest on w formacie jpg lub gif
- Nie mozesz wgrać avatara jaśli już o takiej nazwie znajduje się na serwerze. Najlepiej nazwij plik tak jak Twój nick. Pamiętaj, że w nazwie mogą być tylko cyfry i litery - bez spacji, przecinków i innych znaków specjalnych
- Sprawdź, czy avatar spełnia wymogi forum 100x100px i 20 kb

6. NIe mogę zmienić mojego nicku lub adresu mail

Tak opcje te zostały wyłączone w celu lepszego funkcjonowania forum - zmiana nicka jest nie możliwa.

7. Nie mogę wejść do działu download lub odcinków

Upewnij się, że jesteś zalogowany/a. Dotęp do tego działu tylko dla takich osób czyli tylko dla użytkowników zalogowanych.

8. Jak zdobywać punkty i do czego służą?

Punkty zodbywasz za pisanie postów oraz pomoc w rozwoju strony. Za nadesłane multimedia, działy oraz inne materiały które zaakceptuje administrator.
Punkty służą do zwiększenia swojej rangi na forum czyli pokazania innym użytkownikom jaki wkład masz w rozwój forum. Im więcej sensownych postów tym więcej punktów.

9. Miałem punkty ale z dnia na dzień zniknęłła pewna ich ilość

Punkty same nie znikają. Jedyna możliwość, że zostało ci odjęte pkt to:
- Nałożona została na ciebie kara pkt o czym zostąłbyś poinformowany poprzez pm/pw
- Skasowaniu uległy teamty lub posty, w których się udzielałeś/aś. Jako, że na forum musi być porządek to wszystkie zamknięte a nie przyklejone tematy są usuwane więc punkty za nie znikają. Jeśli nie chcesz tracić punktów nie spamuj i nie udzielaj się w tematach, w ktorych inni spamują.

10. Jaki rozmiar może mieć sygnaturka?

Sygnatura mozemiec rozmiar 400 px szerokości i 150 wysokości oraz 20-25 kb

11. Jak umieśić sygnature do postów?

Sygnatura do postów jest pobierana z Twojego profilu. Aby ją w nim umieśić to w polu tekstowym podajesz adres do pliku w internecie. Najpierw umieść sygnature na np http://www.mfoto.pl a nastepnie adres url, który otrzymasz umieść w swoim profilu pomiędzy tagami [img][/img]

12. Czy mogę pisać kolorową czcionką?

Nie kolorowe czcionki są przeznaoczne dla administratorów i moderatorów lub redakcji
Pod rzadnym pozorem nie możesz pisać kolorem zielonym [lime] ani fioletowym [vilolet]

13. Czemu, gdy wchodzę na czat pojawia mi się czerony pasek oraz informacje o niedozwolonych znakach?

Poniewaz czat jest tylko dla naszych zalogowanych użytkowników oraz nie mogą na niego wejść osoby, które w nicku mają spacje.

14. Czy mogę mieć dwa konta na jeden adres mail lub jedno IP?

Nie. niedozwolone są wogóle dwa konta na db4ever z ktorych korzysta ta sama osoba. Jeśli zostanie to wykryte na obydwa zostanie nałożony ban lub zostaną całkiem skaowane. Pozatym nie można 2 razy podać tego samego adresu przy rejestracji

15. Mam problemy ze sciąganiem odcinków. Klikam na linki i otwiera sie inna strona

Tak gdyż odcniki znajdują się poza serwerem db4ever na www.megaupload.com i musisz ściągać je z tamtad jeśli chcesz. Instrukcja jak to robić jest w menu bocznym w zakładce Strefa Multi/magaupload info

16.Co to jest torrent i jak go ściągnać?

Wszystko na temat torrentów jest w menu w sekcji Strafa Multi/ torrenty info

17. Jak mogę ustawić kolorowy nick lub wybrać sobie rangę?

Niestety kolorowe nicki są ustawiane tylko przez administratora. On decyduje kto na to zasłużył i moze być w gronie przyjaciół mając kolor niebieski. Także administrator ustawia rangi specjalne ale tylko osobom, ktore się wykazują przy rozbudowie strony lub są w redakcji.

18. Co to jest warn i ban?

Warn to ostrzeżenie. Użytkownicy, którzy łamią regulamin dostają ostrzeżenia. Nie wolno spamować, przeklinać oraz dublować teamtow. Za wszystko można zarobić warna. 2 warny to jest maximum dla użytkownika. Przy kolejnym włącza sie autoamtyczny ban i nie można pisac na forum.

19. Gdy pisałem teamt strona się zawiesiła i temat lub post dodało mi kilkakrotnie

Nic nie róbcie. Nie dopisujcie ani nie poprawiajcie. Podwójne posty nie bedące spamem usuwa moderator. Opcja usuwania przez użytkowników została wyłączona

20. napisałem post i zapomniałem coś dopisac. Co zorbić?

masz przy poście jako autor opcje edit by wyedytowac lub dopisać coś naciśnij przycisk i bedzies mogł dopisać. Nie pisz nowego posta pod spodem, gdyż jest to spam i dostaniesz ostrzeżenie.

21. Jestem nowym użytkownikiem i nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc?

pomoc uzyskasz na forum od innych użytkowników lub obsługi strony. Staramy się odpowiadać na wszelkie pytania jeśłi nie zostały już nanie podane informacje. Zapoznaj się z forum i zobacz czy ten temat nie został już poruszony. Jeśli nie napisz temat w odpowiednim podforum. Jeśli natomiast temat już istnieje a tym bardziej jest przyklejony możesz dostać warna.


Macie pomocne pytania i odpowiedzi? piszcie do @Medyq lub @Gokusiek dopiszemy do listy..