Powakacyjne podsumowanie
Dodane przez baran01 dnia 09-09-2013 13:55
Witajcie po wakacyjnej przerwie :)
W związku z tym, że dawno nie było wieści z frontu dzisiejszy news to będzie bardziej takie podsumowanie najważniejszych rzeczy niż jakieś nowości. W środku szybkie podsumowanie na temat:
- Dragon Ball Z: Battle of Gods
- Gry DBZ (Dragon Ball Z: Battle of Z, Dragon Ball Heroes)
- Manga (kolorowe wydanie mangi DB, nowa manga Toriyamy)
- Twórczość fanowska
Chcesz sobie szybko przypomnieć co działo się w świecie DB podczas wakacji? Chcesz wiedzieć na co czekają teraz wszyscy fani DB?
Zapraszamy do zapoznania się z treścią tego newsa.
Rozszerzona zawartość newsa
Witajcie po wakacyjnej przerwie :)
W związku z tym, że dawno nie było wieści z frontu dzisiejszy news to będzie bardziej takie podsumowanie najważniejszych rzeczy niż jakieś nowości.
W środku szybkie podsumowanie na temat:
- Dragon Ball Z: Battle of Gods
- Gry DBZ (Dragon Ball Z: Battle of Z, Dragon Ball Heroes)
- Manga (kolorowe wydanie mangi DB, nowa manga Toriyamy)
- Twórczość fanowska

Chcesz sobie szybko przypomnieć co działo się w świecie DB podczas wakacji? Chcesz wiedzieć na co czekają teraz wszyscy fani DB?
Zapraszamy do zapoznania się z treścią tego newsa.

## DRAGON BALL Z: BATTLE OF GODS ##


Zapewne wszyscy czekamy z utęsknieniem na dzień, w którym będziemy mogli obejrzeć film Dragon Ball Z: Battle of Gods w dobrej jakości, niestety na projekcję w polskich kinach póki co nie mamy co marzyć, ale nie martwmy się, bo już za kilka dni - dokładniej w piątek 13.09. w Japonii film zostanie wydany na płytach DVD i Blu-ray. Można więc oczekiwać, że dobry internet podzieli się z nami tym filmem i jak w przypadkach większych hitów anime w ciągu kilku kolejnych dni znajdzie się jakiś ochotnik, który zrobi polskie napisy (choć pewnie wiele osób zdecyduje się na oglądanie zanim jeszcze jakiekolwiek napisy powstaną).Na pewno postaramy się umieścić na naszej stronie źródła dzięki którym będzie można obejrzeć ten film. Zatem cierpliwości - pozostało już tylko kilka dni :)
Zachęcam także do zamówienia sobie oryginalnej kopii wprost z kraju kwitnącej wiśni [AMAZON]

Znajdą się wśród nas na pewno i tacy, którzy z głęboką nadzieją oczekują, że ten film prędzej czy później (a każdy wolałby prędzej) ukaże się w kinach i u nas. Na razie nie ma większych poszlak, które mogły by coś takiego sugerować choćby, ale film zaczyna już powoli swoją trasę po międzynarodowych kinach. Obecnie stara się podbić ekrany wielu państw w Azji i Ameryce Łacińskiej.

Oto lista krajów, w których film ma swoją premierę:

Filipiny - 18.08.2013 (film zarobił już: 22 553$)
Hong Kong - 01.09.2013 (film zarobił już: 173 599 $)
Korea Południowa - 01.09.2013 (film zarobił już: 204 072$)
Argentyna - 19.09.2013
Peru - 26.09.2013
Meksyk - 27.09.2013
Chile - 10.10.2013
Kolumbia, Brazylia - 10.2013

[SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [SCREEN] [PLAKAT] [KOREAŃSKI ZWIASTUN] [BRAZYLIJSKI TRAILER] [8-MINUTOWY KLIP]

Pozostaje nam czekać :)

## DRAGON BALL GRY ##


Fani gier DB mogą się ekscytować nowym nadchodzącym tytułem: DRAGON BALL Z: BATTLE OF Z. Produkcja ta zdaje się próbować wprowadzić trochę świeżości w konsolowych tytułach z serii DB. Gra będzie oferować ciekawą opcję gry w trybie kooperacji, a raczej, grupowe walki to będzie główny trzon tej bijatyki. Denerwowało was we wcześniejszych produkcjach, że są bardzo podobne? Wkurzało was, że we wszystkich walkach zawsze walczycie 1 na 1? To się teraz zmieni, Battle of Z oferuje bowiem tryb walki w kilka osób przeciwko jednemu przeciwnikowi sterowanemu przez sztuczną inteligencję. A w nim stoczycie walkę przeciwko takiemu dajmy Freezerowi razem z kumplami, tudzież komputerowym kompanem. Niejednokrotnie może to być ogromny przeciwnik na miarę Oozaru Vegety. W grze oprócz wielu znanych nam od lat postaci będziemy mogli też sterować też nowymi z filmu DBZ:BoG m. in. Goku w wersji Super Saiyajin God ;)Tytuł zostanie wydany na PS3, PS Vita i XBOX 360. Premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 1 kwietnia 2014, data premiery w Europie (w tym w Polsce) nie jest na razie znana.


Niestety trochę mniej radości będą mieli dragonballowi fani, którzy liczyli, że gra Dragon Ball Online trafi w końcu do Europy i będą w nią mogli pograć tutejsi playerzy. Otóż twórcy poinformowali oficjalnie za pomocą mediów społecznych, że wraz z końcem września gra będzie ewidentnie wyłączona. Już przestały działać oferty płatności za różne udogodnienia, możliwości zakupów itd. Wkrótce zostaną też wyłączone serwery. Poniżej fragment notki.
"Greetings.
This is the next heartwarming experience in Dragon Ball, Dragon Ball Online.
On September 26th, 2013, Dragon Ball Online is to end its service. To those who have been with Dragon Ball Online to this point, we express our deepest gratitude."Pozostając jeszcze przy grach dodam, że w odróżnieniu od gry na PC-ta, pewien tytuł na automaty arcade'owe trzyma się świetnie. Mowa o Dragon Ball Heroes. Do gry oprócz oczywistych dodatków w postaci bohaterów z filmu DBZ: Battle of Gods otrzymamy eksluzywne postaci jak fuzja Super 17 z Androidem nr 16 [FOTKA1] [FOTKA2], a także Gotenksa w wersji doroślejszej (powstałego z fuzji Gotena i Trunksa z serii DB GT - [FOTKA]## MANGA ##


W świecie mangowym związanym z DB ostatnio dzieje się dosyć sporo.
Była mowa o tym, że w listopadzie możemy spodziewać się animangi(manga utworzona z kadrów z anime) przedstawiającej historię z filmu DBZ: Battle of Gods. Autorem wydania ma być sam Akira Toriyama. Mangi możemy się spodziewać w Japonii 4 października 2013 r.

Przypomnę, że Naho Ooishi stworzyła też już część mangi Dragon Ball SD przedstawiającą kawałek wydarzeń z wspomnianego filmu. Bardzo możliwe, że po terminie wydania DVD/BR możemy się spodziewać kontynuacji tej parodiowej mangi.Nie są to jedynie obecnie wydawane mangi związane z DB, wydawnictwo Shueisha cały czas wydaje mangę DB (konkretnie jej część odpowiadającą serii DBZ) w pełnej wersji kolorowej. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda nowe wydanie mangi.Jak większość z nas już wie od jakiegoś czasu, nie są to wszystkie mangowe newsy związane z DB, ten ostatni jest moim zdaniem najciekawszy. Akira Toriyama tworzy i wydaje nową mangę Ginga Patrol Jako (Galaktyczny Patrol Jako). Seria póki co jest pełna typowo toriyamowskiego klimatu i czyta się ją całkiem przyjemnie, nie to jest jednak najciekawsze. Największe emocje związane z tym tytułem budzi fakt, że manga ta jest jakoś powiązana z serią Dragon Ball. Póki co, nie widać wyraźnych konekcji, ale jak ponoć sam twórca mówi, z czasem je dostrzeżemy ;) Pozostaje nam jedynie pilnie śledzić nowy tytuł pana Akiry (a nie będzie to raczej seria długa, z tego co mi wiadomo, w dodatku jest to jeden z ostatnich tytułów jakie ma niby tworzyć pan Toriyama).## TWÓRCZOŚĆ FANOWSKA ##


Dragon Ball Z: Frieza Saga - będzie to fanowskie wideo przygotowywane przez twórców DBZ: Saiyan Saga, które promowaliśmy tu rok temu, braci Kirby z K&K Productions. Na wideo będzie się składać kilka scen wybranych z sagii Freezy. Braciom pomaga profesjonalny twórca afektów specjalnych z wielu hollywoodzkich filmów. Więcej o ich postępach w pracach nad wideo w poniższych filmikach. (W ramach ciekawostki dodam, że w produkcję jest zaangażowany jeden z ziomków tworzących DBZ Abridged)[WIDEO 2] [WIDEO 1]

Produkcja brytyjskich fanów nie jest jedyną interesująco zapowiadającą się twórczością filmową. Swój głos w kwestii przedstawiania filmowego serii Dragon Ball Z zabierają również amerykański pasjonaci DB z grupy RobotUnderDog. Ta grupa ma trochę inne podejście to przedstawiania live-action serii DBZ, nie chcą oni tworzyć trailera, a mini-serial internetowy pt. DRAGON BALL Z FUTURE DESTROYED (dobrym przykładem może być seria Mortal Kombat: Legacy). Twórcy zastanawiali się ostatnio którą historię zekranizować. Pytali fanów o zdanie na temat dwóch z nich, mieli się oni zdecydować między pomysłem na nakręcenie History of Trunks (prezentującą historię Trunksa z Przyszłości w jego czasach) czy też ich wersji filmu Battle of Gods. Sądząc po fotkach promocyjnych jakie ostatnio wypuszczają na swojej stronie czy fanpage'u na facebooku, ich wideo będzie raczej inspirowane historią Trunksa, wiele wskazuje jednak, że będzie to w dużym stopniu ich autorskie podejście do tematu. Więcej materiałów i informacji pod linkami: [STRONA WWW] [FACEBOOK]Wspomnę jeszcze o jednej fanowskiej produkcji, mianowicie parodiowej serii DBZ Abridged. Twórcy wydają niedługo kolejny epizod. Na zaostrzenie apetytów wrzucili do sieci taki oto fragment z nadchodzącego odcinka.## O DB4EVER ##


Na sam koniec chciałbym powiedzieć parę zdań na temat naszej strony, czyli samego DB4EVER. Jak można dostrzec niewielka część redakcji pozostała wciąż na stronie, stąd też pewne drobne zaległości, które osobiście postaram się naprawić. Będzie to jednak ciężkie, ponieważ wiele się ostatnio dzieje w moim życiu i zapomniałem już znaczenia pojęcia "wolny czas". Póki nie znajdziemy nowych osób do redakcji (a to graniczy z cudem), większość strony pozostaje wyłącznie pod moją opieką, dlatego też chcę zmienić trochę format strony, z typowego dużego portalu na bardziej subtelny, blogowy wręcz. Mogę wam powiedzieć jedynie w tej chwili, że jakieś większe zmiany na db4ever (a te nadchodzą), będą w okolicy drugiej połowy października, kiedy to planujemy gruntowną przebudowę całego systemu od podszewki.
Zanim jeszcze te gruntowne zmiany na naszej stronie, to czeka nas też pewna nowość tutaj, przygotowywana przez jednego z naszych weteranów Warhada i jego ekipę.
Powiem tyle, dalej pozostajemy stroną skupioną totalnie na Dragon Ballu, ale rozszerzamy trochę nasze spojrzenie na świat (a zarazem też brniemy w inne formy prezentacji danych).
W przeciągu kilkunastu dni możecie się spodziewać nowych informacji, newsów. Na przestrzeni 2-3 tygodni pierwszych dzieł spod ręki ekipy Warhada. No i tak jak wspomniałem, w okolicy jakichś dwóch miesięcy od dziś powinniśmy zacząć egzystencję w trochę innej formie.
Pozdrawiam wszystkich, dzięki za waszą wytrwałość i szaleńczą wręcz wyrozumiałość.
Postaramy nadrobić to w przyszłości jakimiś konkursami.
Zapraszam do komentowania i do zo za jakiś czas :)

Baraneł.