Recenzja filmu: The Tree of Might
Dodane przez medyq dnia 22-11-2009 13:29

Film powstał w 1990 roku. Film jest niezły fajna kreska, muzyka spoko, walki nie są złe, a co do akcji... jest nieźle jest naprawdę nieźle. Do powstania filmu przyczyniło sie wiele osob min:
Studio-Toei Animation
Autor-Akira Toriyama
Projekt-Yuji Ikeda
Reżyser-Daisuke Nishio
Scenariusz-Takao Koyama
Muzyka-Shunsuke Kikuchi.
Jak widać nie jest ich mało.

Akcja w filmie dzieje się po walce z Vegetą więc Goku jeszcze nie jest SSJ ale to nic i tak walki są spoko. Film jest fajny i tytuł też niczego sobie „DBZ The Tree Of Might” nie źle brzmi co? Ale do rzeczy więc... film jest godny waszych oczu (mi osobiście się podobał) gdyż występuje w nim wiele ciekawych postaci o których albo nic nie mówiono albo bardzo mało o nich słyszano w odcinkach DB. Film można zaliczyć do dłuższych gdyż trwa aż 60 min.

Streszczenie-Film rozpoczyna się od uderzenia w Zimie tajemniczego obiektu co powoduje pożar w lesie, Gohan i Krilan widząc to starają się jak najszybciej ugasić pożar, udaje im się i ratują małego smoka ale las jest bardzo zniszczony.
Bohaterowie biorą się za zbieranie kul gdy im się to udaje proszą Shenrona o ożywienie i odbudowanie lasu. Las jednak nie zostanie taki piękny jakim go natura stworzyła. Ten obiekt który uderzyły w Ziemię to kapsuła nijakiego Taurusa. Ma bardzo okrutny plan. Chce na Ziemi zasiać drzewo mocy które wysysa energię z planety i kumuluje ją w owocach rośliny. Wiadomo co się stanie z Ziemią jeśli drzewo zabierze całą energię planety, właśnie stanie się wielką pustynią bez życia. Oczywiście nie pójdzie tak łatwo Tauruosowi plan niszczenia Ziemi, Goku i Team Z postarają się go powstrzymać. Czy im się to uda? Sami zobaczcie.

Postacie:

Goku-Główny bohater filmu największa część filmu kręci się wokół niego walczy zaciekle z Tauruosem. W tym filmie zobaczymy naprawdę niezłą walkę w jego wykonaniu.

Taurus-Czarny charakter filmu walczy głównie z Goku, jest niesamowicie silny na początku, a gdy zjada owoc z drzewa mocy i jest jeszcze silniejszy Goku dostaje niezłe
lanie.

Piccolo-Ten bohater jest silny i chce pomóc, walczy wytrwale ale przegrywa z przybyszem.

Gohan-Gasi pożar w lesie razem z Krilanem i ratuje smoka walczy razem z przyjaciółmi z Taurusem ale długo sobie nie powalczył.

Krilan-Po uratowaniu lasu staje do walki z Taurosem jednak i on jest za słaby aby go pokonać.

Yamscha-Mało robi w filmie stara się pomoc przyjaciołom lecz Taurus i w tym przypadku jest za silny.

Tenshin i Chaoz-Również oni bardzo chcą aby na Ziemię powrócił pokuj zgodnie z postanowieniem próbują powstrzymać Taurusa ale Sayan jest za silny.

Ogółem film jest spoko ale (nie licząc) początku akcja toczy się głównie wokół walki Taurusa z Goku inni bohaterowie są jakby na drugim planie ale to nie zmienia faktu że film jest dobry bo jest i zachęcam do obejrzenia choć nie jest najlepszym filmem DB.