Formy Bebi
Dodane przez medyq dnia 19-11-2009 09:31

Bebi
Bebi jest ostatnim przedstawicielem rasy Tsuful-jin. Rasa ta została zniszczona przez przybyłą na ich planetę rasę Saiya-jin na długo przed wydarzeniami z Dragon Balla. Przed ostateczną eksterminacją ostatni tsufulscy uczeni wysłali w kosmos kapsułe z DNA ich króla. Kapsułe odnalazł genialny doktor Myu i postanowił odtworzyć mutanta.
Przywrócony do życia Bebi postanowił się zemścić na ostatnich żyjących saiyanach, zmieniając wszystkich ziemian w tsufuli.

Embrion
Jest to pierwsza forma Bebiego, w tej formie jest on całkowicie bezbronny i znajduje się w specjalnym generatorze komórkowym, który dostarcza mu potrzebnej do rozwoju energii. Trunks wprowadza do programu generatora zmiany, aby uniemożliwić rozwój mutanta, ale pomimo to ten się budzi i wydostaje na zewnątrz.


Bebi forma 1
Po wyjściu z generatora Bebi nieco rośnie, ale nie różni się bardzo od formy embrionalnej, ponieważ przed wcześnie zakończył pobyt w swoim inkubatorze. Jego skóra jest szaro-fioletowa, a oczy czerwone. Pomimo, że nie był jest w pełni sił to i tak dysponował dużym poziomem mocy. Zaatakowany przez Goku, Trunksa i Pan, omal nie ginie, ale jego część wnika w ciało doktora Myu gdzie regeneruje się. Zmieniając po kolei ciała mutant w końcu wchodzi w ciało Trunka, ale ten dzięki silnej woli zamienia się w Super Saiyanina i pozbywa się mutanta z swojego ciała. Bebi wiedząc, że nie ma szans ucieka promem na Ziemie.Bebi forma 2
Lecąc na Ziemi, Bebi infekuje resztę pasażerów i pobiera z nich energie. Po wylądowaniu wnika w ciała kilku ziemian i atakuje Son Gotena, który niczego się nie spodziewając pokonuje ich. Wtedy mutant się ujawnia już w pełni ukształtowany. Przede wszystkim zmienia się jego wygląd, jego ciało jest niebieskie oraz na rękach, nogach i ramionach znajdują się czerwono-żółte opaski i naramienniki, oczy zmieniają kolor na niebieski, a na lewej skroni widać pasek w takich samych kolorach jak jego strój.
Bebi atakuje Gotena i rani, po czym prowokuje do zamiany w SSJ, aby przejąć nad nim kontrole. Następnie atakuje Gohana i również wnika w jego ciało. Będząc w ciele starszego syna Goku odnajduje Vegete i z pomocą zarażonego Gotena przejmuje ciało księcia.


Bebi Vegeta forma 1
Po przejęciu ciała Vegety mutant zaraża resztę ziemian oraz zmienia wygląd ciała Vegety. Włosy zmieniają kolor na biały, oczy przybierają wygląd r1;celownikówr1;, a na twarzy pojawiają się trzy czerwone kreski, jedna od brody do ust, a dwie pozostałe odchodzą od oczu w bok skroni. W tej formie jego siła wzrasta do 265,000,000 jednostek KI i bez problemu radzi sobie z Goku.

Bebi Vegeta forma 2
Bebi przybiera tą formę podczas walki z Goku, aby zademonstrować mu jego potęgę, po czym pobiera od zarażonych saiyan energie. Wtedy jego mięsnie rosną, paski na czole zmieniają swój kształt, oczy przybierają niebieski kolor, oraz pojawiają się żółte spiczaste naramienniki.


Bebi Vegeta forma 3
Pomimo przejścia w drugą formę, Goku oświadcza Bebiemu, że samym napinaniem mięśni go nie pokona. Zdenerwowany mutant prosi znajdując się po jego kontrolą ludzi o oddanie mu ich energii, jego moc wzrasta jeszcze bardziej strój zmienia kolor na czarny z białym torsem, naramienniki nie są już tak spiczaste, a fryzura ma grzywkę. Mutant tworzy też ogromną czarna kule, którą chce zabić Goku, ale w ostatniej chwili ratuje go Kibito. Tymczasem mutant dzięki smoczym kulą odtwarza swoją rodziną planeta gdzie walczy z Uub Uubem, którego pokonuje, ale nie zabija, ponieważ, uratował go Buu Buu, który się z nim łączy, pomimo tego Uub Uub znowu przegrywa. Wtedy na planecie pojawia się Goku, który najpierw zmienia się w Golden Oozaru, a następnie w SSJ4 i spuszcza Bebiemu porządny łomot:)


Golden Oozaru Bebi Vegeta
Widząc, że Bebi nie daje sobie z Goku, Bulma skierowuje do mutanta, wzmocnioną energie Goku, powodując jego transformacje w Oozaru.
Jego energia wzrasta do 875,000,000 jednostek KI. W porównaniu do Goku panuje on całkowicie na sobą oraz może korzystać z różnych ataków KI. Goku bardzo obrywa od niego, ale w końcu otrzymuje od uzdrowionych synów, Trunka i Pan energie dzięki czemu jego moc wzrasta do 900,000,000 jednostek KI i powala mutanta na ziemie, a następnie usuwa mu ogon zmuszając go do opuszczenia ciała Vegety. Bebi wiedząc, że nie wygra ucieka statkiem kosmicznym, ale KAMEHAMEHA Goku wyrzuca go na słońce, gdzie ulega unicestwieniu.

Specjalne umiejętności


Bebi podobnie jak Cell i Buu Buu może się regenerować do momentu zniszczenia jego wszystkich komórek. Uczynił to m.in. po wejściu w ciało dr Myu.
Tak jak każdy tsuful, Bebi potrafił przybierać formę ciekłą, co ułatwiało mu poruszaniu się w ciasnych szczelinach oraz wnikanie do cudzych ciał.
Mutant mógł opanować czyjeś ciało wnikając w formie ciekłej do niego przez otwory naturalne bądź rany, w wypadku saiyan musiał czekać, do momentu zamiany wojownika w SSJ inaczej ten mógł go wyrzucić. Do przejęcia nad kimś kontroli wystarczyło mu złożenie jednej komórki w ciele danej osoby.