Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Tenkaichi Budoukai
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:23

  

TENKAICHI BUDOUKAI

Tenkaichi Budoukai to nic innego jak Dragon Ball'owy Turniej Sztuk Walki . W nazwie "Ten" oznacza "niebo", "ka" oznacza "pod", "ichi" to "najlepszy", "Budo" to "sztuki walki" ,"kai" to turniej.A do kupy otrzymujemy "Tekaichi Budoukai" - "Największy turniej sztuk walki na Ziemi" lub "Największy turniej sztuk walki pod niebem" - Ziemia znajduje się "pod niebem"). Łącznie w DB odbyło się 8 turniejów od 21 do 28 z czego te od 21 do 23 w serii Dragon Ball, a pozostałe w Dragon Ball Z. Turniej odbywał się regularnie co 3 lata, zawsze 7 maja. Do turnieju mógł zapisać się każdy, dlatego chętnych było wielu. Z tego powodu najpierw w wewnętrznych budynkach klasztoru odbywały się eliminacje (bez udziału publiczności), dzięki którym wyłaniano 8 finalistów. Dzielono ich potem na pary w których walczyli na podwyższonej arenie przed klasztorem. Finały dbywały się systemem "przegrywający odpada". Tenkaichi Budoukai nie był turniejem "wolnej amerykanki" to znaczy, że obowiązywały pewne zasady:

1. Nie wolno było używać żadnych broni i innych akcesoriów pochodzących z zewnątrz (z tego powodu prawie zdyskwalifikowano Goku za użycie magicznej chmurki)
2. Trzeba było się zjawić na pojedynek o wyznaczonym czasie
3. Nie wolno było zabić przeciwnika
4. Nie wolno było uderzać przeciwnika w oczy
5. Nie wolno było bić jak... Gołota tj. poniżej pasa.

Aby wygrać należało:

1. Znokautować przeciwnika (sekundant liczył do 10) lub
2. Wyrzucić przeciwnika za ring
3. Zmusić przeciwnika do poddania się

Oprócz normalnych turniejów odbyły się także turnieje z zaświatach oraz w Cell Game. Pierwszy z nich to Anoyo Budoukai lub Heven Budoukai
Turniej zorganizowany przez Władcę Zaświatów. Nagrodą w turnieju miały być korepetycje u Władcy Zaświatów. Son Gokou akurat przebywał w zaświatach, ponieważ poświęcił swoje życie by ratować Ziemię przed Komórczakiem, który właśnie miał eksplodować. Gokou przeteleportował Komórczaka na planetę Kaito gdzie mógł spokojnie wybuchnąć nie niszcząc przy tym Ziemi (niestety planeta Kaito została doszczętnie zniszczona). W turnieju walczyły różne rasy w tym jeden Saiyan (Gokou). Son Gokou bez żadnego problemu doszedł do finału gdzie spotkał godnego przeciwnika - Paula Kuchana. Walka trwała długo, oczywiście zwyciężył Gokou, jednak nie otrzymał korepetycji od Władcy Zaświatów.

Kolenym turniejem był turniej Komórczaka w Cell Game. Turniej zorganizowany przez Cella, który chciał sprawdzić swoje nowe możliwości. Stawką były tu losy Ziemi. Cell przygotował matę w ciągu kilku minut a następnie ogłosił w telewizji, że daje wszystkim dwa tygodnie, by przygotować się do turnieju. Na turnieju stawili się: Gokou, Vegeta, Trunks, Son Gohan, Yamsha, Tienshinhan, Krillin, Mr. Satan i jego ekipa. Pierwsza do walki stanęła ekipa Satana, walka trwała nawet dość długo prawie 10 sekund, bo właśnie przez tyle komórczak nie zrobił żadnego ruchu. Obydwu "leszczy" powalił jednym ciosem, następny do walki stanął Satan, zaatakował jako pierwszy lecz bezskutecznie, komórczak skontrował i Satan znalazł się coś koło 300 metrów poza ringiem. Po pięciu minutach wrócił i walka zaczęła się ponownie lecz również bezskutecznie. Po Satanie walkę z Cell'em rozpoczął Gokou (nareszcie jakiś przeciwnik), po długiej wymianie ciosów przeważał Cell. Gokou postanowił zrezygnować z walki i wystawić kilkunastoletniego Son Gohana, by go zastąpił. Gohan początkowo nie wiedział jak się zabrać do tak silnego przeciwnika, dostał ładnych parę ciosów. Duch walki obudził się w nim dopiero gdy Cell wypuścił Cell Juniors, by zabiły jego przyjaciół. Tak się wtedy zdenerwował, że walczył jak co najmniej Saiyan trzeciego poziomu, pokonał wszystkie Cell Juniors'y a potem samego Cell'a.6919 Czytań | Drukuj