Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
DB 4 Ever w liczbach ;p
Dodane przez medyq dnia 01-02-2006 03:45

  
Historia

Każda stronka posiada swoją historię. Czas leci a wraz z nim zachodzą znaczące lub też mniej zmiany. Pojawiają się nowi ludzie, strony zmieniają laye lub themy. Zmienia się ich struktura oraz priorytety. Także w przypadku db4ever czas leci szybko i w tym dziale postaramy się Wam pokazać to i owo.

Pomysł na strone powstał w 2001 roku jednak z braku czasu szybko padł. Projekt został odnowiony we wrzesniu 2005 i trwa do dziś dnia z krótkimi kilkudniowymi przerwami spowodowanymi zmianami serwerów. W obecnej chwili strona zbudowana jest na silniku php-fusion EPIII w dużej mierze zmodyfikowanym i unikalnym. Wśród zmian można wyliczyć min.

- Cache na newsy oraz komentarze.
- Przebudowa kodu infousionów na potrzeby własne.
- Budowa układu w oparciu o php a nie mysql (strona aktualizowana poprzez ftp).
- Modyfikacja paneli oraz forum.
- Zmniejszenie dwukrotnie ilości zapytań sql w stosunku do czystego fusiona.
- Unikalny robiony na potrzeby db4ever theme wraz z grafikami oraz kodem.
Zmiany prowadzone są w dalszym ciągu i dzięki uwagom użytkowników naprawiane są błedy oraz wprowadzane udogodnienia.

Żeby jednak nie zanudzać przejdźmy do historii :).

Od tego wszystko się zaczęło. Brzydkie paskudztwo, które stworzyłem jako nastolatek i wierny fan DB. Bez smaku oraz pomysłu jak ma wyglądać, nie umiejąc html i mając do dyspozycji jedynie front page. Strona zbudowana była na zasadzie ramki, gdzie menu się nie zmieniało a całość wczytywana była do głównej sekcji. Logo oraz cała grafika jak widać na obrazku. Strona pojawiła się po wakacjach 2001 roku i po pewnym czasie po prostu zniknęła. Nie aktualizowałem jej zbyt często, raptem 2-3 na miecha, gdyż Internet tylko miałem u ojca w pracy. Pamiętam plecak wypchany dyskietkami z plikami hehe, które woziłem ze sobą. Stona miała zalążki działów jednak dość szybko zastąpiłem ją wersją 1.0 a tą potraktowałem jako beta.


Druga odsłona db4ever nazywana teraz przeze mnie wersją 1.0. Budowa strony w oparciu o ramki i tabele. Całkowicie przeze mnie stworzony kod oraz oprawa graficzna. Strona w kolorze niebieskim a raczej ciemnym granatowym zastąpiła pierwszy padaczny wręcz lay zaprezentowany powyżej. Ciekawe animowane logo we flashu nawet przypadło mi do gustu i było przez cały okres. Strona posiadała już większość z zachowanych obecnie działów i brakowało jej tylko małej nitki pomiędzy twórcą a odwiedzającymi. Ilość wejść była dość interesująca jak na stronę nie rozreklamowaną oraz stronę, na której nie było odcinków, kinówek czy innych multimedii. Ilość osób online dochodziła do 8-10 co było dla mnie zadowalającym wynikiem, zważywszy także na brak forum, które dodałem dopiero po 2 miesiącach. Ta odsłona strony pojawiła się jeszcze w 2001 roku jednak z powodu braku Internetu oraz szkoły wylądowała na płytce CD. Odkopana dopiero w 2005 roku zgrana na dysk, lekko zmodyfikowana trafiła we wrześniu znów na polską scenę DB. Tak więc użyłem tego laya i w roku 2001 i w 2005. Ciekawostką jest, że strona posiadała wersje lite (pod modem) z lekkimi grafami i wersje cięższa z obszernym logiem i bonusami graficznymi.


Kolejna wersja db4ever tym razem lekko podrasowana. Nie było to jednak spełnienie moich marzeń a raczej kaprys stworzenia czegoś nowego. oparta na php dawała poczucie większej integralności z odwiedzającymi. Zainstalowany system newsów i komentarzy pozwalał posłyszeć opinie odwiedzających. Tzn. pozwalałby, gdyby coś pisali, :) ponieważ większość newsów miała aż 2-5 komentów, z czego jakiś zawsze był mój. Żeby rozruszać towarzystwo do strony podpięte zostało ponownie forum darmowe, które nie zyskało jednak sympatii a raptem około 30 użytkowników, oraz nastąpiły małe zmiany w samej stronie. Dodano więcej multi, kolejne działy oraz jak widać całkiem inny lay. Strona w tej formie zaczęła się wspinać na szczyty toplist zajmując pozycje już w pierwszych piątkach. Nadal jednak brakowało czegoś co przyciągnie uwagę odwiedzających. Stronę prowadziłem nadal sam bez niczyjej pomocy i zważywszy na studia brakowało mi ludzi - redakcji do pomocy. Na szczęście na przełomie listopada i grudnia dowiedziałem się, co to jest cms ^^ i postanowiłem przenieść już ją pod określeniem portal na inny płatny serwer. Zakupiłem serwer, skonfigurowałem cms i powstało to, co widzicie na razie. W ten sposób powstało db4ever.com.


Pierwszy \"były\" w pewnym sensie już Theme do naszego starego php-fusion. Był z nami od.. hmm od grudnia do sierpnia czyli ładny kawałek czasu. jednym podobał się bardzo, innym zaczął się nudzić i zapragnęli czegoś innego. Theme był prosty jednak właśnie przez to oraz dobór kolorów wpadał w oko i był chyba dość czytelny ;) Zrobiłem go w oparciu o darmowy szablon Insecure wprowadzając w nim różne zmiany podobnie jak w całym fusionie. Theme był i jest nadal dostępny tylko na naszej stronie i Jako, że wprowadziłem w nim autorskie zmiany w kodzie nie jest dostępny do darmowego użytku. Wszelkie osoby, które proszą mnie o udostępnienie im kodu oraz grafik muszę rozczarować, gdyż nasi użytkownicy nadal mogą go użytkować i nie chcę, żeby db4ever wyglądało tak jak inne fusionowe strony anime. Obecnie jednak po przebudowie strony pod nowy theme używany w tym momencie \'stary szaraczek\' ma jedną wadę - nie widać w nim avatara który na nowym layu znajduje się na logu :)


BONUS: 14 luty walentynki w 2006 roku. fdx pisze do mnie.: \"Słuchaj może odwalimy coś fajnego?\"
Oczywiście dość szybko podłapałem pomysł i pozwoliłem mu się zająć przebudową thema. Chłopak się postarał i mieliśmy śmiechu co nie miara. Niestety pomysł został zarzucony około 1-2 w nocy więc mieliśmy mało czasu żeby przygotować go do rana. Udało się jednak i w ten sposób powstał różowy, zabawny i jednocześnie wkurzający theme ala Barbie ^^ Rozpykało się gg i forum ożyło. Zabawa była przednia jednak kolor dawał się we znaki i oczy bolały. Bonusowo pod IE spadały amorki ;)
To nie pierwszy i nie ostatni nasz wybryk. Wcześniej na święta padał śnieg a w innych momentach dawaliśmy inne akcenty jak zmiana topa na dzień kobiet z czego \"nasze\" panie chyba były zadowolone i w pewnym sensie zaskoczone, Dragon Ball 4 Ever żyje i będzie zaskakiwać użytkowników jeszcze nieraz. Mam nadzieje, że pomysłów i możliwości nam nie zabraknie i nie raz jeszcze wchodząc na stronkę na twarzach odwiedzających pojawi się uśmiech lub zdziwienie :)


Ten theme autorstwa Spinetta mieliśmy okazję oglądać przez prawie dwa lata - kawał czasu. Pojawił się on w wakacje 2006 roku. Był z nami aż do zniknięcia strony w maju 2008. Budowa thema była nadal całkiem prosta a konstrukcja topa pozwalała na jego częste i szybkie zmiany. Ciemne kolorki strony przyjęły się przez użytkowników, więc postanowiliśmy je pozostawić aczkolwiek nieco przyciemniliśmy. Z themem nie było problemów ale im więcej przybywało użytkowników tym mniej wytrzymywał cms. Po 50 000 postów przestało działać forum, co szybko udało się naprawić. Gorzej było gdy padł system logowania i nowi userzy po rejestracji nie mogli się logować, zastrajkowała też galeria i system dawania ostrzeżeń. Nadchodziła pora aby zabrać się za naprawę i poważne zmiany. Odkładaliśmy to na wakacje ale w maju 2008 roku firma hostinowa zamknęła stronę - koniec umowy. Przedstawiony na nim top był pierwszym na tym themie. Tak uwielbiany motyw naszego S.A. z Brollym i Majin Buu został zrobiony bardzo dobrze, jednak po kilku miesiącach zaczął grać na nerwach wszystkim i stąd pomysł na zmiany topów, co jakiś czas.

Oto topy, które były zmieniane podczas używania tego laya:


autor: Spinett
okazja: brak (2006)

autor: Spinett
okazja: Halloween 2006
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: Spinett
okazja: Święta 2006
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: Spinett
okazja: Wielkanoc 2007

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: MuKuL
okazja: Halloween 2007
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: MuKuL
okazja: Święta 2007

autor: brat Kuby_V & MuKuL
okazja: Sylwester 2007/2008
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: MuKuL
okazja: Walentynki 2008

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
autor: Kuba_V
okazja: brak (2008)

autor: MuKuL
okazja: brak (2008)

 Free Image Hosting at www.ImageShack.usFaktycznie do maja 2008 sporo było tych topów. Niestety na początku maja skończyła nam się umowa z hostingiem a nie mogliśmy jej przedłużyć z uwagi na fakt, iż firma hostingowa zmieniła swoją ofertę. A że był to maj więc zbliżał się i koniec roku szkolnego i sesja egzaminacyjna, to nikt nie miał czasu na reaktywowanie strony. Do tego nasz szefo Medyq został mężem i ojcem ( gratki chłopie ) - nikt mu w takiej sytuacji nie będzie zawracał gitary. Padł na nas cień strachu gdy okazało się, że na serwerze dziwnym trafem pozostały tylko dane o kontach użytkowników i posty na forum. Pojawiła się chwila słabości - arty, rozbudowane multi, wszystko przepadło. Po takim wstrząsie pojawiła się lekuchna depresja. Tyle pracy Waszej i naszej włożonej w portal i przecież tyle wszystkich różności było na stronie i trzeba zaczynać od zera. Stwierdziliśmy, że tak nie może być i zaczynamy wszystko od początku. Zmotywowała nas do pracy też konkurencja, złośliwie twierdząca, że nie wrócimy. Pierwszego lipca 2008 Baranek zrobił oficjalny blog portalu Dragon Ball 4 Ever. Pojawiały się na nim newsy z nowinkami ze świata DB oraz informacje o postępach i pracach dotyczących powrotu strony.. Blog prowadzony przez Baranka i Gokuśka miał na celu stać się łącznikiem między redakcją a naszymi wiernymi userami i głosem, że to jeszcze nie koniec ! - i wrócimy prędzej czy później. Pomocną dłoń podali nam inni ususzy, z którymi wspólnymi siłami stawialiśmy stronę na nogi. Blog z tygodnia na tydzień staje się coraz popularniejszy a powrót strony zbliża się ku końcowi. Swoją drogą popularność bloga zaskakiwała wszystkich, łącznie z członkami redakcji. W sumie ten brak portalu miał swoje plusy. Redakcja dostała przymusowy urlop ( roczny ale mniejsza -- niech się gady do roboty wezmą ) w końcu należy się każdemu a przy prowadzeniu tak obszernego portalu był on wręcz konieczny. W tym czasie pojawiły się pomysły oraz plany na zmiany w funkcjonowaniu portalu, które zaczynamy wprowadzać. Powoli wracamy do dawnej świetności. Zaczynamy od zera. Istnienie i niesamowita wręcz popularność bloga przez cały okres braku strony było dla nas nie tylko radością ale też utwierdziło nas w przekonaniu, że robimy coś, co jest dla fanów radością, na co czekają - niejednokrotnie o tym nam przypominali. W końcu DB4Ever to strona od fanów dla fanów.14 września o godzinie 20:00 oficjalnie wystartowała: db4ever.pl Uff, po ciężkiej pracy i wielu przeszkodach udało się, wspólnymi siłami wielu osób, strona wreszcie wystartowała by dalej cieszyć userów. DB4ever odrodziło się niczym feniks z popiołów. Zakupiliśmy nowy serwer, po wielu perypetiach została naprawiona baza danych, pojawił się również nowy lay zrobiony przez brata Kuby. Lay został utrzymany nieco w klimacie poprzedniego z małymi graficznymi dodatkami, postawieniem stronki i kodowaniem zajął się Beriba. Strona na powrót zagościła na monitorach coraz większej liczby fanów. Wiele osób w każdej wolnej chwili nad nią pracowało. Na nowo został zorganizowany dział z multimediami – obecnie stał się znacznie bardziej przejrzystrzy oraz bogatszy w grafiki ( dzięki Warhadowi i Barankowi ). Pojawiły się również artykuły niespotykane na innych stronach. Tak czas upływał sielankowo, aż w listopadzie pojawił się założyciel strony i zaczęło się dziać. Medyq zaczął na powrót wprowadzać przeróbki Fusiona i instalować nowe bajery, żeby ludzie mogli się dobrze bawić siedząc na stronie, powróciliśmy na domenę com. Pojawiła się możliwość zaproszenia każdego usera do grupy swoich przyjaciół, użytkownicy mogą się także obdarowywać prezentami, powróciły stare artykuły, które zostały stracone wcześniej, na stronie głównej został umieszczony podgląd, gdzie w wersji mini losowo wyświetla się jedna z 300 tapet zamieszczonych w galerii. Baranek wprowadził nowy sposób pisania newsów, stosując w nich bezpośrednią formę zwracania się do użytkownika, co nasi userzy przyjęli z wielką aprobatą. Kiedy uzupełniam ( Gokusiek ) opis tej części historii strony za 2 dni rozpocznie się 2010 rok. Miło patrzeć jak przez te 3 miesiące strona szybuje w statystykach do góry a starzy bywalce powracają, udzielają się na forum i doskonale się bawią, jak za dawnych czasów. Strona, jak to każda inna strona przeżywa wzloty i upadki, ale najważniejsze, że dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób mogła powrócić i lśnić jak gwiazda. Wiadomo, że po powrocie nigdy nie jest tak jak było kiedyś – będzie lepiej, w następnym roku jest wiele nowych pomysłów do zrealizowania.

Oto topy, które były zmieniane podczas używania tego laya:

 Free Image Hosting at www.ImageShack.usNa stronie podlegają zmianie także innej jej elementy np pojawiający się złośliwie i doprowadzający do szału co po niektórych 404 Error - teraz już na pewno da się go znieść z uśmiechem na twarzy :)Wyróznienia


Portal rozwija się dość szybko i pomijając wysokie miejsca w toplistach m&a został dostrzeżony także nie tylko poprzez naszych użytkowników, ale i osoby całkiem niezależne i nie zawsze związane ze światem m&a.

** Wygranie XI oraz XIII Edycji Top-Fusion Sites! **

** Wyróznienie w 2008r w katalogu KCS **


** Wyróznienie katalogu Gwiazdor**
Katalog Gwiazdor

** W latach 2007/2008 mieliśmy 60 miejsce w rankingu Top 500 Polish Sites witryny www.alexa.com **
www.alexa.com [klik] [A tu SCREEN]

** Miejsce w pierwszej trójce rankingów polskich stron ze statystykami **
mystat.pl [klik] | stat.pl [klik]

** W 2008r było spore zainteresowanie prywatnych osób chęcią wykupienia praw autorskich portalu **

8484 Czytań | Drukuj