Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Aury i poświaty
Dodane przez medyq dnia 28-01-2006 20:31

  
Aura biała - Podobnie jak aura lotu wykorzystywana była najczęściej przez Krilana, Tiena, Piccolo czy Yamche, którzy w ten sposób zbierali KI i ładowali swoją siłę. Mozna było jej używać mając już kilkaset jednostek. Także Goku w początkach serii posługiwał się tą aurą. Z czasem jednak osiągając SSJ, zaczął wykorzystywać złotą/żółtą. Aura biała emanowała z całej sylwetki, przy czym dawała wrażenie że nie zaczynała się odrazu przy ciele, tylko w odległości ok 20 cm od niego. Ciekawostką jest że do końca serii wykorzystywała ja także Pam kóra nie mogła osiągnąć SSJ.
Aura Brollego (normal) - Aura Brolego w momencie gniewu. Ciało saiyanina otaczać zaczyna zielona poświata kóra jest o wiele bardziej jaskrawa niż w przypadku aury jako SSJ. Broly pokazał nam ta aure w momencie pierwszego spotkania z Goku na Nowej Vegecie do ktorego doszło w filmie kinowym DBZ 8
Aura Brollego (normal 2) - Druga aura którą obserujemy w wypadku Brollego który nie przemienił się jeszcze w SSJ. Jest praktycznie przezroczysta i tylko momentami widać delikatne odcienie niebieksiego i błękitu. Brollyemu aura ta towarzyszyła w momencie ładowania energii w filmie kinowym DBZ 8
Aura Brollego SSJ - Aury tej używał wyłącznie po przemianie w SSJ Broly, który jest (rzekomo) Legendarnym Saiyaninem. Sposób przedstawienia aury jest podobny jak w przypadku reszty SSJ, jednak różni się kolorem. Aura Brolyego jest w odcieniu zielono-żółtym, co powoduje że włosy również przybierają zielonkawy kolor. Aura powoduje duży wzrost siły i pewnego rodzaju tarczę przed atakami Ki.
Aura Buu - Aurę tą możemy zaobserwować podczas walk Buu Buu. Jest unikalna ponieważ tylko i wyłącznie używana przez niego. jest ciekawa dlatego że jest jako jedna z nielicznych wielobarwna. Patrząv w kolejności liczonej od ciała, to na początku jest niewidoczna, a następnie, przechodzi w niebieską, białą a kończy się na czerwieni i różu. Podczas emisji Wygląda bardzo efektownie i przypomina palący się wielobarwny płomień. Buu tą aurę posiadął w róznuch swoich formach i tylko nieznacznie sie zmieniała w czasie transformacji.
Aura Cella (Zmarłych dusz) - Aura ta jest brązowego z dodatkiem żółtego i omiata właściciela wieloma różnorodnymi pasemkami. Wokół jego sylwetki unoszą się krzyczące dusze zmarłych, pokazujące ich ból i cieprienie (jak u Shang-Tsung'a w Mortal Combat). Pojawiała się tylko raz, wówczas gdy Cell przed walką z Piccolo zebrał enegię z zabitych wcześniej w Ginger Town ludzi. Po naładowniu w pózniejszym czasie używał już aury złotej.
Aura Cella (do formy 2) - Po wchłonięciu C17, Cell pod wpływem zdobytej w ten sposób mocy przechodzi przemiane do doskonalszej postaci. Pomijając zmiany fizyczne, tranformacji tej towarzyszy niezwykły pokaz świetlny. Z połącznia stawow i klatki piersiowej, emanuje potężna energia o kolorze szaro-niebieskim a nawet wpadającym w blady fiolet. Całe wydażenie dawało wrażenie jakby jego kończyny zaraz miały odpaśc, a na ich miejsce wyrosnąć nowe.
Aura Cella (do formy Perfect) - Bardzo ciekawa, bardziej przypomonająca bariere lub pole enrgetyczne niż widziane a serii aury. Widzimy ją tylko raz u Cella, gdy ten wchłonął C18 i rozpoczęła się jego przemiana w Perfect Cella. Po niezwykłym widowisku (podczas którego Komórczak rośnie i bardziej przypomina zjawe) i dokończonej transformacji naszym oczom ukazuje się jaskrawa aura o bardzo ładnym kolorze szafiru i zieleni.
Aura Chi Chi - No cóż nie tylko super wojownicy posiadali aury :) jak widać także rozwścieczona żona i matka potrafią wyzwolić takie pokłady energii KI że najdzielniejsi saiyanie uciekają w pośpiechu. Aura Chi Chi barwi się na kolor blado czerwony, a na końcach nawet w czerwień zmieszaną z brązem. Tylko złość na kiepskie oceny Gohana lub kosmiczne wybryki mężulka potrafiły tak wkurzyć ta piękną dziewczynę :) A na serio to aura występuje gdy na ziemię przybył Garlik i wypuścił zło, dlatego stała się taka stała.Przy tej aurze kolor oczu zmienia się na czerwono-jak widać na rysunku - skorygował Baartek
Aura czarna - Jest to uara wykorzystywana przez cyborga C17 w serii GT, a pozniej przez Super 17 ktory powstał z połączenia dwóch C17. Aura jest cięzko dostrzegalna, gdyż bliżej ciała jest delikatnie przezroczysta, a dopiero w pewnej odległości od postaci nabiera koloru szarego i czarnego. Co ciekawze jest jedyna taka ayrą w serii i w momencie uwalniania energii wygląda naprawdę ciekawie - w postaci czarnych "płomieni"
Aura fioletowa - aura ta została wydzielona po raz pierwszy przez Vegetę podczas walki z Goku na Ziemi. Aura ta z początku ma tylko lekki fioletowy odcień. Dopiero później podczas wydzielania coraz to mocniejszej energii aura niemalże całkowicie pochłania biały kolor i nadaje mocno fioletową barwę. Możemy ją ujrzeć podczas Saiyan Saga, gdy Vegeta wykonuje swoje "Czosnkowe działo" w odpowiedzi na Kamehamehe Goku.
Aura Freezera - Bardzo przypominająca aurę białą używaną przez wojowników Z, jednak w przypadku Freezera jest o wiele bardziej skoncentrowana i całkowicie otacza ciało postaci. Ma kolor jaskrawy biały a na końcach otoczkę która mieni się na kolor błękitny i jasno zielony. Używana przez Frezera w różnych formach.
Aura Garlika - Ciężko to nazwac aurą, bo bardziej to przypomina skoncentrowanie energii, ale podobnie jak aury otacza ciało postaci. Jednak nie jest to taki rodzaj uwalniania energii jak u reszty postaci, a raczej wygląda jak przechodzaće wokół ciała błyskawice koloru białego z delikatna niebieską emisją energii.
Aura Genki-Dama - Techniki nauczył się od Kaito Goku i tylko on używał tej techniki na taką skalę żeby ratować świat. Podczas zbierania energii w dłoniach, od przyjaciół, ziemian czy istot całego kosmosu, zaczynała go otaczać biało - niebieksa aura dajaca wrażenie palącego się żywo ognia. Otulała dokładnie całe jego ciało, jednak na odległośc nie wiekszą niż 10-20 cm. Troche wyglądem przypominała aurę Piccola, jednak nie była aż tak jaskrawa i oślepiająca.
Aura Gohana - Czerwona otoczka która pojawia się wokół młodziutkiego Gohana gdy Goku walczył z Raditz'em i Raditz mał już zabić jego ojca. Chłopiec uwolnił energie która się w nim zbierała. Aura nie promieniuje jak aury saian lecz emanuje delikatnym blaskiem.
Aura Gregorego - Okrągła (troche owalna), niebieska (błękitna) aura otaczająca owadziego pomocnika Kaio. Owa aura pojawiała się tylko, gdy Grześ latał z niesamowitą prędkością. Uderzenie ciężkim młotkiem szybkiego owada było jednym z treningów jakie miał przed sobą Goku na planecie Nexus. Wtedy to Grześ uciekając używał tej aury. Wykorzystywał ją tylko i wyłącznie Grześ.
Aura Kaioken - Strzelista poświata zewnętrznie koloru ciemnej czerwieni, wewnątrz - bliżej ciała - lekkiego różu. Ciało używającego techniki Kaioken również mieni się czerwienią. Aura ta zwiększa moc użytkownika nawet do 20 razy (w przypadku Goku). Rozmiar aury zwiększa się z czasem, gdy użytkownik koncentrując energię zwiększa krotność swojej siły zgodnie z założeniam, że wyższy poziom Kaioken powiększa emanującą aurę. Widzimy ją np podczs walki Goku z Vegetą lub na Namek w Freezer saga.
Aura Kamesenina - Chyba pierwsza aura jaką widzimy w Dragon Ball. Gdy Genialny Żółw jest poproszony przez Byczego Lucyfera - ojciec Chi Chi - o ugaszenie pożaru w ich zamku, ten uzywa techniki potem jakże popularnej Kamehamehy. POdczas zbierania energii jego ciało otacza delikatna poświata w kolorze białym i błękitnym. Otacza dokładnie całe ciało jak w przypadku niektórych innych wymienionych tu aur.
Aura lotu - Podstawowa aura która towarzyszy podczas całej serii, między innymi gdy wojownicy Z uzywają techniki Bukujutsu - latania. Ciało otacza jasna biało-błękitna poświata która w momencie szybkiego lotu ciągnie się za postacią w podobny sposób jak "ogon" komety. Najczęściej wykorzystywali ją Krilan, Yamcha i Tien, którzy używali jej gdy szybko się chcieli przemieścić. W wypadku na przykład Goku czy Vegety, aura ta została zastąpiona aurą złotą, gdyż saiyan najczęściej widzimy przemieszczających się pod postacią SSJ (np Trunks i Vegeta udający się na poszukiwania Cella)
Aura Mistic Gohana - Ciekawa aura ktorej praktycznie nie widać. Gohan po otrzymaniu ogromnej mocy od Old Kaio osiąfnął poziom Mistic - a raczej ta moc została w nim wyzolona. W ten sposób siłą dorównywał SSJ3 choć nie musiał się transformować. Aura trochę przypomina aure białą z tą tylko róznica że jest jeszcze mniej widoczna. jedyne co możemy zaobserwoawać to delikatne załamania światła w postaci białych smug. Reszta aury otaczającej Gohana jest niedostrzeglana.
Aura Nappy - Dziwna aura otaczająca postać Nappy podczas ładowania KI. Miała barwę białą z lekkim odcieniem ciemno-żółtego koloru wokół. Gdzieniegdzie na ciele pojawiały się wyładowania elektryczne, ziemia drżała i unosiły się z niej kamienie - typowy przykład gromadzeia potężnej energii.
Aura niebieska - Nie widziana raczej w serii, a jedynie w filmie kinowym. Używana przez ludzi Turus'a. Nie różni się niczym od ayry białej wykorzystywanej przez naszych przyjaciół podczas Dragon Ball, z tą tylko różnicą że cała jest niebieska, a na końcach biała (odwrotnie niż w przypadku aury białej).
Aura Piccola - Charakterystyczna dla PIccola aura którą posługiwał się po fuzji z Kamim. Po naładowaniu Ki jego postać otoczyła bardzo jaskrawa jasna poświata, koloru błękitno-białego. Bardzo skoncentrowana i "przylegająca" do ciała kompletnie nie przypominała większości aur spotykanych w serii. Możemy ją obserwować w sadze androidów podczas walki Piccola z C17.
Aura Piccola 2 - Druga aura Piccola którą obserwujemy w momencie wykorzystywania przez niego Demon Raya na początku serii Z. Podczas zbierania energii Piccola otacza przedziwna aura, która przypomina bardziej unoszące się w powietrzu skondensowane opary dymu. Promieniują z całego jego ciała otaczając go niczym białe wstązki.
Aura Piccola (powerup) - Wygląda bardzo podobnie jak aura Goku SSJ 4, który zdobył dodatkową dawkę energii. Także Piccola otacza czerwona poświata, która dokładnie przylega do jego ciała i ubrania dając wrażenie cieniutkiej bariery lub osłony przed atakami, W wypadku Piccola enegii nie dostał od nikogo, lecz zgromadził/odnalazł ją w swoim ciele samemu.
Aura Power - Upa - Pod tym pojęciem kryje się złota aura która wydobywa się z ciała Saiyan już po przemianie, a będących przynajmniej na poziomie SSJ. Na zewnątrz ciemna żółta, a im bliżej ciała coraz jaśniejsza aż przy samym wojowniku - biała. W odróżnieniu od aury poziomu pierwszego jest o wiele bardziej "ostra" i wygląda jak by jej końce miały kogoś przebić. Ze wzrostem emitowanej mocy rośnie także aura, czego znakomitym przykładem jest Vegeta na zamieszczonym obrazku. Zebraniu energii, towarzyszą także wstrząsy, peknięcia ziemi i unoszące się kamienie.
Aura Złota/SSJ - Podstawowa aura złota uzywana przedewzszystkim przez Saiyan. Po osiągnięciu przez nich poziomu SSJ z ich ciała emanowała neisamowita energia właśnie w formie złotej aury. Podobną aurę mieli także niektórzy przeciwnicy drużyny Z jak choćby Cell któy poczęści był także saiyaninem. Płynęła w nim krew najlepszych wojowników i on także posiadał złotą aurę jak oni.
Aura (U)SSJ - Aura w pierwszym całkowicie odróżnia się od tej z poziomu SSJ. NI ebije z ciała niczym ogień zapałki, lecz otacza wojownika delikatną poświatą. Doskonałym przykładem jest Miarai (Future) Trunks w Cell Saga. Pomijając zmiany fizyczne ciała w tej formie, wokół niego pojawia się delikatna zółta otoczka która niczym ubranie przylega dokładnie do jego sylwetki. Bardziej przypomina poświate energii niż aurę.
Aura SSJ 2 - Najciekawsza według wielu osób aura, którą pierwszy raz widzimy podczas Cell Saga. Emituje ja Gohan Po przejściu w poziom SSJ2, przed walką z Cells jr. Jest o wiele bardziej jaskrawa od tej która otacza wojownika SSJ. Ciało nabiera delikatnej bardzo poświaty, a całemu wydarzeniu towarszyszą wyładowania elektryczne przechodzące po ciele. Aurę ta samą miał także Cell po powrocie z zaświatów gdy osiągnał nieoficjalny poziom Super Perfect Cell.
Aura SSJ 3 - Największa chyba ze wszystkich aur złortych które emanują z Super Wojowników. Jej wielkośc wiąze się z faktem że W poziomie SSJ3 wojownik traci najwięcej mocy. Uciekaw ona w tak dzybkim tempie że zamaina ta może trwać tylko kilkanaście minut, może trochę dłużej. Potężnej aurze mogą towarzyszyć wyłądowania elektryczne takie same jak w aurze poziomu SSJ2. Aurę tą posiada tylko Goku, gdyż on jako jedyny osiągnął ten poziom.
Aura SSJ 3 (powerup) - Trochę dziwna aura którą otoczony jest Goku jako SSJ3. jak dokładnie wygląda, widać na załączonym sdjęciu. NIe ma wyładowań elektrycznych ani postać nie pali się jak zapałka :). Jedyne co obserwujemy to niby pole otaczające sylwetkę. Składa się ono z kilku warst co zabezpiecza przed obrażeniami i atakami a zarazem wzmacnia siłe ciosu i szybkośc jeszcze bardziej.
Aura SSJ 4 - "Najostrzejsza" ze wszystkich aur. Jaskrawe złote światło bije z ciała wojownika. Aura po części przypomina aurę saiyan, jednak jak wspomniałem wcześnej, jest zakończona bardzo ostro, przez co daje wrażenie jakby z ciała wyrastały złote sople, czy kolce. Spotykamy ją na przykład w momencie gdy Goku walczy z Bebi Oozaru za pomocą tchniki Kamehameha (pol. Czosnkowe Działo :P )
Aura SSJ 4 (powerup) - Bardzo dziwny rodzaj aury, a może tylko poświaty ogarniającej ciało Goku gdy dostał dodatkową energię od przyjaciół - chyba wtedy :p Aura ta najbardziej pokrywa ciało wojownika, stając się niby jego drugą skórą o grubości centymetra. Ma kolor bardzo ciemny czerwony i ciągnie się od czubka ogona do koca włosów. W pewnym sensie przypomina pole energetyczne czy bariere której nie można dotknąć gdyż grozi to obrażeniami. Aurę to widzimy tylko u Goku.
Aura "Super Vegety" - Tą aurę widzimy w Cell saga gdy Vegeta zbiera energię do wykonania Final flash na Cellu. Towarzyszą jej wyładowania atmosferyczne, chmury gromadzą się nad Vegetą i Ziemię ogarniają wstrząsy. Od aury poziomu SSJ odróżnia ją tylko sposób pojawiania. Nie wydziela się równomiernie z ciała, lecz wystrzeliwuje potężnymi strumieniami z klatki piersiowej i brzucha skupiając się szybko wokół ciała powodując rozbłysk światła i wyzwolenie w ten sposób energii.
Aura Super17 - Ciężko nazwac ja aurą lecz jest pewnego rodzaju otoczką która oświetla ciało cyborgów w momencie fuzji i tuż po niej. Idealnie przylage do ciął niczym energetyczna bariera. Ma jasny złoty kolor i widzimy ją tylko u c17, choc podobne lecz innego koloru są już tu opisane przy innych postaciach.
Aura Tiena - Tenshinhan najczęściej wykorzystywał aurę białą, jednak w sadze Cella pokazuje nam inną aurę. Delikatną i blado żółtą która podobnie jak aura Piccola, skupiona jest blisko jego sylwetki. Przy ciele jest delikanie biała a nawet przeżroczysta, a im dalej od ciała, tym staje się bardziej żółta. Pokazana aura pojawia się gdy Tien zbiera ogromne (jak na jego możliwośći) pokłady swojej enrgii by zatrzymać Cella techniką Kikoho. W efekcie mdleje z wycieńczenia.
Aura Ubb Ubba - Widzimy ją w momencie gdy Ubbub dostaje się do wnętrza Bebi Oozaru. żeby zaatakować od wewnątrz tsufura, chłopiec wyzwala ogormną energię której towarzyszy prawie przeżroczysta aura, na końcach delikatnie zielona. NIe emanuje w sposób taki jak aury saiyan, lecz zbiera się wokół ciała w postaci bariery, czy pola energii i światła.
Aura zła - Bardzo ciekawa aura gdyż w sadze GT za jej przyczyną Ziemia pogrążać się zaczęła w burzy ognia. Zły jednogwiazdkowy Li-shinron chcąc doprowadzić Ziemie do zniszczenia wydzielił z siebie czarną aurę przypominającą smog. Zaczęła się ona zbierać w potężne chmury a następnie przykrywać całą powierzchnie Zemi. Z chmur tych zaczęły walić pioruny podpalające miasta i lasy.
znasz inne aury? podeślij Administratorowi opis i zdjęcia to dopisze | Z pomocą arturasad'a


15534 Czytań | Drukuj