Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Formy Cell'a
Dodane przez Margarius dnia 24-01-2006 14:58

  
Cell [ pol. Komórczak ]
Cell, mimo że został zaprojektowany przez wybitnego specjaliste od cyborgówi innych skomplikowanych rzeczy, jest tworem organicznym. Jego DNA jest wypadkową formułą stworzoną na bazie kodów genetycznych najpotężniejszych wojowników kosmosu. Tym samym ma on
( początkowo nie do końca wykształcone ) możliwości wszystkich swoich "ojców" takich jak Goku, Vegeta, Piccolo Tenshin czy nawet Freezer. Projekt badawczy trwał tak długo, że zniechęcony dr. Gero zaniechciał dalszych badań.
Mimo to komputer ciągle pracował nad jego eksperymentem. Wkońcu po latach praca została ukończona i niedoskonała forma Cella opuściła laboratorium. Aby móc się przetransformować w swoją idealną formę, musiał zaabsorbować cyborgi C17 oraz C18. Na jego nieszczęście cyborgi już nie istniały jego przyszłości, więc Cell zabił Trunksa, i wykorzystał jego wehikuł czasu by cofnąć się w przeszłość. Po 4 latach poszukiwań, podczas których dorósł, nieźle narozrabiał. Udało mu się zlokalizować i zaabsorbować dwa cyborgi, dzięki czemu przeszedł transformacje w pefect Cell'a. Zauważyć trzeba żę Cell poprzez swój ogon mógł zaabsorobować każdego lecz tylko zabsorbowwanie dwóch konkretnych cyborgów dawało mu taką moc. Stał się przez to wojownikiem doskonałym i wyzwał całą drużyne Z na wielki turniej sztuk walki zwanym potocznie Cell Game.
W formie, jaką przyjął, nawet Goku nie był w stanie go pokonać. Dał mu radę dopiero z pomoca duchową Son Gohan, po przemianie do SSJ2. Poniżej znajdziecie ypisane formy Cell'a:

Zarodek ("baby Cell")
Dorastający w labolatorium Dr. Gero za szklaną szybą. W naszej linii czasowej zostaje zniszczony przez Krilana i Future Trunksa, którzy są niezwykle zdziwieni pojawieniem się Cella. Jak sami im wyjaśnił, lablaotrium zostało zniszoczne, ale komputer nadal pracował, przetwarzając i modyfikując geny z zebranych komórek. Dlatego też w przyszłości Trunksa udaje mu się dojżeć. Widzimy jak unosi się w zielonkawym płynie gdzie dorasta przez kilkanaście lat, po czym wydostaje się poza ramy labolatorium. Nastęnie chowa się by wstanie wegetatywnym przejść w następne stadia i nie znajdując cyborgów cofa się w przeszłośćLarwa ("Larva / Husk ")
Jak sama nazwa wskazuje jest to forma larwalna Cella. Komórczak odżywiał się w niej czymś w rodzaju budyniu - w każdym bądz razie było gęste klejące się i różowe :). W tej formie nie stanowił on zagrożenia a nawet sam był w niebezpieczeństwie. Nie posiadał żadnej mocy i chronił go tylko brązaowy pancerz. Cell w przyszłościpo zabicu F. Trunksa nie mógł się zmieścić do wechikułu dlatego zredukował poziom energii i cofnął się rozwojem do formy larwalnej. Po Przybyciu w nasze ramy czasowe, schował się w bezpieczne miejsce gdzie dojżewał przez dłuższy czas. Po tym czasie wykluł się niego jaszczuro podobny stwór czyli forma 1 Cella. Pancerz jaki po sobie pozostawił znalezli w pobliżu zniszczoengo wechikułu czasu Bulma, Gohan i Mirai Trunks. było już jednak zapozno. Cell w pierwszej formie już chodził po Ziemi.


Cell Forma 1 ("seru" / "Cell")
Najbardziej nie doskonała forma ze wszystkich. Wyglądem Cell przypomina coś w rodzaju chodzącej na dwóch nogach jaszczurki. Jest wysoki ale za to bardzo szczupły. Ciało pokrywa zielony pancerz, który w niektorych miejscach przybiera barwę brązową. Nie posiada jeszcze ludzkich ust (takich jak po zaabsorobowaniu c17 i c18) a przypominające rogi zakończenia głowy. skierowane są lekko w przeciwne strony. Posiada długi zakończony żądłem ogon, za pomocą ktorego z setek lub tysięcy ludzi w Ginger Town wysysał energię życiową (ich ciała) dzięki temu zodbywał niewielkie pokłady energii na potrzeby pozniejszej walki - coś jak Shang-Tsung w Mortal Combat. W tej formie przebywał w przyszłości Trunksa i z tej formy cofnął się do stadium larwalnego. W obecnej lini czasowej w tej formie pojedynkował sie z Piccolo, C17 i C16 (tylko ten ostatni miał zbliżona moc do Cella). Wykorzystując podstęp zaabsorobwał C17 przechodząc do następnego stadium..

Warto zauważyć że będąc w tej formie wykorzystał dusze zmarłych/pochłoniętych osób by zebrać siłę na walkę z Piccolo. W ten oto sposób pojawiła się wokół niego ciemna brązowa aura, przedstawiająca ciepienie, strach i ból pochłoniętych.. Chwile pote po zebraniu sił, otacza go już podstawowa złota aura.


Cell Forma 2 ("dai 2 [ ni ] keitai")
Forma jaką osiągnął Cell po wchlonięciu C17. Jest to dużo silniejsza forma od stadium pierwszego. Zmianie luega także wygląd fizyczny. Cell nabiera masy a jego ciało zaczynają pokrywać fioletowe pancerze ( na łydkach, przedramionach i brzuchy. Głowa nabiera bardziej humanoidalnego wyglądu choc tawrz nadal pozostawai wiele do życzenia :PBrak nosa i duże i szerokie usta wyglądają troche nie naturalnie wszególności kiedy zaczyna się śmiać. Zakończenie głowy czyli pseudo rogi zbliżają się do siebie i sa ustawione równolegle.
Wracjąc do mocy to trzeba zauważć że wzrasta diamteralnie. Bez problemu unieszkodliwia C16 z kórym wczesniej nie dawał sobie rady.
W momencie gdy ma zamiar absorobować C18 przezkadza mu Tenshin techniką Kikoho zatrzymując go na tyle długo by cyborgi uciekły.
Ta forma Cella była o wiele słabsza od podpakowanego posiomu SSJ czyli w tym przypadku "Super Vegety". W tym momencie walka by się zakończyła klęską Komórczaka gdyby nie duma Vegety któy by móc sie zmierzyć z Perfect Cellem pozwolił mu zaabsorobować C18

Stan przejściowy
Nie można tego nazwać formą, jednak obserwujemy ten typ postaci Cella w momencie transformacji w forme perfect. Wyspę spowijaja gęste chmury, z nieba walą gigantyczne wyładowania nergetyczne a w meijscu gdzie Cell wchłonął C18 pojawia się olbrzymia kula energii. Po spojżeniach Trunksa i Vegety widać że Cell nabiera na chwilę olbrzymich rozmiarów co ma związzek z ogromnym wzrostem energii. Sytuacje próbuje opanować F Trunks, jednak zostaje odepchniety od bariery przez wydobywająca się ze środka moc. Na chwilę oczom naszym pokazuje się prawdziwe oblicze Cella na ten moment. Po dokończonej transformacji jego ciało nabiera wzrostu i wyglądu formy Perfect


Perfect Cell ("kanzentai")
Jest to forma której najbardziej pragnął Cell i do któej dążył poprzez absorbcje cyborgów. Jest to jego perfekcyjna i zarazem fizycznie ostatnia forma. Cell osiągnął w niej niewyobrażalną siłę, szybkość, zwinność, i wytrzymałość. Także fizycznie stał się bardziej perfekcyjny. Dostał kompletnie ludzkiej twarzy z nosem i ustami. Ciało nabrało wyglądu dobrze zbudowanego mężczyny.
Po przemianie szybko uporał się z Vegetą i Trunksem i czując swoją potegę urządził "mały" turniej sztuk walki - Cell Game. Podczas turnieju Goku czując że nie da rady wycofał się dając możliwość walki Gohanowi. Walka jest ciężka i ostatecznie dochodzi do tego że cell nadyma się jak bańka by zniszczyć Ziemię. Goku teleportuje się z nim na platetę Nexus do Kaito gdzie nasepuje wybuch. Po tym wszystkim Cell jednak nie ginie i użyeając ponownie swojej umiejętności regenreracji odbudowywuje swoje ciało z pojedyńczej komórki. Powraca na Ziemie by zakończyć walkę. Tam jednak zostaje pokonany przez SSJ2 Gohana, którego wspiera ojciec duchowo z zaświatów.

Cell SSJ ??
Nikt by nie pomyślał że to jest możliwe.. a jednak.. Cell wkońcu posiadał saiyańską krew więc czemu nie móglny zamieniać sie s SSJ? Mozna oczywiście gfybać i sprzeczać na tem temat, ale dla niektórych może wydać sie oczywiste to w jaki sposób Cell sie ładował. Podczas walki z Trunksem SSJ2, Cell przybrał ciekawą formę którą można by przyrównać do USSJ. Jego masa mięśniowa drastycznie się rozbudowała, przez co zyskał siełę, ale bardzo strcił na szybkości. Potem powtorzył ten błąd podczas walki z Gohanem. Jednak to nie wszystko na co było go stać..
Jak wiadomo Saiyanie słynęli z tego że po stanie bliskim śmierci ich poziom mocy drastycznie wzrastał. Skorzystali z tego np Goku i Vegeta podczas sagi Frezera. Doprowadzając swoje ciało do strasznego bólu i zmeczenia, po regeneracji zyskiwali podwojenie sowjej siły. Skorzystał z tego także Cell. Po zrekonstruwaniu sie z pojedyńczej komórki po wybuchu planety Kaito, Cell przybiera formę Perfect ale o wiele silniejszą. Będąc bowiem blisko (wręcz technicznie nieżywym :p ) śmierci, jego siła po odrodzeniu się momentalnie wzroisła. Pojawiła się złota aura, wyładowania energetyczne a sam Cell emanował niezwykłą energią tak samo jak nasi przyhaciele przy formie SSJ2. Dlatego też nieoficjalnei mówi się że także cell osiągnał za sprawą saiyańsiego DNA te poziomy..


Regeneracja Cell'a
Cell, podbnie jak Buu posiadał zdolność regeneracji swojego ciała z pojedyńczej komówki. Jednak w przeciwieństwie do Boo on ta ceche zawdzieczał genom Piccolo, z którcyh między innymi się składał. TO włąśnie dzięki temu był w stnaie odtworzyć swoje ciąło po ataku Vegety czy nawet odbudować całą postac z pojedyńczej komórki ocalałej po wybuchu planet Kaito. Sposób ten regeneracji jest bardzo szybki i prosty jednak wymaga dużego wkłądu energii - im większe obrażenia tym większe jej zapotrzebowanie. Poniżej możecie znaleść screeny Cella po ataku Vegety i w jaki sposón odbudował swoje ciało. Jest tkaże zdjęcie pokazujące odtworzenie całego korpusu.
Jako ciekawostke można dopowiedzieć że Cell po śmierci sprzymierzył się z Freezerem i wspólnie próbowali zawładnąć piekłem, lecz tam razem przeszkodzili im w tym Goku i Paikuhan.

Także ciekawym faktem jest że w orginalnej japońskiej wersji głos dla wszystkich form sie nie zmienia i podkłada go ta sama osoba.

przeredagował medyq


9421 Czytań | Drukuj