Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Wojownicy Baby Guli
Dodane przez Margarius dnia 23-01-2006 13:16

  
Urunai Baba (pol. Baba Gula) - Nazywana często przez Songa "Babą-Jagą" była sympatyczną staruszką w różowych włosach. Zawsze chodziła ubrana jak na czarownice przystało czyli w czarnym stroju i spiczastym czarnym kapeluszu. Do przepowiadania przyszłości służy jej duża kryształowa kula, która jest też jej środkiem lokomocji. Baba Gula utrzymuje stały kontakt z zaświatami ( wpadnie tam czasem zobaczyć co słychać ) Potrafi też sprowadzić umarłego do świata żywych ale tylko na 24 h ( 1 dzień ) z czego często korzystali nasi bohaterowie. Najczęsciej zajmuje się przepowiadaniem przyszłości, a za swoje usługi każe sobie płacić bardzo wygórowaną sume wynoszącą - 10,000,000 zeni.
Jeśli ktoś nie posiada żądanej sumy może podjąć wyzywanie i walczyć z jej pięcioma wojownikami. W wypadku wygranej zainteresowanego, co jest praktycznie nie możliwe, dostanie odpowiedź za darmo.
Poniżej wojownicy wchodzący w jej team:

Drakulak - Pierwszy wojownik Baby Guli. Był on wampirem walczącym w stylu muai-tai z rękawicami bokserskimi na rękach. Oczywiście, jak przystało na prawdziwego wampira boi się czosnku, krzyży i
potrafił zmieniać się w nietoperza. Walczył z Kuririnem i wygrał ponieważ to że wyssał z niego krew (scena została wycięta z polskiego anime). Jego następnymi przeciwnikami byli Purr i Upa uzbrojeni w czosnek i inne gadżety, którzy byli liczeni jako jeden wojownik. Obrali oni właściwą strategie, która doprowadziła ich do zwycięstwa. Ciekwaostką jest że wampir nie bał się światła.


Suke - Jeden z wojowników Baby Guli. Był on niewidzialnym człowiekiem, walczył z Yamuchą. Walka była o tyle trudna, że mając nawet oczy szeroko otwarte nie mozna było dostrzec przeciwnika gdyż był niewidzialny. Dodatkowo
słyszane przez Yamuchę kroki Sukiego zagłuszała celowo śpiewem Baba Gula. Dopiero Kuririn wpad na pomysł jak pokonać wroga. Jednak do tej operacji potrzebował Bulmę i Genialnego żółwia, których sprowadził Songo.
Kuririn ustawił ich i w odpowiednim momencie ściągnął Bulmie bluzke odsłaniając piersi. Kamesennin jak to przystało na stetryczałego starca, z podniecenia dostał krwotoku z nosa, którym oblał Sukiego. Biedny Suki cały czerwony od krwi i
musiał sie poddać po zabójczym ataku Yamuchy tym samym przegrywając walke.

Mumia - Trzeci w kolejności wojownik Baby Guli. Podobno wtrakcie turniejów nikt go jeszcze nie pokonał. Właśnie od niego zaczął się wysoki poziom.
Jest on bardzo duży, ciężki, a przytym nie traci na szybkości, zwinności i sile. Pierwszą walke stoczył z Yamuchą "Karczym Kiblu" ( fajna nazwa z polskiej mangi DB :) ),w którym bardzo łatwo jest się potknąć i znalesc na drugim świecie. Niewiele czasu potrzebawał żeby zmasakrować Yamuchę, a przy tym jeszcze poturbować Purra. Jednak uparty wojownik z pustyni walczył do końca pomimo tego że ledwo stał na nogach. Uważam, że powinien już wcześniej zrezygnować ponieważ przez swoją głupote prawie zginął. W ostatniej chwili uratował go Goku, który czujnie obserwował całą walke.
Gdy sytuacja zaczeła być krytyczna nasi bohaterowie mogli polegać już tylko na Goku. Prawde mówiąc nikt już nie wierzył w jego powodzenie. Jednak poraz kolejny Goku nie zawiódł swoich przyjaciół i szybko uporał się z Człowiekiem Mumią ( Mira ) zadając mu potężny cios w brzuch.

Akkuman - Skrzydłady diabeł, czwarty wojownik Baby Guli. Umie czarować i posiada diabelskie techniki. Jest on też bardzo dobrze zaprawionym w boju wojownikiem świadczyć może o tym choćby to że dwa razy wygrał Wielki turniej sztuk walki w, którym biorą udział najwięksi mistrzowie z całego świata. Jednak nie pomogło mu to w walce z Goku.
Na początku Akkuman by bardzo pewny siebie jednak gdy Goku zaczął brac nad nim góre, potraktował go swoją najleprzą techniką. Sprawiała ona że każdy kto ma w sobie odrobine zła ginie. Zło rośnie do tak wielkich rozmiarów, by wkońcu eksplodować rozrywając przeciwnika na kawałeczki ( ciekawe jak by podziałała na Freezerze? ^^ ).
Jednak okazało się, że w Goku nie ma w sobie zła i nic owa technika nie może mu zrobić. Nasz bohatek pokazał, że potrafi walczyć i potężnym kopnięciem powalił przeciwnika.


Dziadek Gohan - Tajemniczy człowiek w masce.... nie był on wojownikiem Baby Guli, sprowadzonym z zaświatów "dziadkiem" Goku.
Ze wszystkich wojowników tylko on potrafił walczyć z chłopcem jak równy z równym. W walce możemy zobaczyć naprawde piękną wymiane ciosów,
najprzeróżniejsze triki i Ka..Me..Ha..Me..HA... Na końcu walki Gohan urywa Songowi ogon i ściaga maske poddając się. Goku dopiero wtedy oriętuje się, że walczył z własnym dziadkiem z, którym nie widział sie od lat ( płacze ze szczęścia )
Baba Gula jest pod wrażeniem i nie pozostaje jej nic innego jak powiedizeć mu przyjaciołomi gdzie obecnie znajduje sie kryształowa kula.Walki - Walki odbywały się w dwóch wyznaczonych przez Babe Gule miejscach.

Miejsce pierwsze - Nazwa - Ring
Ring na którym odbyły się trzy walki pierwsza, druga i piąta. Był w miare duży i przyjaznie wyglądajacy. Otoczony wodą, więc nie było za bardzo możliwości by się na nim zabić (chyba że nie umiemy pływać ) Reguły były proste kto się podda, wypadnie poza mate lub będzie niezdolny do walki automatycznie przegrywa.


Miejsce drugie - Nazwa - Diabelska Fosa ( Anime ) Karczy Kibel ( Manga )
Bardzo dziwne, niebezpieczne i ponure miejsce w którym unosi się zapach śmierci. Po obu stronach siedzą na klopach dwa duże stworki z wyciągniętymi jęzorami, na których toczy się walka. Na środku znajduje się rolka z pamierem toaletowym ( w razie potrzeby ^^), a jeśli spojrzymy w dól zobaczymy coś w rodzaju trującej lawy. Jest tam mało przestrzeni do poruszania się i łatwo spaść w dół. Nie życze nikomu walki w takim miejscu7473 Czytań | Drukuj