Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Historia Kaito
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 14:04

  

Historię pochodzenia Saiya-jinów wszyscy zapewne znają, lecz dla mniej zaznajomionych z Dragon Ball przytoczę słowa Kaito w których wyjaśnia on Goku jego pochodzenie. Różni się ona coprawda od ogólnie znanej, ale może być to spowodowane kiepskim tłumaczeniem -najpierw z japońskiego na francuski, a następnie dopiero polski.
"...
[Kaito] - Wszystko zaczęło się dawno temu, kiedy na planecie Vegeta żyły dwa plemiona - twoi przodkowie Kosmiczni Wojownicy, oraz Tefelsi [przyp. Tsufule].
[Goku] - Kosmiczni Wojownicy, oraz Tefelsi?
[Kaito] - Grawitacja na Vegecie była bardzo duża. Tefelsi, którzy zajmowali większe obszary planety, byli niedużego wzrostu, za to mieli większe zdolności. Ich cywilizacja była dosyć rozwinięta.


Tekst w calosci spisany recznie z polskiego programu RTL7 przeze mnie Wszelkie prawa zastrzezone Mniej liczni, Kosmiczni Wojownicy, żyli na niskim poziomie i ciągle z kimś wojowali. Wyróżniali się tym, że mieli ogony -ciekawa sprawa. Pewnego dnia opuścili swe terytorium, by podbić ziemię zamieszkane przez Tefelsów.
Ci dysponując lepszą bronią próbowali się bronić. Kosmiczni Wojownicy posiadali niezwykłą siłę i pokonali Tefelsów. Do zwycięstwa przyczyniła się także pełnia księżyca, którą na Vegecie można było obserwować co 8 lat. Otóż podczas pełni Kosmiczni Wojownicy ulegają metamorfozie. Zaskoczeni tym Tefelsi nie zdołali skutecznie zareagować na tak zdumiewające zjawisko. Kosmiczni Wojownicy opanowali Vegetę. Tefelsi wyginęli, a z nimi ich obyczaje, wiedza i kultura. Kosmiczni Wojownicy ruszyli na podbój innych planet. Ich poziom kulturowy i technologiczny zaczął gwałtownie obniżać się. Gdy zrozumieli że nie są w stanie podbijać nowych terenów we wszechświecie, zawarli układ z mieszkańcami sąsiedniej planety [przyp. Frezerem i jego ojcem]. W zamian za coraz to nowe planety, na których sąsiedzi mogliby urządzać swoje siedziby, otrzymywali pieniądze i nowe technologie - to się nazywa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wnet Kosmiczni Wojownicy bardzo się rozwinęli. Potrafili wysyłać w kosmos nawet niemowlęta. Nauczyli się tak je programować, by po osiągnięciu dojrzałości były w stanie likwidować mieszkańców danej planety.
[Goku] - Potworne.
[Kaito] - Lecz nad wszechświatem czuwał wszechmogący. Nie mógł dłużej tolerować okrucieństwa Kosmicznych Wojowników. Aby ich ukarać, posłał w kierunku Vegety olbrzymi meteoryt, który całkowicie zniszczył planetę [według innych żródeł planetę zniszczył Frezer]. Katastrofę przeżyło tylko czterech Kosmicznych Wojowników [w rzeczywistości było ich siedmiu, był jeszcze Brolli, Paragus (ojciec Brolli'ego) i Tares] . Jesteś jednym z nich
[Goku] - Nie mam nic wspólnego z tymi potworami.
[Kaito] - Wiem uspokój się. Jeden z nich zginął [Raditz], dwóch nadal żyje [Vegeta i Nappa] i w tej chwili zmierzają w stronę Ziemi.
... "4077 Czytań | Drukuj