Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
DB AF
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:51

  

Dragonball AF
Oglądając ostatni odcinek DB GT jesteśmy świadkami powrotu Son Goku po 60 latach nieobecności. Przez ten czas wiele się zmieniło. Bra, córka Vegety kieruje korporacją kapsuła. Syn Pan, Goku jr, walczy Vegetą jr. podczas turnieju sztuk walki. Takie zakończenie serii było by trochę nierealne i bezsensowne. Można się już domyślić o następnej serii, a dokładniej DB AF
Nie powiem nic więcej ponieważ nic więcej na pewno nie wiadomo. Ale napisze wam wszystkie informacje o AF jakie udało mi się znaleść.
Co oznacza AF:
- Alternative Future - alternatywna przyszłość (dla tych co widzieli ostatni odcinek GT to wiedzą dlaczego to ma więcej sensu)
- After Future - Co w dosłownym tłumaczeniu oznacza po przyszłości, ale w praktyce daleką przyszłość
Kto będzie robił AF:
- Jedne Ľródła podają że Dragonball AF to tak zwana fanmanga czyli jak sama nazwa wskazuje manga robiona przez fanów
- Drugie natomiast, że projektowanie DRAGONBALL AF już trwa od pewnego dłuższego czasu. Akira Toriyama zlecił produkcje firmie multimedialnej, która zainteresowała się tym projektem. Oddał im nawet oryginalny znaczek. Sam twórca mangi robił by to prawie przez 10 lat, co raczej by zbyt znudziło oczekujących. Fabuła ma być bardzo rozbudowana. AF ma być tworzony jeszcze przez około 2 lata (oczywiście krąży wiele plotek, ale to nieprawda). Wspomnę, że DB AF nie jest całkowicie zgodną produkcją z wcześniejszymi seriami, jest ona raczej zbytnio "fanowska".
Ile będzie odcinków:
- Tu prawie wszędzie Ľródła mówią to samo od 600 do 650, głównie jednak przeważa opcja 650.
Jakie będą sagi :
I tu pojawia się kolejny problem, dlatego że różne żródła podają inne informacje. Pierwsza możliwość to, że AF ma po części nawiązywać do starszych serii i wydarzeń w nich zawartych (co raczej słabo będzie sie odwzorowywało). Dlatego nie zgubimy się w innym czasie, a niektóre elementy i postacie mogą być znajome. Napewno wiemy, że głównymi bohaterami mają być Songo jr. oraz Vegeta jr. W przeciwieństwie do Goku i Vegety, ci mają być najlepszymi przyjaciółmi. Tak jak w stylu Trunks i Goten. Pozatym występują obok Goku, Vegeta, Pan, Trunks i Goten. Mają też być trzy charakterystyczne sagi:
- Z synem\ojcem (to kolejny problem z niewiadomymi) Brolliego
- Z ojcem Babidiego - Bibidim. Prawdopodobnie będzie on miał 4 stadia rozwoju jak Frezer.
- Gdy Bulma odtworzy planetę Vegeta. Wtedy przyjdzie Nappa który będzie chciał zniszczyć drużynę Z. Ale dzięki przemowie Krilana wszystko się uspokoi. Razem z Nappą będzie podróżował Bardock - ojciec Goku. Nie wiem jednak dokładnie co się z nim stanie.
To były opcje dla pierwszej z możliwości, a teraz druga możliwość. Cała sprawa polega na tym, że wszystko dzieje się jakieś 700 lat poĽniej, przez co głównym bohaterem jest Son Gotan [nie mylić z Son Gotenem]. Podobno wszystko zaczyna się jak składa on kwiaty pod pomnikiem 5 niepokonanych saiyanów. Son Goku, Vegety, Son Gohana, Son Gotena i Trunksa. Wtedy z nieba przylatuje kolejny Tsuful brat Bebiego. Wskrzesza on wszystkich wrogów Songa i scala sie z nimi przez co tworzy perfecttsuful. Za to Gotan wskrzesza niepokonaną piątkę. I zaczyna się jatka. To jest naprawde ogromny skrót bo tak jak już mówiłem to naprawde nic z AF nie jest pewne.
Postacie i poziomy:
- Jeśli chodzi o postacie to nowościami są Songoku Jr. i Vegteta Jr.
- Jeśli chodzi o poziomy to tu sie dopiero będzie działo (prawdopodobnie większość to plotki, ale...). Po pierwsze to Son Goku SSJ5 (Prawdopodobnie ma mieć wysokość prawie 3 metrów i posiadać ogromną siłę. Siwe włosy mają mu spadać, aż po pas.). Po drugie to Gotenks SSJ5. Po czwarte to Son Gohan SSJ4. Vegeta SSJ3 (tak wiem że przecież był już SSJ4, ale nie widzieliśmy go jako SSJ3)

Mówi się też, że DB AF to po prostu wymysł jakiegoś fana mangi lub amatora rysującego anime i mange. Że to wogóle nie istnieje i że nie ujrzy światła dziennego. Jedni znów mówią, że to tylko taki chwilowy pomysł, który raczej nie przejdzie próby twórczej ani czasowej. Każde zdanie jest inne, więc dokładnie określić rzeczywistego stanu rzeczy się nie da. Ogólnie sumując to co mamy na dzisiaj DRAGONBALL AF to wielki znak zapytania. O ile by to nie była prawda.

Poniżej możecie znależć kilka fajnych i zarazem absurdalnych obrazków z AF. Widać że są przerobione lub narysowane, ale nie ma tu takich głupot jak na niektórych stronach, np: Goku SSJ6, Tenshinhan SSJ2, Chi Chi SSJ itp. Najbardziej wiarygodnie wygląda Gohan SSJ4, Gotenks jr. SSJ4, Raditz SSJ3 i Pan SSJ (ta druga)

Son Gohan SSJ4 Goku SSJ5? Goku SSJ5
gohanSSJ4.gif gokussj5.jpg songoku-ssj5.jpg
Nappa SSJ Gotenks jr.SSJ4 Trunks SSJ4
nappassj.jpg gogetajrssj4.jpg trunksSSJ4.jpg
Raditz SSJ3 Vegeta SSJ3 Vegeta SSJ3
raditzssj3.jpg vegetassj3.jpg negetassj3.jpg
Pan SSJ Pan SSJ Gotenks SSJ4
panssj.jpg pamssj.jpg gotenks4.jpg


21391 Czytań | Drukuj