Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Ciekawostki
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:32

  

Czy wiecie że...
- Akira Toriyama nie dał o sobie zapomnieć i kalka krotnie umieścił w Dragon Ball nawiązania do swojej osoby: TUTAJ i TUTAJ lub swoich innych dzieł np: pojawiły się postacie z mangi pt: "Dr. Slump" kilka zdjęc w dziale Toriyama

- W DBZ w sadze z Cellem w odcinku 154 jeden z przerażonych mieszkańców ma na sobie koszulkę z napisem THE SUPER SAIYAN.

- W niektórych odcinkach DB jako "statystów" wykorzystano postacie które wystąpiły już w DB i nawet czasami zginęły np:
w DBZ w odcinku 205 gdy kręcono film o Międzygalaktycznym Wojowniku w roli reżysera i jego pomocnika wystąpił gen. Czerwony i Murzyn
w odcinku 208 DBZ podczas eliminacji do 25 turnieju w tłumie pojawili się Kryminator i Robot (Oolong po przemianie w pierwszych odcinkach DB)

- Pies Herkulesa wabi się Bee (Pszczoła).

- Jedynie w serii telewizyjnej, Krilan miał dziewczynę przed C-18? Jej imię to Maron (Marlena) i jest ona bardzo piękną dziewczyną, tylko że jej inteligencja nie idzie w parze z urodą - jej imię pochodzi od słowa moron czyli debil. Imię córki Kurrina jest prawie identyczne tylko, że zawiera dwie litery "r" - Marron. Właśnie od imienia swej pierwszej dziewczyny Krilan nadał imię swojej córce.

- W mandze od początku Dragon Ball aż do zakończenia Dragon Ball Z miało miejsce aż 187 walk?

- W kartotekach policyjnych numer identyfikacyjny Bulmy to "SSC 41453".

- Namek z japońskiego to ślimak

- Piccolo potajemnie nosi bokserki

- Bulma zmieniała fryzurę (nie licząc pierwszej) aż 15 razy podczas trwania Dragon Ball i do zakończenia Dragon Ball Z. Już niedługo będą screeny

- Adres domowy Goku i jego rodziny faktycznie był podawany w serii TV oraz mandze. Jego nowe mieszkanie znajduje się niedaleko starego (Góry Paozo), a zamieszkał tam zaraz po ślubie z Chi-chi. Adres ten to: 439 East District (Wschodnia Dzielnica).

- W przyszłości Tronka, Cyborgi 16, 19 i 20 nigdy nie istniały. I nie stało się tak dlatego że zostały zniszczone przez Goku i resztę wcześniej, tylko dlatego że jest kilka wersji przyszłości dla danej terażniejszości . Chodzi tu mianowicie o to że Tronk, czy ktokolwiek inny cofając się w czasie i mieszając w przeszłości nie mógł zmieniać swojej przyszłości tylko przyszłość "równoległą" . Przykładem może być to jak dał Goku lekarstwo na serce. Goku przeżył dzięki lekarstwu które Tronk przyniósł z przyszłości a jednak w przyszłości z której on pochodzi Goku też nie żyje bo jednak zmarł na serce. Jest tak dlatego gdyż istnieją dwa różne światy w przyszłości i w jednym Goku żyje [wszystko to co widzimy w anime do końca DBGT], a w drugim nie [świat Future Tronka]. Drobna zmiana w terażniejszości powoduje że powstaje wiele różnych przyszłości. Więc gdy Goku i reszta pokonują roboty w terażniejszości nie odmienia to przyszłości Tronka a tylko tworzy inną przyszłość [znaną nam do końca GT].
Innym przykładem może być przybycie z przyszłości Cell'a. Przybył on z przyszłości z roku 788, by pobrać energię od najpotężniejszych wtedy istot na Ziemi -cyborgów. Ale jak już wspomniełem, istnieje wiele różnych przyszłości. W jednej z nich istniał Cell i Tronk, a wszyscy wojownicy Z zostali zabici wcześniej przez cyborgi, a w drugiej przyszłości żyje Goku i cała reszta (czyli wszystko to co oglądamy w anime czy mandze od android saga w DBZ do końca GT). Tak więc Cell cofnął się w czasie po energię cyborgów i nie mógł wiedzieć o potężniejszych istotach takich jak Buu ponieważ ich pojawienie się, powiązane było ścieśle z losami Goku a w jego przyszłości Goku już nie było. Nie mógł więc wiedzieć o tym że pojawi się niejaki Buu Buu, czy że wojownicy osiągną SSJ2 i SSJ3. Tym bardziej nie mógł też wiedzieć o Bebi i Evil Shenlongs, czy że Goku osiągnie SSJ4, ponieważ te wydażenia wydażyły się rok potym jak on cofnął się wczasie ( -Cell wyruszył w przeszłość w roku 788 a one pojawiły się w 789 (chociaż i tak by się onich nie dowiedział w tym samym roku zginął z rąk future Tronka gdy ten wrócił do swoich czasów).

- Czy wiecie że Mr. Satan (Herkules) jest naprawdę bardzo silnym człowiekiem? Prawdopodobnie jest najsilniejszym człowiekiem na Ziemi wyłączając drużynę Goku i jego córkę Videl. Przed rozpoczęciem turnieju Komórczaka (Cell Game) pokazano (jedynie w serii TV) jego siłę całemu światu, kiedy ten pociągnął 4 autobusy w poprzek stadionu.

- Smocze Kule można odnależć przy pomocy radaru lub skautera, ponieważ emitują dużo energii. Wszystko było by OK gdyby nie jeden szczegół. Skoro emitują tak dużo energii to dlaczego nasi bohaterowie nie mogą ich namierzyć? Przecież potrafią zlokalizować każdą normalną (a może i nie), żywą istotę ludzką. Duża zagadka z którą was zostawiam.

- Jedynym ziemianinem który nie zginął podczas całej serii DB jest Herkules.

- W japońskiej wersji Dragon Ball Z dla trzech postaci (SonGoku, Son Gohan, Son Goten) głos podkładała jedna i ta sama kobieta - Nozawa Masako.

- W amerykańskiej wersji DBZ dla kilku bohaterów głosy podkładają te same osoby:
1. Sean Schemmel - Goku, King Kai, Nail
2. Kyle Hebert - Gohan
3. Kara Edwards - Goten, Videl
4. Chris Sabat - Piccolo, Vegeta, Yamcha
5. Laura Bailey - Young Trunks

- W wersji japońskiej głos Piccolo podkłada Toshio Furukawa

- Genialny Żółw pali papierosy

- Nappa miał kiedyś włosy. Obciął je a włosy saiyan nie odrastają

- Niegdyś firmy Capsule Corp. i Red Ribbon rywalizowały ze sobą o klientów. Wtedy obie z nich były jeszcze firmami samochodowymi, jednakże CC zdominowała 40% rynku, zaś RR jedyne 16%.

- Ulubionym stwierdzeniem Bulmy jest "To wszystko twoja/wasza wina".

- Planeta Namek znajduje się w odległości 43392516 lat świetlnych od Ziemi.

- Nameczanie dzielą się na dwie grupy: uzdrowicieli i wojowników. Uzdrowiciele mogą leczyć kogokolwiek, ale nie mogą walczyć i adekwatnie wojownicy nie mogą leczyć. (Dende jest uzdrowicielem, a Piccolo wojownikiem).

- Jedynym nemeczaninem który przeżył kataklizm na Namek (nie licząc Piccola , Kami Samy i Lorda Sluga DBZ 4 Movie) jest Wódz Nemeczan. Wszyscy obecnie żyjący ne Namek są jego potomkami. Dende jest jego 108 dzieckiem.

- Krilan jest saiyajinem? A jak nie wierzycie to kliknijcie tu

- Współrzędne geograficzne miejsca w którym wyląduje Goku po treningu w kosmosie w momencie pojawienia się Future Tronka to 523, 18220

- Piccolo ma talenty poetyckie. Objawiały się przed treningiem do walki z cyborgami, gdy Goku niechcący znokałtował Chi Chi. Dzięki temu nie nalegała już na to by Gohan się uczył i dała Goku palme pierwszeństwa. Wtedy z ust Piccola wyszedł ważny morał: "Powiadają, racja silnieszego zawsze większą bywa" (DBZ odcinek 123)

Z INNEJ BECZKI:
- W anime "Kosmiczni Wojownicy" gdy główna bohaterka Lina wypowiadała ogniste zaklęcie z jej ust padły słowa: Keme Hame Ha13058 Czytań | Drukuj