Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Fuzje
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:30

  

Fusion DanceTechniki tej nauczył się Goku od dwóch kosmitów rasy Metamorin. Podczas ataku Buu na Ziemię nauczył tej techniki Son-Gotena i Trunksa, aby mogli stworzyć Gotenksa. Sam scalił się w ten sposób dwa razy z Vegetą tworząc Gogetę (podczas walki z Janembą w filmie kinowym #12 i podczas walki ze złym smokiem w DBGT). Aby się scalić potrzebne były dwie osoby tej samej rasy, o podobnym wzroście i budowie, musiały mieć taki sam Power Level i co najważniejsze wykonać (według niektórych upokarzający) "Taniec Fuzji" ("Fusion Dance"). "Fusion Dance" polegał na wykonaniu serii specjalnych ruchów przypominających taniec, bohaterowie muszą krzyknąć FuuuuSION! HA! i jednocześnie (w momencie gdy krzyczą HA!) muszą zetknąć się palcami wskazującymi. Jeżeli się minimalnie pomylą powstanie wtedy "niewypał" czyli postać albo zbyt gruba albo zbyt chuda.
Nowo powstały wojownik jest bardzo silny. Postacie mogą pozostać scalone przez około 30 minut, czasami krócej np. 20 minut gdy powstał SSJ4 Gegeta (jego siła była zbyt duża) przez ten czas postacie nie mogą się rozłączyć. Po 30 minutach scalony wojownik ponownie rozdziela się na dwie postacie.Dwie osoby mogą scalić się ponownie dopiero po upływie około 1 godziny.

Kolczyki Potara (Potara Earings)


Kolejny rodzaj fuzji różniący się znacznie od "Fusion Dance". Jest możliwy dzięki kolczykom Potara (Potara Earings), które Goku dostał od seniora bogów Rou Kaioshina, aby móc się scalić z Gohanem, który jednak został wchłonięty przez Buu i Goku scalił się z Vegetą dając Vegitto. Innym przykładem tego typu fuzji jest Kibishin, który powstał z połączenia Kaioshina i Kibito. Także Rou Kaioshin scalił się z kimś, z czarownicą Mahou Tsukai no Kunbaba, która przypadkiem przymierzyła kolczyki dzięki tej fuzji Rou Kaioshin zna różne magiczne zaklęcia. Ten typ fuzji nie wymaga podobnego wzrostu, poziomu mocy itp. potrzebna jest jedynie para kolczyków Potara i dwie osoby które złożą po jednym kolczyku na przeciwne do partnera ucho, nie trzeba także nic tańczyć. Fuzja ta nie ma żadnych ograniczeń czasowych, jest dożywotnia dlatego jedna osoba może tylko raz się sfuzjować. Anomalią jest Vegitto, który rozłączył się na Goku i Vegetę gdy był we wnętrzu Buu, było to spowodowane "złym środowiskiem" w jego wnętrzu.

Namek Fusion (Yuugou)


Prawdziwa nazwa tego typu fuzji to Yuugou, jest to technika stosowana przez Nameczan pierwszy raz ją widzimy w DBZ, gdy Piccolo łączy się z umierającym Nailem. Piccolo połączył się pózniej także z Kami-Samą, aby być silniejszy podczas walki z Cell'em. Fuzja ta jest trwała jednak nie powstaje nowa osoba, postać wchłaniająca zyskuje wspomnienia, wiadomości i siłę drugiej osoby, jednak zachowuje swój poprzedni wygląd. Fuzja polega na położeniu ręki na klatce piersiowej tej drugiej osoby.

Fuzja cyborgow/robotow


Fuzja cyborgow jest niczym innym jak prostszym odpowiednikiem Fusion Dance. W odpowiednich warunkach jeden z cyborgow jest wstanie wykorzystac cialo lub czesci z innych osobnikow aby rozbudowac swoje cialo i zwiekszyc moc. Scalenia tego dokonal Cell "pochlaniajac" C 18 i absorbujac z niej energie by stac sie Perfect Cell, lub C17 ze swoim odpowiednikiem z piekiel tworzac Super C 17. Takze android 13 wykorzystal czesci pozostalych #14 i #15 by stowrzyc Super 13. Troche innym lecz takze mechanicznym scaleniem jest fuzja robotow z generalem Lild. Te rodzaje fuzji nie mnusza trwac wiecznie. Nie jest takz epotrzebna zblizona moc ani wymyslne kroki :)

AbsorbcjaAbsorbcja nie jest dokonca fuzja, ale takze polega na polaczeniu sily dwoch osobnikow w celu osiagniecia wiekszego powera. Tego rodzaju scalenia sa wstanie dokonac tylko istoty biomechaniczne badz niektore istoty zywe. W swiecie Dragon Ball scalenia tego dokonal Boo absorbujac Dai-Kaioshina miliony lat wczesniej, oraz Gohana i Piccolo; Bebi wnikajac w Vegete i innych ludzi i zostawaiajc w nich swoja komorke w pewien sposob zabsrobowal sie z nimi. Ten rodzaj fuzji może też być widoczny w przypadku Cell'a, który absorbował androidy by zwiększyć swoją siłę i poziom perfect..

Cechy charakteru

Fuzje mają to do siebie, że powstała postać jest bardzo silna lecz nigdy (przynajmniej w serii telewizyjnej) nie zdołała pokonać swojego przeciwnika, choć przewyższała go siłą. Dlaczego? Otóż postać utworzona w wyniku fuzji jest nie wiadomo dlaczego bardzo arogancka i lubi bawić się z przeciwnikiem, a gdy ma zadać ostateczny cios to fuzja zazwyczaj się rozpada. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu Akira Toriyama tak sobie wymyślił i koniec.

Przykladowe fuzje i ich wyniki


KAI + WIEDZMA = ELDER KAI
O tej fuzji nie wiadomo dużo. Jest jednak pewne że Senior bogów swój wygląd zyskał dzięki fuzji z wiedzmą (starą) a nie z powodu swojego wieku. Za młodu Czarownica scaliła się z Nim dzięki czemu bóg para się magią co pokazuje podczas treningu Gohana.


GOKU + VEGETA = GOGETA
Gogeta [Gojita] (nazwa GOku + veGETA) - powstał w wyniku scalenia się Goku z Vegetą przy pomocy Fusion Dance. Scalili się oni dwa razy: podczas walki z Janembą w filmie #12 (SSJ GOGETA) i w DBGT podczas walki ze złym smokiem (SSJ4 Gogeta).


GOTEN + TRUNKS = GOTENKS
Gotenks (nazwa: GOTEn + truNKS) - powstał w wyniku scalenia się Gotena i Trunksa przy pomocy Fusion Dance. Scalili się oni aby walczyć z Buu


KAKAROTTO (GOKU) + VEGETA = VEGITTO
Vegitto [Vego] (nazwa: VEGIta + kakaroTTO) - powstał w wyniku scalenia się Kakarotto (Goku) i Vegety przy pomocy Potara Earings. Scalili się aby walczyć z Buu. Fuzja rozpadła się w ciele Buu


KAIOSHIN + KIBITTO = KIBISHIN (KAIOBIT)
Kibishin [Kaiobit] (nazwa: KAIOshin + kibITto) - powstał w wyniku scalenia się Kaioshina z Kibitto przy pomocy Potara Earings. Scalili się aby zademonstrować Goku działanie kolczyków Potara, dopiero póĽniej się dowiedzieli, że jest to fuzja dożywotnia. Fuzja nigdy się nie rozpadła.


PICCOLO + NAIL = PICCOLO
Piccolo - powstał w wyniku połączenia Piccolo z Nailem przy pomocy Yuugou (Namek Fusion). Połączyli się aby Piccolo był silniejszy i mógł walczyć z Freezą


PICCOLO + KAMI-SAMA = PICCOLO
Piccolo - powstał w wyniku połączenia się Piccolo z Kamim przy pomocy Yuugou (Namek Fusion). Połączyli się aby Piccolo stał się silniejszy i mógł walczyć z Cell'em

Niewypały

Niewypały czyli skutki zle wykonanego Fusion Dance:

Fat Gogeta (gruby Gogeta)

Thin Gogeta (chudy Gogeta)

Fat Gotenks (gruby Gotenks)

Thin Gotenks (chudy Gotenks)

Dziwne Fuzje

==>

KURIRIN + PICCOLO = PIRIRIN
Piririn (nazwa: kuRIRIN + PIccolo) - powstał w wyniku scalenia się Krilina z Piccolo za pomocą Fusion Dance. Krilin i Piccolo pokazywali Gotenowi i Trunksowi na czym polega Fusion Dance, ktoś a wlasciwie sam Toriyama poszedł o krok dalej i pokazał co by było gdyby naprawdę się scalili. zdjęcie orginalne! Autor namalował je na konwent komiksów by pchnąć fanów do własnej twórczościYAMCHA + TIENSHINHAN =
YAMSHINHAN
Yamshinhan (nazwa: YAMucha + tienSHINHAN) - powstał w wyniku scalenia się Yamuchy i Tienshinhana przy pomocy Fusion Dance. Nic więcej o tej fuzji nie wiem.


KAKAROTTO (GOKU) + DENDE =
DENDEROTTO
Denderotto (nazwa: DENDE + kakaROTTO) - powstał w wyniku scalenia się Kakarotto (Goku) i Dende przy pomocy Potara Earings. Gdy Goku wylądował na Ziemii aby scalić się z Gohanem jego syn był już pochłonięty przez Buu, tak Goku wyobrażał sobie scalenie z Dende. (Na szczęście przybył Vegeta)


KAKAROTTO (GOKU) + MR. SATAN =
MR. KAKAROTTAN
Mr. Kakarottan (nazwa: MR. satAN + KAKAROTTo) - powstał w wyniku scalenia Mr. Satana z Kakarotto (Goku) przy pomocy Potara Earings. Gdy Goku wylądował na Ziemii aby scalić się z Gohanem jego syn był już pochłonięty przez Buu, tak Goku wyobrażał sobie scalenie z Mr. Satanem. (Na szczęście przybył Vegeta)I jeszcze cos dla smiechu :) kilka zdjec nietypowych fuzji :) tzn cos czego napewno w DB nie zobaczycie:
celuu.jpg
celuu
krilloku.gif
krillokou
FantasyFusion37TrunksAndPiccolo.jpg
Trunksolo.jpg
ubblin.jpg
ubblin
FantasyFusion5BuuAndFrieza.gif
Buurieza
maujinss.jpg
maujinss
FantasyFusion7FriezaAndCell.jpg
Friecell


13816 Czytań | Drukuj