Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Meagaupload [Info]
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:28

  


Megaupload jest jednym z ciekawszych sposobów przetrzymywania plików w sieci. Za jego pomocą bardzo łatwo jest zuppować pliki jak i je ściągnąć.
Korzystanie z tego systemu serwerów można więc wykorzystać w dwojaki sposób:

1. Download
Jedyne co trzeba zrobić by plik ściągnąć to kliknąć na odpowiedni link i odczekać 45 sekund. Po tym czasie w miejscu gdzie poprzednio rozpoczęło się odliczanie, pojawi się kolejny link - napis Dwonload - tym razem prowadzący już odrazu do pożądanego pliku. Jak widać nie jest to zbyt skomplikowane, a te kilkadziesiąt sekund każdy wytrzyma ( domyślnie czas przenaczony na odstanie swojego w kolejce i poczytanie reklam :p )
Osoby ściągające w bardziej wyrafinowany sposób mogą uzywać róznych programów które same odczekają czas kolejki i zassają pliki.. Gdy jednak zależy nam na ściągnięciu plików w inny sposób to można też np użyc Flash Geta, który także zrobi to za nas - programów tego typu jest wiele. Dodatkową zaletą jest fakt że ściągając w ten sposób można przerwać i skończyć kiedy indziej. Ściągając natomiast bezpośrednio z przeglądarki, wystarczy że wyłączą nam prąd przy 99% i wszystko trzeba zaczynać o d nowa :D

Uwaga: Nie radze używać akceleratorów i wspomagaczy jeśli plik jest spakowany (rar zip itp), bo może nie być spojny po ściągnięciu i sie nie rozpakuje - błąd CRC

2. Upload
Tu sprawa wygląda podobnie, i także jest prosta. Wystarczy sie zarejestrować - choć nie trzeba nawet chyba - wskazać ścieżke naciskając przycisk 'Przeglądaj", wypełnić dane jesli macie ochote, odchaczyć zgode z regulaminem i nacisnąć "Send" Po chwili plik z waszego kompa zacznie się wczytywać na serwer. maksymalny rozmiar pliku to 250 mb ale kazda osoba może ich wrzucać ile chce.. Jest to darmowe i opłacalne załodze z megaupload ze względu na rekalmy jakie rózne firmy umieszczają na ich stronce..
Gdy upload sie zakończy w miejscu gdzie znajdowal sie przycisk "Przeglądaj" pojawi się link. Bez tego linku nigdy nie traficie do zuploadowanego pliku więc odrazu zalecam zapisanie lub skopiowanie gdzieś go.. jeśli wypełniliście opcje z mailem to zostanie przysłany link na podany mail - dla pewności wpiszcie w obydwa pola. Niestety podanie maila może się wiązać z przechwycenem go przez roboy sieciowe a to oznacza duuuuzo spamu :/

To by było na tyle.. sposób bardzo skuteczny i jedyną wadą jest to że jeśli plik przez 30 dni nie mial ani jednego downloadu to zostanie usunięty.
Czasem się zdarza że nie mozna ściągnąć pliku ale może to zależec od pory dnia lub np od tego że już coś ściągasz z megaupload..Otóż nie można ściągać dwóch plików z tego samego serwera Megaupload. O co chodzi? Otóż serwery wyglądają tak:
http://www22.megaupload.com/files/...plik.avi
http://www35.megaupload.com/files/...plik.avi
I jeśli chcesz ściągać pliki które obydwa się znajduja na serwie 35 to nic z tego.. najpierw musisz sciągnąc jeden potem drugi. Jeśli są na różnych serwerach to ściągaj tak na ile Ci pozwala łącze.

Jednocześnie prosze osoby zainteresowane o upload odcinków aby zwiększyć biblioteke odcinków na db4ever. Przyjmę jażdy link z odcinkami jesli nie będzie pochodził z innej strony o DB:) Więcej o tym na forum TUTAJ
Jeśli natomiast któryś z oscinków nie działa to piszcie na forum TUTAJ

Od stycznie 2006 roku MU wprowadziło limity ściągania dla Polski. Na raz może ściągać ok 2000 osób. Jeżęli taki komunikat zauważysz odczekaj i spróbuj pożniej lub tez odswież kilka razy stronę


INSTRUKCJA DLA ŻÓŁTODZIOBÓW :p


1. Klikając na link w dziale z odcinkami zostaniesz przekierowany na stronę www.megaupload.com gdzie musisz odcczekać 45 sekund aby rozpocząć ściąganie - patrz rys. poniżej


2. Po tym czasie (45 s. ) pojawi się przycisk Download. Naciskacie go i pojawi się okinko z zapisem pliku na dysk.


3. I to juz koniec ^^NIE MOŻESZ ŚCIĄGNĄC? ? CZYTAJ !!

1. Problem Pierwszy

- Najczęsciej pokazywany komunikat czyli tak zwane "Premium". Oznacza on że MU ma dużo użytkowników z polski i możliwiść ściągania w danej chwili jest niemożliwa.. W takim wypadku zalerzy wejść pózniej - najlepsza pora to noc, lub też odświeżyć okno przeglądarki kilka razy. Przeważnie pomaga i udaje nam sie wbić w kolejkę do ściągania.

2. Problem Drugi

- Plik wygasł. Co to oznacza? A no że przez 30 dni nikt go nie ściągał i nie jest to możliwe do czasu ponownego zuploadowania. Sprawdz jaki to nr odcinka i zgłoś to na forum. W tym wypadku na środku strony pojawia się jeszcze takie zdanie po angielsku:


3. Problem Trzeci

- Na serwerze trwają prace i niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Kazda strona internetowa musi być administrowana i tak samo na MU trwaja czasem prace na serwerze. Najprawdopodobniej w ciągu kilku godzin wszystko powróci do normy.

4. Problem Czwarty

- Nie mozesz ściągnąc gdyz widzisz takie okno? poprostu skorzystaj z pomarańczowego X i wyłącz reklamę :Pdb4ever nie ponosi odpowiedzialności za przetrzymywane przez użytkowników na maegupload pliki oraz za prawidłowe funkcjonowanie tych linków

7198 Czytań | Drukuj