Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Recenzja filmu: Odrodzenie Fuzji
Dodane przez medyq dnia 22-11-2009 13:42

  
Tytuł japoński:Fukkatsu no fyûjon!! Gokû to Bejîta
Tłumaczenie tytułu: DBZ 12 - Fusion Reborn!! Goku and Vegeta
Tytuł polski:Fuzja
Data premiery:04.03.1995 roku
Opening:
"Chala - Head - Chala" by Hironobu Kageyama
Ending:
"Saikyou no fyuujon" by Hironobu Kageyama
Director:Daisuke Nishio
Screenplay:Takao Koyama
Muzyka: Shunsuke Kikuchi
Produkcja:Toei Animation
Czas trwania:50 minut

Streszczenie:
Więc tak w zaświatach wybucha prasowalnica dusz w której znadowało się całe odsysane zło od kiedy została zamontowana czyli od bardzo dawna. Na nasza planete powracają niktóre czarne charaktery jak Freezer i jego Giynu Force,ale także postacie śmieszne jak Drakula czy Hitler,ale na straży stoją Gohan, Goten, Trunks i Videl. W tym samym czasie w zaświatach toczy się finałowa walka pomiędzy Goku i Paikuhanem. Walkę przerywa fakt że na arenie wyskakuje głaz i przerwya tym samym walke.Goku dowiaduje się że to z siedziby Enmy-Daio wydobywają się te głazy .Gdy Goku i Paikuhan teleportują się na miejsce zauważają że wszystko zmieniło się nie do poznania.To od Enmy wojownicy dowiadują się że problemem jest demon o imieniu Janemba. Goku walczy z janembą gdy w tym samym czasie Pikuhan stara się wudostać Enme-Daio.Po krótkiej walce Goku przechodzi w SSJ2 lecz to nie wystarcza aby pokonać słodkiego grubaska.Kakarotto przechodzi w SSJ3 i prawie pokonuje demona lecz ten przechodzi w swoją poteżniejszą i bezwzględniejszą formę.Goku stara się walczyć z demonem lecz ten potrafi się demterializować i przewidywać ruchy Saiyana.Goku ulega sile Janemby ale na pomoc przybywa Vegeta, który po transformacji w SSJ2 także po chwili przegrywa. Jednym wyjściem w tej sytuacji jest fuzja Vegety i Goku za pomocą Fusion Dance. Po krótkiej lekcji "tańca"Vegeta i Goku dokonują fuzji której wynikiem jest Fat Gogeta.Fat Gogeta nieźle oberwał i po za tym że chciał zagazować demona to nic mu nie zrobił.Natomiast na Ziemi z falą zła walczy Gotenks który z pomocą Super Duszków Kamikadze wykańcza żołnierzy Hitlera.Natomiast w piekle za drugim podejściem fuzja udaje się i powstaje najpotęzniejszy wojownik w całej serii DBZ-Gogeta.Wojownik rzuca pare mocnych słów po czym bez większych kłopotów pokonuje Janembe,a na Ziemi i w zaświatach wszystko wraca do normy.

Oprócz niektórych niezrozumiałych scen fabuła jest dobra. Świetny pomysł na powrót złych gości z piekła których nie może usunąć nawet Shen-Ron.To tylko dodaje smaczku fabule i samej kinówce
Kreska jest w miare. Dobra, walka toczysię w piekle pomiędzy demonem a Goku, ale jush gorsza gdy Goten i Trunks bawią się z Hitlerem i jego żołnierzami.
Oki teraz czas na walki które są świetne.Pomysł z Janembą,który byle gdzie zada cios przeciwnikowi i zawsze go trafił był wręcz świetynm pomysłem.Ta umiejętność nieźle dała w kośc Goku i Vegecie. Dlatego Goku dawał sobie rade z Janembą tylko na SSJ2 i SSJ3. Istnym majstersztykiem była tesh umiejętność demona do szybkiej dematerializacji i przenoszenie sie w inne miejsce. Ten trik ułatwaił mu atakowanie i szybkie kontry z kótrymi Saiyanie zbytnich szans nie mieli. Pomimo tego wszystkiego walka z demonem jest doskonale ukazana nawet gdy Gogeta jednym potężnym, atakiem KI wykańcza Janembe po którym nie zostaje kompletnie nic.Demon jest świetnym elementem. Akira po raz kolejny pokazał nam swój talent tworząc świetnego wroga. Na samym początku wydaje się miły i dziecinny ale później za to zamienia się w bestie która wykończyła by kazdego kto stanie jej na drodze. Jest bardzo potęzny i mając taką moc bawił sie z naszymi bohaterami co było błędem gdyż Goku i Vegeta tworząc Gogete za pomocą Fusion Dance.Prócz demona planete atakuja stare dobre potworki pokonane przez Goku i reszte. Przebieg akcji jest w miare dobry. Wszystko przeplata się nawzajem, co daje w efekcie świetne walki i różne fajne bajery występujące w kinówce.
Kreska jest w miare. Dobra, walka toczysię w piekle pomiędzy demonem a Goku, ale jush gorsza gdy Goten i Trunks bawią się z Hitlerem i jego żołnierzami.
Podsumowywując film jest świetny i warty uwagi niejednego fana DB.Akcja toczy się wybornie i nigdy nie wiemy kto zada następny cios i kiedy przeciwnik zostanie pokonany..Naprawde polecam tą kinówke gdyż jest jedną z lepszych!!!

Walki: 6
Fabuła: 6
Wrogowie: 6
Przebieg akcji: 6
Kreska: 5,75
Ocena ogółem: 5,95

Recenzja by Shaggy


4902 Czytań | Drukuj