Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Recenzja DBZ Tv Game
Dodane przez medyq dnia 22-11-2009 12:25

  
Tytuł gry brzmi dokładnie tak jak jest to napisane na obrazku znajdującym się obok, jednak ja nie potrafię czytać krzaczków, więc chyba nic złego się nie stanie jak zmienimy nazwę gry na „DBZ TV Game”.

Teraz postaram się przybliżyć wam tą nieco kontrowersyjną grę. Musze przyznać, że sposób gry jest bardzo oryginalny i wydaje mi się, że przyciągnie wielu fanów. Zestaw składa się z konsolki, podłączanej prosto pod TV i dwóch pierścieni zakładanych na palec środkowy i serdeczny każdej ręki. Konsolka jest jednocześnie grą oraz posiada wbudowane w nią czujniki odbierające sygnały z pierścieni umieszczonych na rękach. Wykonując pewne określone ruchy wydajemy polecenia naszej postaci – jaki ma aktualnie zastosować atak energetyczny, naturalnie zwykł nawalanie piąchami również wchodzi w rachubę :D Tutaj wszystko ma swoje znaczenie, wystarczy źle ruszyć jakimś palcem i już nam coś nie wyjdzie Zwykłe wystrzelenie pocisku KI polega na kilkukrotnym otwarciu dłoni- szeroko rozstawiając palce a potem zaciśnięciu jej w pięść, jednak już przy wykonywaniu technik pojawiają się schody. I tak na przykład by zrobić kamehamehę musimy:

1. Składamy dłonie tak jakbyśmy robili kamehamehę ale z szeroko rozstawionymi palcami.
2. Zaciskamy place w pięść i cofamy do tyłu ( tak jak przy poprawnym wykonaniu tej techniki).
3. Wracamy do pozycji nr1 wypychając energicznie ręce z rozstawionymi palcami.

W tym przypadku użycie Genki Damy staje się znacznie prostsze, gdyż wystarczy poruszać dłońmi z szeroko rozstawionymi palcami energicznie w górę i dół. Na pierwszy rzut oka sterowanie wydaje się dość proste, ale zawsze można pogubić się w tym, jaki atak ma dana postać. Tym jednak zbytnio nie należy się przejmować, gdyż w prawym dolnym rogu ekranu znajdziemy pomoc przy wykonywaniu ruchów.

W grze dostępne są trzy tryby: Story mode, Gracz VS komputer oraz różne mini gry.

Tryb Story mode trochę rozczarowuje, gdyż możemy wcielić się tylko w jedną trzech postaci. Do wyboru mamy: Goku, Vegetę lub Piccolo. Niby trochę mało, ale jeśli spojrzymy na liczbę kombinacji, jaką możemy wykonać rękoma, aby wykonać atak jest to całkiem uzasadnione. Natomiast po stronie tych złych pojawiają się niemal wszyscy bohaterowie DBZ i DBGT a to już duży plus.

O trybie Gracz VS komputer chyba nie muszę się zbytnio rozpisywać. Po prostu wybieramy przeciwnika i okładamy go niemiłosiernie jak tylko się da.

W trybie z mini gierkami mamy do wyboru kilkanaście gierek zręcznościowych, np. łapiemy rzucane przez Karina fasolki. Musimy uważać, gdyż możemy natrafić na niemiłe niespodzianki rzucane oprócz fasolek przez kocura. Możemy też celować Renzoku Energy Danem do całej chmary przeciwników na ekranie.

Naturalnie w grze nasz bohater może przechodzić transformacje, np. w przypadku Goku będzie to SSJ3.

Wydaje mi się, że sposób gry jest bardzo atrakcyjny – pozwala dokładnie wczuć się w naszą ulubioną postać. Dla większego efektu możemy się przebrać w ręcznie zrobiony strój bohatera. Choć dla osoby postronnej może wydać się to dość dziwne, gdy patrzy na kogoś wykonującego przed TV jakiś niezrozumiałej treści dzikie ruchy i wykrzykującego coś o niewiadomej treści np.: Ka-ME-HA-Me-HAAAAAAAA babcie miałyby się o czym rozwodzić.

Opis może wydać się dość krótki ale z gry już nie da się nic wyciągnąć, jest to taka sama typowa nawalanka jak inne gry DB – jednak jej innowacyjność, daje jej naturalnie duży plus. Na pewno zagości w wielu mieszkaniach, gdyż sama wymaga nie wiele – tylko TV. Musze przyznać, że sam bardzo chętnie bym w nią pograł ^^.


5375 Czytań | Drukuj