Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Senzu Beans
Dodane przez medyq dnia 16-12-2005 13:26

  Senzu Bean czyli mówiąc potocznie magiczna lub czarodziejska fasolka jest jednym z ciekawszych "przedmiotów" wykorzystywanych w Dragon Ball'u. Nie jest znane jej dokladne pochodzenie, a tylko fakt że choduje je na swojej Świętej Wieży kot Karin. Jest wiele legend opowiadających o początkach tej roślinki, ale nie one są tu najważniejsze, a fakt co potrafią zdziałać
Otóż magiczne fasolki mają niezwykłe właściwości lecznicze. Osoba ranna lub ciężko chora dzięki małemu kęsowi jej owoca odzyskuje swoje siły witalne lub zaspakaja głód na wiele dni. Jak się podejrzewa była początkowo chodowana właśnie w tym drugim celu, ale od momentu walii z Piccolo Daimao, Karin częstował naszych bohaterów zgodnie z pierwszym wspomnianym zastosowaniem, a mianowicie by leczyć ich rany.
Jedna magiczna fasolka potrafila całkowicie wyleczyć cięzko ranną osobę lub w przypadku saiyan dwukrotnie podnieść ich siłe i umiejętności bojowe. Nie było to jednak całkowicie zasługą Sensu, ponieważ to saiyanie posiadają niezwykłe umiejętności lecznicze, dzięki którym ich siła ulega podwojeniu, gdy wyleczą się ze stanu bliskiego śmierci lub skrajengo wycieńczenia. Znakomitym przykładem był Goku, kiedy podczas treningu w drodze na Namek odnosił cięzkie obrażenia, które natęepnie leczył przy pomocy fasolek. Poniżej możecie znalezć wykaz sytuacji w których zostały wykorzystane fasolki:

Uzycie #1 - 1 fasolka - (Saga Armii Czerwonej Wstęg)
Po dwudniowej wspinaczce na wieże Karina, Goku odczuwa ogromny głód. Kot częstuje go jednym nasionkiem które sprawia że Goku jest syty - a to naprawde cięzko osiągnąć :). Jest to pierwszy raz kiedy pojawia się Senzu.

Użycie #2 - 1 fasolka - (Piccolo Daimao Saga)
Na wieży Karina Goku uzywa poraz kolejny fasolki, tym razem po pojedynku z Piccolo Daimao. W tym momencie poraz pierwszy poznajemy ogromne korzyści jakie ona daje..

Użycie #3 - 2 fasolki - (23 Budokai)
1. Po walce Goku vs. Piccolo Yairobe robi pierwszy ze swoich kursów dostawczych :) dzieki czemu Goku może wyleczyć sie po cięzkiej walce..
2. Goku ofiaruje jedną fasolkę Piccolo na pożegnanie mówiąc że nie ważne jak silny bezie jego przeciwnik to i tak On będzie jeden krok do przodu..

Użycie #4 - 2 fasolki - (Vegeta saga)
1. Po podrózy Drogą Węża goku leci na kinto do wieży karina, który rzuca mu 2 fasolki. Jedną z nich zjada Goku odrazu by zregenerować siły przed walką z saiyanami, a po trudach podróży Snake Way..
2. Po dotarciu na pole bitwy Goku rozdziela fasolke i czestuje Piccolo i Gohana, którzy pomagają mu walczyć z Nappą.

Użycie #5 - 7 fasolek - (saga Frezera)
1. Yairobe poraz kolejny bawi sie w dostawcę. Dostarcza fasolki dla Goku do szpitala. Ten zjada jedną, chwyta cały woreczek i za pomocą kinto leci dostatku by udać sie na Namek.
2 i 3. Goku używa fasolek podczas cięzkiego treningu w capsule o grawitacji 100x - dzięki temu leczy obrazenia i zyskuje siłę.
4. Goku leczy się po uderzeniu własną kamehamehą na statku podczas treningu.
5. Po przylocie na Namek Goku leczy fasolką Gohana po walce z Rikumem (Recoom'em)
6. Częstuje Krilana także po tej walce..
7. Goku częstuje fasolką Vegetę gdy dostrzega że ten walczy po ich stronie przeciw Frezerowi.

Użycie #6 - 10 fasolek (Saga androidów)
1. Yairobe robi kolejną dostawę na poludnie od miasta gdzie Z soldiers czekają na androidy. Pierwsza fasolka jest użyta na Yamchy gdy ten dostal od #20 i w brzuchu zostala mu wielka dziura :)
2. Krilan częstuje fasloką Goku, ale to nie pomaga - problemem jest choroba serca.
3. Vegeta po walce z #19 orientuje się że strcił dużo energii. Wykradzione siły regenruje za pomocą fasolki 4. Gdy druzyna przeszukuje pustynie w posukiwaniu #20, ten atakuje Piccola i kradnie mu energie. ubytek ten, Nemeczanin regeneruje fasolką..
5-8. Krilan po walce z #18, karmi fasolką prawie nieprzytomnych Vegetę, Trunka, Yamche i Tiena..
9 i 10. Goku daje fasolki Piccolo i Tien'owi gdy Ci zostali pokonani przez Cella.

Użycie #7 - 2 fasolki (Perfect Cell saga)
1. Trunks daje fasolke rannemu Krilanowi gdy ten w szale rzucił się na Cella za zabsorbowanie C18
2. Krilan odciągnął Vegetę od pola walki gdze walczył Cell vs. Trunks, a następnie dał mu jedną fasolkę.

Użycie #8 - 8 fasolek (Cell Games -turnej Cella)
1. Goku zrobił coś dziwnego i aby wyrównać szansę pomiędzy Gohanem i Cellem, dał Komórczakowi fasolkę. Dzięki temu wygrana Gohana miała być bardzej fair :)
2-8. Po walce z Cellami jr. Gojan zabiera Cellowi torebkę z fasolkami i karmi Krilana. następnie prosi go by ten uzdrowił pozostałych Goku, Piccolo, Vegete, Trunksa, Tenshinhana i Yamche.

Użycie #9 - 3 fasolki (Buu saga+)
1. Goku przenosi się do wieży Karina (teportuje :p) po turnieju gdzie Spopovitch cięzko ranił Videl. karin daje mu 3 fasolki z czego jedną Goku daje Goahanowi by nakarmił Videl.
2. Gdy Goku i Majin Vegeta maja walczyć, Goku częstuje fasolką Gohana, który ma stoczyć pojedynek z Dablą (Daburą) i Babidim. Dzieki temu Gohan ma walczyć lepiej a zarazem całkowicie leczy się po pierwszym spotkaniu z Dablą
3. Gdy Goku i Vegeta śa cięzko ranni po walce ze sobą, Goku chce podzielić się z Vegetą fasolką by mogli razem walczyć z czarnoksiężnikiem. Vegeta jednak ogłusza Goku , zjada fasolkę i sam porywa się na Buu..

Cięzko sobie wyobrazić co by moło się stać gdyby ich nie było, bądz gdyby Karin nie chciał się nimi podzielić. Najprawdopodobniej Ziemia popadła by w ruine już za sprawą Piccolo Daimao. Gdyby jednak jakimś cudem atak ten został odparty to napewno cała historia zakonczyłaby się po przylocie Vegety i Nappy. Bowiem właśnie dzięki fasolkom uleczeni zostali Piccolo i Gohan którzy następnie pomogli Goku w walce..

6792 Czytań | Drukuj