Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Włosy i Czupryny
Dodane przez medyq dnia 20-11-2009 18:28

  Włosy, włosy, włosy, włosy… Jedni mają ich w nadmiarze, inni nie mają ich wcale. Ci pierwsi zmieniają fryzury co chwilę, drudzy konsekwentnie trwają przy łysinie… Wielu bohaterów DB potrafiło tak zmienić uczesanie, że trudno było ich poznać. Poniżej znajdują się zestawienia osobników z jednej i drugiej grupy… oraz przykłady graficzne

BRA - Nie mielismy okazji podziwiac wielu jej fryzur ale ponizej widac ze odziedziczyła kolor włosów po matce

BULMA to naprawdę absolutna rekordzistka. Zawsze bardzo dbała o wygląd zewnętrzny, a szczególnie o fryzurę. Jako młoda dziewczyna miała długie włosy, rozpuszczone albo zawiązane w warkocz. Gdy stała się dojrzałą kobietą skróciła je , choć też nieraz zapuszczała. Nigdy nie farbowała włosów. Nieraz nosiła przepaski lub wstążki. Lubiła zaszaleć ze swoim uczesaniem (raz miała nawet afro ;).Choas miał taką sama fryzurkę przez całą serie Dragon balls - jeden sterczący włosek na czubku białej głowy :D

Chi-Chi miała czarne włosy. Jako mała dziewczynka nosiła je rozpuszczone lub związane w kok. Gdy była młodą kobietą , miała je związane w kitkę. Po urodzeniu syna Gohana bardziej spoważniała i nie nosiła już długich rozpuszczonych włosów. W serii GT możemy ją ujrzeć w skróconych włosach.C 18 miała blond włosy. Zmieniła tylko 1 raz uczesanie. Nigdy nie farbowała włosów.

Genialny Żółw gdy był młody miał czarne włosy. Kiedy przybyło mu kilka lat (kilka set lat) wyłysiał. Możemy go ujrzeć również podczas turniejów sztuk walk w seledynowej perełce.

Goku nigdy nie zmieniał uczesania. Tylko poddając się transformacją w ssj,ssj2,ssj3 jego włosy zmieniały kolor z czarnego na złoty i przy każdej transformacji zwiększały długość. Zaś poddając się 4 stopniu transformacji jego fryzura wracała do normalnego stanu.


Gohan jak prawie każdy sayianin miał czarne włosy. Jako mały chłopiec nosił je długie lub miał je skrócone. Gdy dorósł nie zmieniał już uczesania. Poddając się tylko transformacji w ssj i ssj2 jego włosy stawały się złote i dłuższe.Goten jako mały chłopiec nie zmieniał uczesania. Gdy dorósł zapuścił włosy. W seriiGT przyciął włosy. Transformując się w ssj jego włosy stawały się złote i wydłużały się.


Herkules z wiekiem coraz bardziej łysiał. Z bujnego afro na czubku głowy zaczęła sie robić lśniąca kula :)

Komentator nigdy nie zmieniał fryzury, raczej starzejąc się gubił trochę włosków ;D


Kuririn prawie zawsze był łysy. Dopiero gdy postanowił założyć rodzinę zapuścił włosy.

Lunch nigdy nie zmieniła stylu uczesania. Tylko kichając zmieniała osobowość i kolor włosów na blond.

Marron - córka c18 odziedziczyła po matce blond kolor włosow. Z wiekiem zapuszczała coraz dłuższe włosy

Pan z początku miałą krótkie wosy. Potem w serii GT sięgały do ramion ajko babcia w ostatim odcinku i filmie kinowym miała najdłuższe za ramiona

Recoom posiadał bujna rudą czuprynke ktora jednak po walce na Namek zmieniła dośc diametralnie wygląd.. cos takjakby sie za bardzo bawił zapałkami :)

Trunks miał fioletowe włosy .Wbrew pozorom wielerazu zmieniał uczesania co widac na zamieszczonych fotkach. Transformując się w ssj jego włosy stawały się złote i wydłużały się.

Vejita praktycznie miał tą samą fryzurę. Transformując się w ssj i ssj2 jego włosy stawały się złote i wydłużały się. Wyjątkiem była transformacja w super sayianina 4 poziomu. Wtedy jego włosy wracały do normalnego stanu choć trochę się wydłużały. Cecha charakterystyczna - wąsy :DVidel jako młoda kobieta miała kucyki. Później przycięła je. W serii GT zapuściła włosy ponowanie.


Yamcha miał czarne włosy. Przeważnie miał e zapuszczone .Czasami je przycinał.
Poniżej zobaczycie tez zbiorcze i nie do konca pełne skany z polskiego pisma Kawaii w ktorym umieszczone było kilka fryzur naszych bohaterow - wystarczy kliknąc na 2 miniaturki
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us9113 Czytań | Drukuj