Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Jak Dokonać Dotacji ;)
Dodane przez medyq dnia 20-11-2009 12:01

  Uwaga – proszę dokładnie wszystko przeczytać – w celu uniknięcia niepotrzebnych błędów, a w konsekwencji nie dotarcia wpłaconej przez Ciebie kwoty na konto odbiorcy.


[SCREEN] Tak właśnie wygląda przekaz przelewu na konto bankowe do dokonania przelewu na poczcie. Przekaz powinien być w dwóch egzemplarzach (dwie takie same karteczki powinny być spięte razem – nie rozłączmy ich}. Możemy zabrać sobie to z poczty do domu i tam wypełnić ze spokojem – jeśli ktoś robi to po raz pierwszy to doradzam zabranie większej ilości egzemplarzy – tak na wszelki wypadek, gdyby coś komuś nie wyszło.

Przekaz należy wypełniać czytelnie drukowanymi literami


1. Nazwa odbiorcy [SCREEN 2]
Na wypełnienie danych odbiorcy przeznaczone są dwie pierwsze linijki na przekazie. Wpisujemy tam pełne imię, nazwisko oraz dokładny adres z nazwą ulicy, numerem mieszkania, kodem i nazwą miasta osoby, do której chcemy wysłać naszą gotówkę. Wszystko wypisujemy wyraźnie drukowanymi literami po każdym słowie robiąc większy odstęp (np: jedną kratkę). Jeżeli zdarzy się tak, że nam się nie zmieści, gdyż np.: ktoś ma za długie nazwisko możemy nieco ścieśnić litery – pamiętając że ma to wyglądać wyraźnie i czytelnie.

2. Numer rachunku odbiorcy [SCREEN 3]
Najważniejsza rzecz na całym przekazie – wpisujemy tam numer konta bankowego osoby, do której wysyłamy pieniądze. Tutaj nie można się pomylić – każda pomyłka to przelew gotówki na inne konto, więc najlepiej sprawdzić kilka razy, czy aby na pewno wszystko zostało dobrze przepisane. Wypisujemy to miejsce dokładnie i czytelnie wpisując jedną cyferkę do jednej kratki – nie ma obaw, że coś się nie zmieści.

3. Kwota [SCREEN 4]
Tu wypisujemy kwotę, którą chcemy wpłacić np.:20,00- ( z tym przecinkiem i myślnikiem na końcu). Przecinek piszemy, dlatego że kropka może zostać niezauważona, a wtedy może się zmienić kwota, którą wpłacamy, np. z 20 zł na 2000 zł, a tego byśmy raczej nie chcieli. Natomiast myślnik piszemy, dlatego żeby nikt w urzędzie pocztowym nie dopisał nam kolejnych zer.

4. Kwota słownie (wpłata) [SCREEN 5]
Tu chyba nie muszę się rozpisywać. Wpisujemy słownie kwotę, którą chcemy przesłać np.: Dwadzieścia złotych, zero groszy. Pamiętamy żeby dopisać słownie owo „ zero groszy” – żeby nikt nam czegoś nie dopisał. Jeszcze taka mała uwaga ode mnie, zanim napiszecioe tą sumę słownie - zajrzyjcie do słownika ortograficznego.

5. Nazwa zleceniodawcy [SCREEN 6]
Te dwie linijki przeznaczone są na wypisanie Twoich danych osobowych: pełne imię nazwisko oraz dokładny adres z nazwą ulicy, numerem mieszkania, kodem i nazwą miasta. Jak już wcześniej wspomniałem wypisujemy wszystko czytelnie i drukowanymi literami.

6.Tytułem [SCREEN 7]
Tutaj wpisujemy, na co przeznaczona jest kwota, którą wpłacamy np.; w przypadku wpłaty na serwer DB4Ever może to wyglądać następująco: Gokusiek – wpłata na serwer (Nik- wpłata na serwer). NIK wpisujemy, dlatego żeby potem łatwiej było doszukać się, kto ile zapłacił i stosownie nagrodzić punkcikami, trudno żeby znać wszystkich z imienia i nazwiska.


Teraz po wypisaniu tego wszystkiego należy sprawdzić, czy aby na pewno nigdzie się nie pomyliliśmy. Teraz na drugiej karteczce pod spodem powinno się wszystko samo ładnie przekalkować – jak ktoś chce może to sobie poprawić dokładniej, jakby wyszło niewyraźnie ale nie ma takiej potrzeby, gdyż owa druga karteczka po podbiciu przez panią na poczcie wraca z powrotem do nas jako dowód naszej wpłaty. Niestety jest jedno ale, musimy ponieść dodatkowe koszty tzw: opłatę pobrania pocztowego – za dokonanie operacji przelewu pieniędzy. Niezależnie o tego ile wpłacamy, czy to będzie 5 zł czy 200 zł kwota ta nigdy nie może przekroczyć 3.50zł ale może być niższa (jeśli suma ta zostaje przekroczona i żądają od nas więcej oznacza to, że nas naciągają). Po wysłaniu przekazu na poczcie kwota powinna znaleźć się na koncie odbiorcy w okresie 3 do 5 dni.

Mam nadzieję, że wszystko udało mi się jasno wytłumaczyć – a w każdym bądź razie bardzo się starałem – mimo wszystko wszelkie uwagi proszę kierować na PW lub forum.

Materiały zebrał i opracował Gokusiek.

8761 Czytań | Drukuj