Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Cell Game
Dodane przez medyq dnia 19-11-2009 09:32

  
Cell Game
Jest to najsłynniejszy turniej, jaki odbył się w Dragon Ball. Został on zorganizowany przez, Perfect Cella, który chciał sprawdzić swoje umiejętności oraz jak stwierdził poznać do końca swoje wnętrze i zmierzyć się z Son Goku o, którym dużo słyszał od Trunksa. Całe widowisko miało się odbyć na macie przygotowanej przez ”gospodarza” na północny zachód od Centralnej Stolicy w rejonie 28KS-5. Niektóre zasady jak przegrana po wypadnięciu poza ring lub podaniu się przeciwnika były wzorowane na Tenkaichi Budokai, poza tym Cell zmienił ogólne zasady. W ten sposób jedynym przeciwnikiem każdego zawodnika miał być Cell, do turnieju mógł zgłosić się każdy. Turniej miał trwać do czasu aż twór Dr. Gero pokona wszystkich zawodników lub sam zostanie pokonany (co nie wchodziło oczywiście w jego rachubę). Poza zawodnikami na miejsce była też ekipa telewizyjna, która miała transmitować walki z turnieju i ukazać porażkę Cella z rąk Mr. Satana:-) W turnieju wzięli udział następujący wojownicy:




Son Goku
Faworyt turnieju (przynajmniej dla tych, którzy znali jego siłę) był pierwszym poważnym, przeciwnikiem Cella, który uważał, że tylko on jest godny walki z jego "perfekcyjną" osobą. Stoczona przez nich walka była naprawdę wspaniała i pokazywała na co stać Goku. Obydwaj przeciwnicy często ukazywali nam nowe triki. W trakcie walki Perfect Cell zniszczył matę, która ograniczała jego i saiyanina. Po pewnym czasie Goku postanowił zakończyć walkę używając Shunkanido Kamehameha, pozbawiając przeciwnika połowy ciała, jednak to nie wystarczyło, aby pokonać potwora. Wiedząc, że nie wygra z silniejszym od niego Cellem, poddał się i wyznaczył jako następnego zawodnika, który miał bez problemu wygrać Cell Game.




Son Gohan
Goku nie bez powodu wyznaczył swoje syna na następcę w walce, ponieważ czasie treningu w Komnacie Ducha i Czasu, wyczuł w synu ogromny potencjał, znacznie przewyższający jego własny i trzeba go było tylko wyzwolić. Pomimo tego Gohan nie chciał przystąpić do walki, ponieważ tak naprawdę nie lubi walczyć i zabijać. Cell chcąc zmusić chłopaka do walki zaczął go męczyć, a widząc, że nie odnosi to skutku stworzył siedem małych kopii siebie, które miały za zadanie torturować na jego oczach ojca i przyjaciół. To oraz zniszczenie C16 przez Cella spowodowała eksplozje gniewu w młodym saiyaninie i przemianę w Super Saiyanina2. Role się odwróciły i z każdą minutą organizator turnieju był w coraz gorszym położeniu. Po wypluciu C18 i powrocie do poprzedniej formy, Cell postanawia wysadzić się w powietrze razem z całą planetą. Zamiar ten udaremnia jednak Goku, który poświęca swoje życie przenosząc Cella na planetę North Kaio. Jednak najdoskonalszy projekt Dr. Gero przetrwał i powrócił jeszcze silniejszy i rani młodego saiyanina w rękę. Po najbardziej widowiskowym pojedynku na fale Kamehameha zostaje unicestwiony przez Gohana wspieranego z zaświatów przez ojca.




Cell
Był organizatorem całego turnieju, przygotował miejsce walki oraz ustalił jej zasady. Uważał, że nikt nie jest od niego silniejszy, utwierdził się w tym przekonaniu po wygranej walce z Goku będącego jedyną osobą, która jego zdaniem mu dorównywała umiejętnościami i siłą. Podczas pojedynku z młodym Gohanem nie spodziewał się niczego specjalnego, jednak musiał zmienić zdanie, kiedy ten zmienił się w SSJ2. Cell nie mógł uwierzyć, ze jego przeciwnik jest lepszy podejmował się coraz bardziej desperackich kroków, aby go pokonać. Nie dawało to jednak żadnych rezultatów, doprowadzając do jego powrotu w poprzednią formę i decyzje o autodestrukcji co omal nie doprowadziło do jego śmierci. Na jego szczęście przetrwała ”główna komórka”, co umożliwiło mu powrót na Ziemię i stoczenie wyrównanej walki z Gohanem, którą jednak przegrywa kończąc Cell Game.




Cell Jr.
"Siedmiu wspaniałych" katów stworzonych przez "gospodarza" turnieju. Były to jego mniejsze kopie o zbliżonym do niego poziomie KI i cechujące się niezbyt bystrymi umysłami. Ich zadaniem było dokuczanie przyjaciołom Gohana, aby wkurzyć młodego saiyanina i zmusić go do walki. Po transformacji Gohana w SSJ2 zostają przez niego zabite. Ciekawostką jest, że w anime możemy się doliczyć się ośmiu ofiar:)






Vegeta
Saiyanśki Książe miał zamiar wziąć rewanż na Cellu za poprzednią porażkę. Widząc jednak silniejszego od siebie Goku, który walczył z ”potworem” zdaje sobie sprawę, że z nim nie wygra. Jako jedyny poza swoim synem walczył na równym poziomie z wysłanymi przez Cella, Juniorami. W momencie, kiedy Trunks zostaje śmiertelnie raniony przez Cella ten, atakuje go, chociaż nie ma najmniejszych szans na wygraną. Omal nie ginie, zostaje jednak uratowany przez Son Gohana, który poważnie rani sobie lewą rękę. Vegeta przeprasza syna Goku za swoje zachowanie poczym w starciu Gohana z Super Perfect Cellem, odwraca uwagę tego drugiego, umożliwiając saiyaninowi wygraną.




Trunks
Syn Vegety przybyły z przyszłości, przewyższał ojca siłą, co stwierdził sam Cell, ale na turnieju nie zmierzył się z nim lecz z jego kopiami. Tak jak ojciec daje sobie z nimi rade. Po powrocie Cella z zaświatów, zostaje przez niego znienacka zabity, co powoduje wybuch gniewu u Vegety. Po turnieju przyjaciele przywracają go do życia dzięki smoczym kulą.







C16
Przez dłuższy czas pełnił tylko role obserwatora, kiedy jednak Gohan obrywa od Cell, łapie organizatora turnieju i chce zdetonować umieszczoną w nim bombę. Niestety została ona usunięta wcześniej przez Bulme, podczas jego naprawy. Cyborg zostaje prawie zniszczony, ale jego głowa z głównym procesorem wciąż funkcjonuje. Rzucona przez Mr. Satana, zostaje ostatecznie zmiażdżona przez Cella, powodując przemianę
Gohana w SSJ2.




Piccolo
Pomimo tego, że nameczanin nie dorównywał mocą saiyaną przybył na turniej, aby wspierać wszystkich. Na początku walki Gohana, chciał mu pomóc, ale został powstrzymany przez Goku, po czym musiał walczyć z Juniorami. Na początku dawał im niezłe baty, jednak role szybko się odwróciły. Podczas finałowego starcia Gohana i Cella jako pierwszy rusza mu pomóc i do końca jest jego wsparciem duchowym.






Krilan
Nasz niski wojownik na turniej walczył z Cellami Jr. i dość mocna od nich obrywa tak jak reszta Z Team. Po wypluciu C18 przez Cella opiekuje się nią. Wspomaga też Piccola i resztę w ostatnim starciu z ”gospodarzem” Cell Game.








Tienshinchan
Również przybył na turniej jako wierny przyjaciel Goku i reszty. Walczył z małymi Cellami oraz zabrał do pałacu Dendiego, martwego Trunksa.








Yamcha
Tak jak pozostali wojownicy, którzy nie równali się z Cellem, walczył z jego kopiami oraz wspomagał też Gohana podczas pojedynku na Kamehamehy.








Makaroni
Pierwszy uczeń Wielkiego Mistrza, laluś o ładnej twarzy. Przed swoją walką zniszczył bukiet róż, kozak z niego nie ma co:-) Naturalnie przegrał z Cellem, a jego uśmiech stracił blask.







Tortelini
Drugi uczeń Mr. Satana, nie lepszy od poprzedniego. Jego głównym atutem była znaczna masa dzięki, której zgodnie z prawami fizyki miał zmieść Cella z powierzchni ziemi. Niestety nawet nie udało mu się do niego dotrzeć. Przed walką zaprezentował swoją siłę, zgniatając swój hełm i go zjadając:-)






Mr. Satan
Wielki Mistrz Wszechstyli i Wszechwag, Najsilniejszy Wojownik Wszechświata, Obrońca Ludzi i Pogromca Cella. Był faworytem ziemian w tej walce:-) Miał walczyć jako pierwszy, ale najpierw posłał do walki swoich uczniów. Po ich przegranej postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ukazał nam swoją potęgę niszcząc 14 z 15 dachówek. Poczym zaatakował "gospodarza" swoim słynnym kopem w twarz, a następnie zadał mu serie śmiertelnych dla normalnego człowieka ciosów. Nie odniosło to żadnego skutku, Cell wyekspediował Mistrza na pobliskie skały. Po swojej przegranej ciągle ściemniał, aby tylko nie walczyć z Cellem. Jedyną dobrą rzeczą, jaką się wykazał było rzucenie głowy C16 obok Gohana, którą zniszczył Cell powodując osiągnięcie przez saiyanina SSJ2. Po wielkim zwycięstwie syna Goku, wmówił wszystkim, że to on pokonał Cella.


Autor: Revan



8810 Czytań | Drukuj