Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Formy Boo (Buu)
Dodane przez medyq dnia 19-11-2009 09:31

  
Buu to potężny demon(Ma-jin) stworzony przez wielkiego maga Bibidiego.Chciał on za pomoca demona podbić świat,a jego plan miał kontynuować jego syn Babidi. Bibidi został zabity przez East Kaioshina lecz wcześniej Buu wchłonął South Kaioshin'a i Dai Kaioshin'a który był najsilniejszym i najważniejszym bogiem któy istniał. Po wchłonięciu Dai Buu stał się gruby i o wiele łagodniejszy od swej poprzedniej formy. Zostaje zamknięty w koknie z którego chce go wydostać po milionach lat Babidi. Do tego jest mu potrzebna wileka ilośc energii którą zdobuwa wysyłając swoich sługusów aby walczyli m.in. z Vegetą,Goku i Gohanem.Ostatecznie Buu wydostaje sie z kokonu dzieki Vegecie który daje zniewolić się Babidiemu i walczy z Goku.Buu z wyglądu był podobny do Dai Kaioshin'a którego pochłonął.Miał jednak różowy kolor skóry i w formie grubaska wyglądał jak słodki dzidziuś ale to tylko pozory.Tak naprawdę Buu władał wielką mocą..Zabija swojego pana Babidiego.Ostatecznie jego zła część zostaje zniszczona przez Goku i Genki Damę,a dobra zaprzyjaźnia się z Mr.Satanem. Boo ma wiele form jednak powszdchnie mowi sie o 4. My tu jednak zamieścimy wszystkie formy jednak nazwy będa Zacgidnio języczne. Własnie co do ciekawostki to chociaż FUNimation przyjęło te nazwy jako obowiązujące to tak naprawdę zostąły one nadane wczesniej przez fanów ktorzy chcieli jakoś określic kolejne etapy transformacji.

Poniżej znajdziecie opis każdej formy oraz zaporzyczone z Daizenshuu rozpis form w kolejności chronologicznej

(Początek): Chibi Buu (pierwszy Boo ktorego stwrzył Bibidi)
"Buff Buu": Chibi Buu + zabsorbowany Southern Kaiôshin
"Fat Buu": Buff Buu + zabsorbowany Dai Kaiôshin
"Fat Buu" & "Evil Buu": Fat Buu - czyste zło
"Super Buu": Evil Buu + zjedzony Fat Buu
"Super Buu": Super Buu + zabsorbowany Gotenks
"Super Buu": Super Buu + (Goten + Trunks) + zabsorbowany Piccolo
"Super Buu": Super Buu + (Goten + Trunks + Piccolo) + zabsorbowany Gohan
"Chibi Buu": Super Buu - (Goten + Trunks + Piccolo + Gohan)
Original Chibi Buu & "Mr. Buu": Chibi Buu - po wypluciu "Mr Buu"
Uub: Chibi Buu po reinkarnacji
Super Uub: Uub + "Mr Buu"
Kokon (kula)
Nie jest to coprawda forma ale ma kluczowe znaczenie przy pojawieniu sie demona. Nie wiemy w jakiej formie jest on zamkniety w tym kokonie ale wydostał sie z niego w postaci pary przenikającej przez ścianki i dziury w poszyciu tego "więzienia". Zamkniety dawno temu został przetransportowany własnie w nim na Ziemie i ukryty i odpowiednio zabezpieczony. Niestety odnalazł go Babidi - syn stwócy i rozpoczął przygotowania do uwolnienia. Żeby uwolnic okrutną istote potrzebował ogromnej ilości energii ktorę mógł uzyskac własnie z istot i wojowników przebywających na Ziemi.
Fat Buu ("Zezn")
Pierwsza forma Buu którą widzimy gdy wydostaje się z kokonu.Najłagodniejsza forma demona.Pomimo wyglądu włada wielką mocą 380,000,000 jednostek KI.W tej formie pokonuje Daburę i walczy z Majin Vegetą który uzywa ataku Kamikaze lecz Buu składa się w całość.Potem spotyka się z Goku który demonstruje mu poziomy SSJ.Tutaj po raz pierwszy widzimy Goku w formie SSJ2 i SSJ3.Ostatecznie Buu zabija Babidiego,a Goku odlatuje aby nabrac więcej mocy. Formę ta otrzymał po wchłonięciu Dai kaioshina miliony lat przed rozpoczęciem sie DB

Evil Buu ("Junisui aku")
Tak dokładniej to nie jest forma tylko postac powstała z całej złości którą wyparował z siebie Fat Buu. Evil Buu posiada siłe równą 390,000,000 jednostek KI. Evil Buu powstał gdy postrzeolony został jego i herkulesa piesek. W ataku złości Fat Buu zaczął sie "gotować" i z otworów na jego czole i głowie zaczęła sie wydostawać swego rodzaju para. Zebrała się ona własnie w postać Evil.Fat Buu chciał pozbyć się Evil Buu lecz ten był silniejszy i ostatecznie zamienia grubaska w czekladke po czym je ją i przechodzi w swą nastepna formę. Zyskuje moc zaabsorobowanej formy lecz nadal pozostaje zły

Super Buu ("aku")
Forma dość podobna do Evil tylko że bez górnej części stroju i bardziej napakowana.Super Buu powstał z Evil Buu który wchłonął/zjadł Fat Buu.W tej formie Buu ma 430,000,000 jednostek KI i pokonuje Gotenksa ktory daje sie zaskoczyć. Trzeba także zauważyć że był dośc spokojny bo dał Piccolo się oprowadzić po pałacu w czasie kiedy Trunks i Goten trenują w Room of Spirit&Time.Super Buu pochłania każdego kto był w pałacu Wszechmogącego prócz Dendiego i Piccolo.

Super (Gotenks) Buu ("aku")
Ta forma powstała gdy Super Buu wchłania Gotenksa i Piccolo by mieć szanse w walce z Mistic Gohanem.W tej formie jest bardzo silny,a wyglądem niewile różni się od poprzedniej formy prócz tego że ma na sobie uniform Gotenks'a,pojawił się nos,wydłużyło się tesh to coś co miał na głowie no i uległ zmienie tez usmiech. Ta formą Buu skopał nieźle tyłek Gohanowi. Super Gotenks Buu miał siłę równą 500,000,000 jednostek KI lecz fuzja nie trwa wiecznie.


Super (Piccolo) Buu ("aku")
Zdecydowanie najsłabsza forma Buu od kiedy wchłonął Fat Buu w postaci Evil Buu.Ta forma powstała gdy rozpadła się fuzja Gotenksa i przewodnią siłą stał się Piccolo.Wygląd nie uległ zmianom w stosunku do Super Gotenks Buu prócz tego że teraz miał na sobie uniform Piccolo i drastycznie spadł poziom mocy.W tej formie walczy z Goku SSJ3 który dake mu niezły wycisk,lecz Buu podstępem dzięki kawałkowi ogona który ma na głowie,a który został oderwany przez Goku wchłania podstępem Gohana.Ta forma Buu posiada tylko 400,000,000 jednostek KI. Mozna w tym momencie wspomniec ze poprzez absorbcje Piccolo, buu staje sie troszke mądrzejszy.


Super (Ultimate) Buu ("aku")
Bez wątpienia najpotężniejsza forma Buu.W tej formie wygląd ulega znacznym zmianom.Dokładnie widzimy częsci głowy Buu w przeciwieństwie do poprzednich form,posiada także uniform Gohana.Siła drastycznie wzrasta do 550,000,000 jednostek KI.Buu staje się o wiele szybszy i w tej formie walczy z Vegetto,który miał 650,000,000 jednostek KI w formie SSJ2.Vegetto daje wycisk Buu lecz przez to że Vegeta grał tu pierwsze skrzypce był on dumny,arogancki i pewny siebie Vegetto zostaje zamieniony w czekoladke i wchłonięty przez Buu.W brzuch demona fuzja ulega rozpadowi(ciekawe jakim cudem?) i Goku wraz z Vegetą uwalniają tych których pochłonął Buu.Demon został zagrożony i przeszedł w następną formę.Kid/Chibi Buu ("junsui")
Po uwolnieniu przez Goku i Vegete z wszystkimi przyjaciółmi wchłoniętymi przez Buu demon ulega kolejnej transformcji.Kid Buu jest to pierwotna forma z czasów Bibidiego zanim demon wchłonął Dai Kaioshin'a.Kid Buu nie zna litości i sprawia naszym bohaterom wiele problemów.Z wyglądu stał się mniejszy,zniknęła górna część stroju,kita na głowie tesh zmalała i stracił nos.Z tą forma Buu walczyli na przemian Vegeta i Fat Buu gdy Goku zbierał energię na Genki Damę.Kid Buu miał 500,000,000 jednostek KI i został pokonany przez Chaou Genki Damę.
Mr Buu
Gdy Buu przybrał swoją pierwotną formę nadal znajdowała sie w nim odrobina dobra ktore stawiała w jego głowie pewnego rodzaju opór. To własnie przez znajdującego sie w Buu jego dobrej częsci nie był wstanie skrzywdzić Mr Satana. Po krótkiej jednak chwili w męczarniach wyrzuca z siebie ta dobrą strone swojego "ja" w formie Mr. Buu. Dzięki temu Buu osiągnął 2 skrajne stadia Kid Buu ktory był wcieleniem czystego zła oraz Mr buu ktory był sama dobrocia i ktorego potem oglądamy w serii u boku Herkulesa. W momencie gdy ten jest w niebezpieczeństwie Mr buu staje w obronie człowieka i mierzy sie ze swoim złym wcieleniem
Majin "Buff" Buu (po absorbcji South Kaioshin)
Forma pokazana tylko i wyłącznie w anime, żeby wyjaśnić widzom skąd wziął sie wogóle Buu. Gdy Chibi Buu zaatakował bogów- południowego, pólnocnego, zachodniego, wschodniego i Dai) i zdołał pozbyć sie wszystkich oprócz wschodniego ktorego spotykamy wraz z Kibito z serii Z. Gdy Buu walczył z kaioshinami pochłonłą dobrze zbudowanego i najsilnijeszego z czterech Kaioshinów Południowego. W formie tej jest wielki, przypakowany (Buff) i niezwykle grożny. W tej formie nie jest jendak długo gdyz podczas walki z Bogiem bogów Dai Kaioshinem absorbuje spokojnego drubaska i formuje sie w posrać przedstawiona an gorze jako pierwszą. Formę ta można zobaczyć w mandze tylko podczas przemiany chibi Buu jako stan przejsciowy formowania nowej postaci.
Uub
Gdy Goku niszczy całkowicie Kid Buu likwidując kazdą komórke demona, z jego ust pada zyczenie takie ciche żeby móc sie jeszcze kiedyś zmierzyc z takim mocnym Buu. Słowa te docieraja do Emmy Daiou ktory jako wadca zaświatów reinkarnuje Buu do postaci ziemskiego chłopca bez żadnego zła w sobie. Na 28 turnieju sztuk walki Goku wyczuwa w swoim przeciwniku wielka moć i orientuje sie ze jest to własnie reinkarnacja demona. Wpływając na umysł chłopca rozbudza w nim gniew wyzwalając olbrzymia energię. Pokazując jak okropnym jest ojcem i męzem :) ponownie opuszcza rodzine i zabiera Uuba na trening.
Super Uub Uub
Na planecie Tsuful Gohan chce zabić Pan, w ostatniej chwili przybywa jej na ratunek Uub. Podejmuje takę walkę z Bebi Vegetą, ale jest zbyt słaby aby stawić mu czoła. Jemu z kolei pomaga Mr Buu, oddając mu swoją moc, stają się jednością. Chłopiec zdobywa energię od Mr Buu ale nadal ma wygląd Ziemianina. Jedyne zmiany w wyglądzie jakie mogły zajsc to stał sie trochę bardziej meski ale wieksze znaczenie ma wzrost energii i pewności siebie. W tej formie walczy z Bebi Vegetą znajdując sie w jego wnętrzu

Bonus: Sexy Mr Buu ;)
Na Ziemi opanowanej przez Tsufulsa aby się ukryć Pna i Herkules chowają się we wnętrzu Mr Buu. Żeby dostać się do transportowca lecącego na planetę Tsuful, Mr Buu zmienia postać, żeby nie zostać rozpoznanym. Czyż nie jest uroczy Nawet jedna kobitka stojąca w kolejce ślini się na jego widok. W tej formie nadal jest rózowy oraz posiada cechy takie jak "czułek" czy otwory na głowie ale z twarzy jest chyba najprzystojniejszą wersja samego siebie :)


CECHY

Buu był niezwykłym demonem o niesamowitych umiejętnościach i właściwosciach . Ze swoim ciałem potrafił zrobić praktycznie wszystko. Poniżej znajdziecie krótki ops teog do czeho był zdolny:


Buu potrafił się świetnie regenerować, Piccolo i Cell nie mieli tekonstrukcji ciąła tak rozinietej jak on. Po samodestrukcji Majin Vegety widzimy jak resztki Fat Buu poruszają się i złączaja w jedna całość.To tylko jeden z wileu przykładów umiejętności Buu. Podobne sytuacje zdarząły sie wielokrotnie kiedy z pojedynczej komórki regenrował swoje ciało lub tez tworzył swoje kopie itp

Jeg ciało było niesamowicie plastyczne. Potrafił wydłużyc swoje konczyny na pewna długość co pokazał nieraz walcząc z druzyna Z. Wydłużał sie i skracał, rozciągał zwęrzał i rozszerzał

Absorbcja była dośc czesto spotykanym zjawiskiem w DB. Absorobował Cell, Bebi a także Buu. Była to pewnego rodzaju nawet fuzja podczas ktorej to Buu zyskiwał moc lub wygląd osoby asymilowanej. Wsumie to za jej pomoca własnie osiągął kolejne stadia. Pierwszą istotą o ktorej wiemy że została wciągnieta był South Kaioshin. Swoj skoleji dziecinny wygląd zyskał po wchonięciu dobrego grubego Dai Kaioshina

Teleportacja była czymś czego nie potrafiło zbyt wiele istot. Raptem niewiele istot wliczając Babe Gule czy Goku było zdolnych do poruszania sie pomiędzy swiatem żywych i umarłych. JAk sie okazało i co było olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich także Buu potrafił poriszać sie na tej płaszczynie. W ten sposób dostał sie z świata żywych na planete bogów
Z pomocą: Shaggy'ego11614 Czytań | Drukuj