Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Formy Coolera
Dodane przez medyq dnia 19-11-2009 09:30

  
Coller był starszym bratem Frezera, tak jak każdy changeling posiadał dość duży poziom mocy. Był znacznie silniejszy od brata i zapewne jeszcze bardziej bezwzględny. Na wieść o porażce Frezera z rąk saiyańskiego wojownika wyrusza w kierunku Ziemi by spotkać pogromcę brata i zemścić się za jego śmierć. Był jeszcze bardziej pyszny od Frezera, uważał się za najsilniejszego we wszechświecie, na tyle, że poza Death Ballem, później również Shunkanido (więcej w Ataki i techniki walki) nie używał żadnych innych wyszukanych technik. Nie wiadomo jak changeling wyglądał w trzech pierwszych formach, gdyż widzimy go od razu w czwartej, ale prawdopodobnie przypominał brata i ojca. Jako ciekawostkę można wymienić fakt obecności tej postaci w serii GT (normalnie wystąpił tylko w filmach DBZ 4 i 5), kiedy większość złych charakterów ucieka z piekła.

Coller forma 4 -Coller bardzo przypomina braciszka jest jednak znacznie wyższy od tyrana. Jego skóra ma barwę fioletową, na twarzy widać czerwone paski jak u Frezera we wcześniejszych formach. Klatkę piersiową, przedramiona, łydki i głowę pokrywa częściowo coś na kształt kostnego pancerza z niebieskim elementem na głowie. W tej formie Coller w ogóle nie daje sobie rady z Goku, który nie używa nawet Kaiokena co oznacza, że jego siła wynosiła ok. 3.000.000 jednostek KI (możliwe, że nie walczył na 100%), jednak posiada asa w rękawie, jakim jest kolejna forma.


Coller forma 5
-W tej formie znacznie zwiększają się mięśnie i większa część ciała np. stopy; poprawie ulega szybkość i siła. Na pancerzu przedramion, pleców i głowy wyrastają kolce, na głowie tworzy się coś w stylu korony lub diademu. Pancerz na klacie znacznie się powiększa tworząc duże naramienniki, na łydkach i przedramionach pojawiają się takie same niebieskie elementy jak na głowie. Oczy stają się całkiem czerwone, a twarz okrywa wysuwana maska w stylu Skorpion/Sub-zero z Mortal Kombat. Changeling bez problemu obija Goku (przelatuje nawet przez Kamehamahe na Kaiokenie i wypłaca mu prawego sierpowego), do czasu aż ten zmienia się w Super Saiyanina. Zdesperowany zasłania się KI Blastem i tworzy Death Balla (dwa razy szybciej i dwa razy silniejszego niż Frezera), jednak Goku udaje się go sparować i odsyła kule razem ze stwórcom na Słońce, pokonując Collera.


Metal Coller
-Tak jak brat, Coller przeżył walkę z Goku (ciekawe, jakim cudem) i połączył się z Gwiazdą Bigeti, po czym stworzył swoją kopie Metal Collera. W tej „formie” wygląda tak jak w czwartej tylko, że wykonany jest z metalu. Nowością jest posługiwanie się Shunkanido (ciekawe, kto go nauczył). Jest też znacznie silniejszy od Goku i Vegety, na SSJ, jego moc wynosi ok. 30.000.000 jednostek KI. Na domiar złego może odbudowywać zniszczone części ciała i tworzyć wiele kopii siebie (saiyanie mieli okazje zmierzyć się z 1000 Collerów, ciekawe ilu ze złomowali?). Po tym starciu więzi ich w Gwieździe gdzie widzimy jego głowę, jedyną ocalałą część ciała Collera, połączoną z głównym procesorem stacji, stanowiącą jej centrum. Changeling zaczyna wysysać energię z saiyan by stworzyć sztucznych Super Saiyan na jego usługi. Goku i Vegeta przeciążają jednak system, po czym niszczą Collera. Na samym końcu Książę zgniata główny procesor, definitywnie kończąc żywot brata Frezera.

Art by Raven

8375 Czytań | Drukuj