Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Formy Generała Rirudo (Lild)
Dodane przez medyq dnia 19-11-2009 09:29

  
Generał Lild to mutant, władca planety robotów – M2. Najwierniejszy i najsilniejszy (nie wliczając Bebi’ego) sługa Doktora Myuu. Dawno temu Myuu znalazł Lilda bliskiego śmierci. Uratował go i zamienił w mutanta. To dzięki niemu Generał mógł ukończyć budowę planety i przekształcać ją według własnych upodobań. Posiadał trzy różne, dość ciekawe transformacje. Pierwszy raz widujemy go, kiedy unicestwia Doll Takiego za niewykonywanie poleceń Doktora Myuu. Kiedy Gil sprowadza naszych bohaterów na M2, ten odznacza go medalem za wzorowe wykonanie zadania, które polegało na rejestracji stylów walki i słabych punktów naszej drużyny. Najlepsze 4 roboty Gen. Tworzą tak zwaną Sigma Team. Pomaga mu ona w prowadzeniu rządów. Kiedy sytuacja wymyka się mu spod kontroli, tzn. kiedy Pan zaczyna rozrabiać, sam wkracza do akcji. Przylatuje pod statek kosmiczny zrobiony przez Bulme, i wyzywa na pojedynek Goku. Wyjawia Pan, gdzie przetrzymują metalową płytę z Trunksem, poczym rozpoczyna się pojedynek. Podczas bitwy Lid przechodzi trzy transformacje, dzięki którym wygrywa nad Goku. Gdy nasi przyjaciele odlatują z M2, chwyta nogi ich statku kosmicznego i nie pozwala im uciec. Trunks, Pan i Goku wystrzeliwują w niego z kameha i uwalniają się z jego ramion. Bebi widząc nieprzytomnego Lild wykorzystuje sytuacją, wnika w jego ciało i wysysa z niego energię życiową zabijając go. Podczas Super 17 Saga wydostaje się z piekła, poczym stacza walkę z Gohanem, któremu zamienia prawą rękę oraz prawą nogę w metal. Ostatecznie ginie z ręki Uub Uuba, który wcelowuje w niego z jednego pocisku KI.

Posiada trzy różne, wspomniane formy:

Forma 1 – podstawowa

Jak nazwa mówi, jest to podstawowa forma Generała Lilda. W tej formie widzimy go po raz pierwszy w Dragon Ball GT i w tej formie przebywa najczęściej. Nosi żółty hełm, żółtą kamizelkę, metalowe naramienniki i słuchawkę w lewym uchu, dzięki której utrzymuje kontakt z wieżą kontrolną. Jego oczy są czerwone (od źrenic wychodzą 4 czerwone linie), a skóra jest niebieska. Jego uszy są bardzo spiczaste. Posiada zdolność do zamieniania wszelkiej materii w metal poprzez otwarcie ust i wystrzelenie z nich lasera, o zielonkawym kolorze. W Dragon Ball GT zamienia Goku, Pan oraz Trunksa w metalowe płyty i wysyła je do laboratorium dr Myuu. Ta forma nie jest zbyt silna, ale na tyle by być godnym przeciwnikiem dla Goku w normalnej postaci, zatem jego siła wynosi około 15,000,000 jednostek. Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, widząc szczątki robotów leżących na ziemi, Lild wykorzystuje sytuację i poddaje się transformacji. Mimo iż ta siła nie jest powalające dziwie się, że Gohan podczas Super 17 Saga nie zbyt dobrze sobie z nim radził i nie zamienił się w SSJ. Zabity pierwszy raz przez Bebi, drugi – Uub Uub’a jednym ciosem.


Forma 2 – fuzja robotów

Podczas walki na planecie M2 Generał przegrywał z Goku. Nie przydała mu się pomoc robotów, które wyłoniwszy się z ziemi chwyciły Goku za kostki i ręce. Goku przemienił się w SSJ i rozwala roboty na kawałeczki. Generał zaniepokoił się i oznajmił, że potrafi o wiele więcej. Poczym wzbija w powietrze tumany kurzu oraz zaczyna wydzielać zielone światło. Wirujący kurz porywa części robotów, które następnie łączą się z Generałem, stając się jego integralną częścią. Po opadnięciu dymu otaczającego mutanta, pojawia się Lild w swojej drugiej formie. Ciało Lilda pokryły części robotów, tworząc tak jakby pancerz. Wyrosły mu jako takie spoilery na plecach. Na prawej ręce pojawiło się wiertło, służące za broń, które może dowoli się wydłużać. Linie wychodzące z źrenic znikły całkowicie. Moc oraz prędkość gwałtownie wzrastają, chociaż i tak nie dorównują sile SSJ. Jego power wynosi nieco poniżej 30,000,000 jednostek (wartość w oparciu o informacje z działu „Wykaz sił DB”). Można to zauważyć podczas walki, gdzie mutant znacznie obrywa, a więcej niż połowa pancerza odpada. Zdesperowany Lild postanawia przejść w 3 formę.


Forma 3 – Metal Lild
W drugiej postaci nie szło Lildowi zbyt dobrze, dlatego postanowił poddać się kolejnej przemianie. Ni stąd, ni zowąd, z ziemi nagle wyrosły kable, które szczelnie owinęły prawą rękę Generała. Potem odzyskał zbroję utraconą w 2 formie, a następnie od głowy poczynając w kierunku stóp okryła go metalowa otoczka, przybierając formę Metal Lild. Gdy Goku miał wystrzelić w niego pocisk KI, ten zapadł się pod ziemię. Jego ciało całkowicie zostało pokryte jednolitą materią (ciekłym metalem). Na ramionach pojawiły się kolce. Ostatecznie pokonuje Goku wykorzystując jego nieuwagę, którego owija ciekłym metalem i zamienia w metalową płytę.. W tej formie moc wzrasta znacząco, za to prędkość nieco mniej. Lild miał przewagę nad Goku. Jego siła jest większa od SSJ, wynosi ponad 30,000,000 jednostek (w oparciu o informacje z działu „Wykaz sił DB”). Moim zdaniem gdyby Goku przeszedł na poziom SSJ2 z łatwością by go pokonał. Po zakończonej walce wraca do formy podstawowej i udaje się do wieży kontrolnej. Nigdy więcej nie zmieniał swojej postaci, gdyż nie był do tego zmuszany


Extra, czyli specjalne umiejętności Generała Lild


1. Jedność z planetą

Generał Lild posiadał zdolność do scalania się z planetą i przekształcaniu jej według własnych upodobań. Jak zapewne wam wiadomo planeta M2 była cała z cała pokryta metalem. Dzięki temu w swojej trzeciej formie (wtedy jego ciało składało się z ciekłego metalu) mógł zaskakiwać przeciwnika wyłaniając się zza jego pleców. Potrafił sprawić, że w dowolnym miejscu wyrastała przeszkoda myląca wroga. Mógł także dowolną istotę zamieniać w metal (tak pokonał Goku).
2. Zamiana w metal

Dzięki doktorowi Myuu, który dał Lildowi nowe umiejętności, może on zamieniać dowolną materię w metal. Laser, o zielonkawym kolorze, wydobywa się z otwartych ust Generała. Kilkakrotnie jej używał podczas walki raniąc swych przeciwników. Jak już wspomniałem zamienił rękę i nogę Gohanowi podczas starcia w Super 17 Saga. Jedynym antidotum na odwrócenie działania lasera jest urządzenie wymyślone przez Gila. Emituje ono zieloną wiązkę światła, które w pewnym sensie topi metal.
3. Mordercze wiertło

Dzięki drugiej transformacji Lild zyskał nową broń – wiertło umieszczone na prawej ręce. Może ono dowolnie zmieniać długość. Generał nieźle nim władał, ale było zbyt słabe by pokonać Goku.
4. Rocket Punch

Generał stosował jeszcze jedną technikę w 1 formie nazwaną Rocket Punch. Taką samą stosował C16. Polega ona na wystrzeleniu przedramienia w kierunku przeciwnika (więcej w Ataki i techniki walki ).

Art by KarolHofman

9273 Czytań | Drukuj