Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Miecze oraz inne ostre bronie w Dragon Ball
Dodane przez Guzo dnia 26-03-2006 16:46

  Poniżej znajdziecie spis broni białej, w której skład wchodzą miecze i noże. Do każdej jest krótki opis oraz małe info żeby uzupełnić Wasze ewentualne braki w wiedzy :) No to zaczynamy:

MIECZENazwa: Miecz Z

Typ Broni: średnia\ ciężka.
Używany przez: Gohana.
Kiedy pojawia się miecz: w Buu Saga
Cechy charakterystyczne: Ogromny ciężar, zaklęto w nim bogaOpis:
Potężny miecz zatknięty w skale na planecie Kaioshinów. Żaden wojownik nie mógł go wyciągnąć przez miliony lat.. Legenda głosiła, że kto wydobędzie miecz ze skały zyska ogromną moc. Gohanowi udało się to wkońcu po wielu próbach. Kilkunastotonowy, początkowo sprawiał wiele trudności jednak Gohan dość szybko zaczął biegle się nim posługiwać. Miecz złamał się jednak. Pojawił się w ten czas Rou Kaioshin, który był zaklęty w Mieczu Z.

Nazwa: Miecz Tapiona

Typ broni: Jedno lub Dwuręczna
Używany przez: Trunksa i przez Tapiona
Kiedy pojawia się miecz: w Filmie DBZ 13
Cechy charakterystyczne: Pozaziemskie pochodzenie
Opis:
Stworzony na odległej planecie. Tapion dostał go od wielkiego mistrza zwanym Hrabia. Ten miecz był potężny z racji swojej ostrości. W Filmie 13 Tapion oddaje go chibi Trunksowi. I właśnie tym mieczem chłopiec odcina ogon wielkiego potwora zwanego Hildegarn. Potwór ten był tak silny, że sprawił nie lada kłopot Gotenksowi na poziomie ssj3. Tak więc jestem pod wrażeniem siły tego miecza.. a może jego posiadacza?

Nazwa: Miecz Mirai (Future) Trunksa

Typ broni: Jedno lub Dwuręczna
Używany przez: Trunksa
Kiedy pojawia się miecz: saga F. Trunksas, Androids i Cell.
Cechy charakterystyczne: Pozaziemskie pochodzenie, nie powinien sie znajdować w posiadaniu Future Trunksa, gdyż w jego linni czasowej nie walczyli z Hildegardem, a więc nie było Tapiona.

Opis:
Wzbogacony o najlepszy metal na Ziemi przez Bulme w Capsule Corp. Miał pomóc Trunksowi w walce z cyborgami. Trunks bardzo dobrze opanował umiejętność władania tym mieczem. Zabił Frezera i jego żółnierzy- to dowodzi jak więlką moc posiadał władający tym mieczem. Niestety nic nie trwa wiecznie. Miecz Trunksa został uszkododzy podczas walki z cyborgami. A ostatecznie zniszczony w Cell saga przez Cella. Mimo to ten miecz był jednym z najlepszych w Dragon Ball.

Nazwa: Miecz Gohana

Typ broni: Broń lekka
Używany przez: Gohana.
Kiedy pojawia się miecz: w Sajan saga.
Cechy charakterystyczne: brakOpis:
Gohan dostał go od Piccolo w prezencie, gdy miał przeżyć pół roku na pustyni w ramach treningu, który miał przygotować Gohana do walki z Nappą i Vegetą. Po pewnym czasie Son Gohan opanował władanie tym ostrzem. Regularnie odcinał nim kawałki ogona jednego dinozaura, dzięki czemu wyćwiczył zręczność i siłę.

Nazwa: Miecz Janemby

Typ broni: Ciężka
Używany przez: Janembe
Kiedy pojawia się miecz: w Filmie DBZ 12
Cechy charakterystyczne: brakOpis:
Dziwne jest pochodzenie tego miecz. Gdyż Janemba podniósł z ziemi przedmiot przypominający kapsułe. Która zmieniła się w dużej wielkości miecz. Janemba przy pomocy tego miecza zadawał ostre i mocne ataki, mogące przeciąć przeciwnika. To dzięki temu mieczowi omało by pokonał Goku. Jednak po pewnym czasie miecz zmienił się z powrotem i rozsypał.

Nazwa: Miecz Dabury (Dably)

Typ broni: Lekka
Używany przez: Dabure
Kiedy pojawia się miecz: Majin saga
Cechy charakterystyczne: brakOpis:
Dabura użył miecza podczas walki z Gohanem. Zadał nim kilka niecelnych cięć, po czym Gohan go złamał.

Nazwa: Miecz Aralian

Typ broni: Ciężka
Używany przez: Aralian
Kiedy pojawia się miecz: Saiyan saga
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
Była to broń używana przez siły ochrony planety Aralia, nosili ją przypiętą do pasa. Aralianie używali jej zabijajac się na wzajem (jak gladiatorzy) aby zapewnić rozrywkę swemu panu.

Nazwa: Miecz Bandyty Gumy

Typ broni: Ciężka
Miecz używany przez: Bandyta Guma
Kiedy pojawia się miecz: początej serii DB (3 odc.)
Cechy charakterystyczne:Olbrzymi rozmiar
Opis:
Duży miecz, który dzierżył Bandyta Guma. Broń była powolna w walce z małym Goku, który szybko robił uniki. Był mało skuteczny. Przez co Goku mógł sobie pozwolic na zabawe w trakcie walki

Nazwa: Miecz Złotego

Typ broni: Ciężka
Miecz używany przez: Złoty
Kiedy pojawia się miecz: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: Ozdobna klinga
Opis:
Złoty używa tego miecza w walce z małym Goku. Miecz dość solidny, ale nie mogący się równać z magicznym kijem. Nic więcej o nim nie wiadomo, gdyz walka zostaje przerwana w momencie, gdy mały Goku zostaje wchłonięty do wnętrza magicznego bukłaku.

Nazwa: Miecz Minoshi

Typ broni: lekka
Używany przez: Minosha
Kiedy pojawia się miecz: w Filmie DBZ 13
Cechy charakterystyczne: Podobny do miecza Tapiona
Opis:
Miecz używany przez Minoshe, ktory używał go w walce z Hildegarnem. Miecz nie dał rady Hildeganmemu gdy jego część się uwolniła Minoshia niestety poległ.

Nazwa: Miecz North Kaioshin

Typ Broni: Średnia
Miecz używany przez: North Kaioshin.
Kiedy pojawia się miecz: Przed milionami lat
Cechy charakterystyczne: Bardzo potęzny lecz Boo nie uległ
Opis:
Użył jej North Kaioshin w walce z Kid Buu, był ładnie zdobiona klingą. Miecz nie był zbyt efektywny w stosunku do Boo ktorego rozcięcie i tak nic by nie dało. Potwór i tak by sie zrósł

Nazwa:Miecz Yamuchy

Typ broni: Średni
Miecz używany przez: Yamucha
Kiedy pojawia się miecz: w Filmie DB 1, i w DB

Opis:
Jest to najlepszy miecz, który posiadał Yamcha. Był on wygięty i bardzo ostry. Bez problemu mógł przeciąć słabego przeciwnika na pół. Yamcha posługiwał się nim dobrze. Użył go podczas walki z Goku, ale Goku był na to za silny i bez problemu unikał ciosów.

Nazwa: Miecz Piracki

Typ broni: Cieżki
Miecz używany przez: Pirackiego Robota
Kiedy pojawia się miecz: Red Ribbon saga
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
Po wyjściu z groty Goku, Bulma i Krilan zostają zaatakowani przez Pirackiego Robota. Robot władał potężnym ciężkim ostrzem. Sprawił nie lada problem naszym przyjaciołom.

Nazwa: Miecz Kryminatora

Typ broni: Średni
Miecz używany przez: Kryminator
Kiedy pojawia się miecz: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: Ostrze z ozdobną klingą, i rozdwojoną końcówką.Opis:
Kryminator walcząc pod Świętą Wieżą z małym Goku, widzi że jego szanse maleją. Rzuca kapsułka, z której wyłania się okazałe ostrze. Miecz wygląda całkiem imponująco. Mały Goku ma nie lada problem z unikami przed nim. Na szczęście mały Upachi podaje Goku Magiczny Kij, który okazuje się mocniejszy, i łamie ostrze na pół.

Nazwa: Miecz Kogu

Typ broni: Cięzki
Miecz używany przez: Kogu
Kiedy pojawia się miecz: Film DBZ 9
Cechy charakterystyczne: BrakOpis:
Długi z pozoru mocny miecz. Kogu walczy nim z Future Trunkiem. Trunkowi udaje się zablokować ciecie gołym przedramieniem, na którym ów miecz się łamie- czyli wcale taki solidny nie był.

Nazwa: Ognisty Miecz

Typ: Średnia.
Używany przez: Pomcnice Wężowej Księżniczki
Kiedy pojawia się miecz: w Saiyan saga
Cechy charakterystyczne: wykorzystywane do hipnotyzującego tańca
Opis:
Szeroki z wygięcien na końcu, używane do celów pokazowych. Pomcnice Wężowej Księżniczki tańczyły z tymi mieczmi na oczach Son Goku.

Nazwa: Miecz Strażników Lorda Lud

Typ Broni: Ciężka.
Używany przez: Strażników Lorda Lud
Kiedy pojawia się miecz: w GT
Cechy charakterystyczne: Brak
Opis:
Dwóch strażników przyłapało Pan przy wejściu do komnaty. Zaatakowali ją, bez skutku oczywiście. Rozprawiła się z nimi w mgnieniu oka, kilkoma kopniakami. O mieczach niewiele wiadomo, ponieważ w sumie nie widać żadnej innej walki z ich udziałem.


Nazwa: Miecze Regety

Typ broni: Średnia
Miecz używany przez: Regeta
Kiedy pojawia się miecz: Początek GT
Cechy charakterystyczne: Zmieniają rozmiar
Opis:
Dwa miecze, których miniaturki Regeta nosi ukryte w ubraniu. Po wyciągnieciu wracają do normalnych rozmiarów. Używa ich w walce z Goku na planecie Olmek. Nie są zbyt solidne, Goku łamie oba ostrza gołymi rękoma.KATANYNazwa: Katana

Typ broni: Lekka
Używany przez: Yairobe.
Kiedy pojawia się miecz: w serii db i dbz
Cechy charakterystyczne: Bardzo ostry
Opis:
Używał jej Yairobe, który zawsze nosił ją u swojego boku... Yairobe dobrze nią się posługiwał cóż w końcu był mistrem miecza, i używał Katany w trudnych sytuacjach. Katana pomogła w DBZ w Sajan saga w walce z Vegetą, gdy zamienił się w Oozaru, Yairobe wtedy odciął Vegecie ogon, przez co ten powrócił do normalnej postaci wpadając w szał.

Nazwa: Katana Ninja

Typ broni: Średnia
Miecz używany przez: Fioletowego
Kiedy pojawia się miecz: w Red Ribbon saga
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
Kolejna broń, którą w swoim uzbrojeniu posiadał Fioletowy. Gdy chciał jej użyć na Son Goku ten robił uniki. Na nic nieprzydał sie Fioletowemu ten miecz.. piękne, być ucieleśnieniem równowagi Czterech Żywiołów i mieć własnej duszy: miecz ninja ma być skuteczny w odbieraniu życia.

Nazwa: Katana

Typ broni: Średnia
Miecz używany przez: Shu
Kiedy pojawia się miecz: DB
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
Kolejna broń, z rodzaju katan jakie widzimy w DB. Tym razem posiadaczem jest Shu, pomocnik Mai z którą pracuje dla Pilafa. Katane nosi cały czas przewiązana na sznureczku i żadko kiedy jej używa. W pełni okazałości widać ja w momencie gdy próbują zabrac smoczą kulę Kamesenninowi. Wtedy lis dzielnie wyjmuje piękne ostrze jednak i tak z niego nie korzystaMIECZE ENERGETYCZNENazwa: Miecz energetyczny

Typ broni: ---
Używany przez: Vegetto
Kiedy pojawia się miecz: dbz - fusion saga
Cechy charakterystyczne: energetyczny z KI
Opis:
Widzimy go podczas potyczki Vegetto z Boo. Od stworzonego na przedłużeniu dłoni energetycznego miecza bije niesłychany blask. Wokoło rozlatuja się kileczki energii emenujące z ostrza. Miecz ten jest ostro zakończony przez co bardzo łatwo przebija się przez głowe Boo

Nazwa: Miecz energetyczny 2

Typ broni: ---
Miecz używany przez: Suazaa
Kiedy pojawia się miecz: Film DBZ 5
Cechy charakterystyczne: stworzony z energiiOpis:
Jest to miecz zaliczany do technik Ki No Tsurugi. Miecz Ki jest proporcjinalny długością do ramienia użytkownika i nie można zmieniać jego wielkości.TOPORYNazwa: Topór Ox King

Typ broni: Ciężki
Miecz używany przez: Ox King (Byczy Lucyfer)
Kiedy pojawia się topór: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: Brak
Opis:
Ojciec Chichy Ox King walczył nim z Armią Czerwonej wstęgi. O toporze nie wiele wiadomo, poza tym, ze przypuszczalnie był bardzo cieżki. Ox King upuścił go w momencie gdy stracił wzrok.

Nazwa: Toporek Upachiego:

Typ broni: Średni
Miecz używany przez: Upachi
Kiedy pojawia się topór: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: BrakOpis:
Mały Upachi chcąc się zemścić za śmierć ojca, rzuca tym toporkiem w Kryminatora. Niestety nie celnie.

Nazwa: Topor drwala

Typ broni: Cięzki
Miecz używany przez: Drwal (?)
Kiedy pojawia się topór: DB
Cechy charakterystyczne: Brak
Opis:
Duży topór należący do drwala widzimy go w serii DB kiedy to Goku i Krilan ciżeko pracujaw ramach treningu u kamesennina a w tym czasie robotnicy i drwale sobie smacznie drzemią. Topór leży w trawie i nie wiadomo czy tego dnia nawet był użyty do karczowania lasuNOŻENazwa: Nóż Niebieskiego

Typ broni: Lekka
Używany przez: Piratów i Niebieskiego
Kiedy pojawia się ostrze: Red Ribbon saga
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
To nóż, którego używali piraci w dawniejszych czasach. Ma on lekkie zagięcie na końcu. Generał Niebieski użył go na Aralce Norimaki, jednak ta szybko wyswobodziła się z jegpo rąk i walnęła go w brzuch.

Nazwa: Nóż spręzynowy Pilafa

Typ broni: Lekka
Używany przez: Pilaf
Kiedy pojawia się ostrze:DB
Cechy charakterystyczne: sprężynowy
Opis:
Typowe wyposażenie młodocianego dresika. Łatwy do ukrycia i szubko wysuwalny nóż sprężynowy ktory można wykorzystać w kazdej sytuacji. Pilaf nie wacha sie go użyć gdy straszy Aligatora że go przerobi na damską torebkę:) oczywiście widok nozyka skutkuje i zielony zwierzak robie sie wielokolorowy ze strachu. Noż jesdnak nie użyty podczas walki żadnej

Nazwa: Nóż Pan

Typ broni: Lekka
Miecz używany przez: Pan
Kiedy pojawia się miecz: Początek GT
Cechy charakterystyczne: Brak
Opis:
To tylko ciekawostka. Pan wcale tego noża nie używała. Został on domalowany do plakatu- listu gończego na planecie Olmek.

Nazwa: Nóż kuchenny

Typ broni: Lekka;)
Używany przez: Lunch
Kiedy pojawia się ostrze: DB
Cechy charakterystyczne: BrakOpis:
Zwykły nóż kuchenny, ale odegrał ważna rolę. Gen. Niebieski związał naszych przyjaciół liną w domu Kame, zostawiając im mały prezent- bombę, która miała wybuchnąć za 3 min. Nikt nie potrafił się samodzielnie uwolnić, na szczęście pojawiła się Lunch i oswobodziła Goku, aby mógł pozbyć się owego tykającego przedmiotu.

Nazwa: Nóż kuchenny 2

Typ broni: Lekka ;)
Używany przez: Oolong
Kiedy pojawia się ostrze: Film DBZ 2
Cechy charakterystyczne: BrakOpis:
Ten nóż podaje jako ciekawostkę. Oolong zepsuł Smoczy Radar i za kare musiał gotować obiad. Jak widać na obrazku przypadło mu krojenie cebuli -co za pech-. Oczywiście talent kulinarny Oolonga stoi na niskim poziomie, i nawet taki ładny nóż w niczym nie pomoże

Nazwa: Nóż kuchenny 3

Typ broni: Lekka ;)
Używany przez: ChiChi
Kiedy pojawia się ostrze: DBZ 193
Cechy charakterystyczne: BrakOpis:
Tym nożem ChiChi obiera ziemniaki, jednocześnie patrząc na TV, w której pokazują Herkulesa- jak to niby uratował Ziemię. Aż się dziwię, że nim nie rzuciła w ekran;) Noż jest ciekawy gdyz jest zakończony tępo na wprost wiec nie ma strachu że sie na niego nadziejemyINNE OSTRZANazwa: Miecz Tao Pie Pie

Typ broni: Ciężka
Miecz używany przez: Tao Pie Pie cyborg
Kiedy pojawia się miecz: w DB
Cechy charakterystyczne: Wbudowany w ramię
Opis:
Gdy Tao Pie Pie stał się androidem wmontował sobie w ręke miecz. Użył tego miecza na 23 TB kiedy to też zabił Chozu i złamał zasadę tuenieju, która mówi że nie można używać broni. Ostatecznie pokonał go Tenshin. Ten miecz był ostry i miał efektywność przeciętną.

Nazwa: Hełm Chi Chi

Typ broni: Lekka
Miecz używany przez: ChiChi
Kiedy pojawia się broń: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: Wbudowany laser i bardzo ostre ostrze.Opis:
W momencie gdy RR zaatakowała wioskę, Chichi wraz z małym Goku śpieszą na ratunek jej ojcu. Chichi przy pomocy tego hełmu strzela falami laserowymi i wbudowanym u nasady ostrzem. Powala w ten sposób ok. tuzina żołnierzy. Dzieki wystrzeliwanemu ostrzu odcina także głowe dinozaura

Nazwa: Włócznia Bora

Typ broni: Leki
Miecz używany przez: Bora
Kiedy pojawia się broń: saga Red Ribbon
Cechy charakterystyczne: brak
Opis:
Włócznia ta służyła do polowań min. na ryby. Bora jednak był zmuszony do użycia jej w walce z wysłannikami RR szukającymi Smoczych Kul. Dzięki niej rozprawił się z nimi bez problemu.

Nazwa: Wółcznia Regety

Typ broni: średnia
Miecz używany przez: Regeta
Kiedy pojawia się miecz: Początek GT
Cechy charakterystyczne: Brak
Opis:
Kolejna broń Regaty. Dość długa, imponująca włócznia. Ale podobnie jak miecze, zostaje połamana jednym ciosem Goku.

Nazwa: Halabarda/Naginata Annin

Typ broni: Ciężka
Używany przez: Annin
Kiedy pojawia się broń: ostatnie odcinki DB
Cechy charakterystyczne: Duży rozmiar, odadzona na drzewcu i przyozdobiona
Opis:
Goku przybywa do strażniczki paleniska aby ugasić wieczny ogień i uratować ojca ChiChi. Jednak Annin się na to nie zgadza, po czym wynika z tego kłótka, a następnie wywiązuje się krótka walka. Annin używa przeciwko Goku owej halabardy, jednakże bezskutecznie. Goku kilkoma ruchami wytraca jej broń z rąk.

Nazwa: Halabarda/Naginata

Typ broni: Średnia
Miecz używany przez: Wojownik
Kiedy pojawia się miecz: DB
Cechy charakterystyczne: Frędzelki na końcu
Opis:
Ta broń pokazana jest tylko przez urywek sekundy. Sindy opowiada małemu Goku o magicznym bukłaku i jego mocy. Wojownik tutaj pokazany wygląda dosyć imponująco, ale o broni nic nie wiadomo, prawdopodobnie nawet jej nie zdążył użyć, gdyż został wciągnięty do wnętrza bukłaku.
Dział w wielkich ciepieniach i męczarniach wspólnymi siłami stworzylii:
Guzo, Sul, SonOinx, medyq - w oparciu o zagadkę Bilissj5 i odpowiedz Gokuśka,9675 Czytań | Drukuj