Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Recenzja filmu: Martwa Strefa
Dodane przez Margarius dnia 12-03-2006 02:55

  
Martwa Strefa - film został wydany latem w 1989 roku przez firmę o nazwie Toei Animation. W ameryce film jest znany jako "Dead Zone" jednak fani znają go także jako "Retur my Gohan!" co po polsku znaczy "Wróć mój Gohanie!". Jest to naprawde pożadny film, w którym możemy zobaczyć świetną akcje, elementy komedii oraz walke na śmierć i życie, tak jak to w DB bywa. Film wyróżnia się także muzyką, chwilami spokojna i przyjemna, a gdy trzeba mroczna posującado nastroju. Jedyną wadą może okazać się podłożenie głosu w wersji polskiej, które nie jest takie najleprze. Pomimo wszystko sam posiadam ten film i polecam go każdemu kto go nie ma.

Streszczenie - Film zaczyna się od porwania Gohana przez trzech zamaskowanych wojowników, którzy wcześniej dokopują Szatanowi Serduszko. O wszystkim dowiaduje się Goku, który wraz z Kuririnem i Piccolo postanawia zemścić się za wyrządzone im krzywdy i odzyskać syna. Okazuje się ze trzech sprytnych wojowników pracuje dla Garlica, który zdobył nieśmiertelność dzięki smoczym kulą i wcale nie jest taki słaby. Nasi bohaterowie muszą pokonać rzeciwnika, który jest nieśmiertelny czy im się to uda przekonajcie się sami sprawiając sobie ten wspaniały film.

Postacie

Goku - Nasz wspaniały główny bohater. W tym filmie możemy zobaczyc niezłą akcje i wspaniałąwalke z udziałem songa. Za wszelką cene chce on odzyskać syna. Podczas pojedynku o mały włos a nie przepłacił by tego zyciem.

Piccolo - W potyczne z Garlicem kolejny Raz staje u boku Goku. Znacznie pomaga w walce z nieśmiertelnym potworem. Nieźle obrywa ale wychodzi cało z morderczej walki.

Kuririn - I jego możemy zobaczyć w tym filmie. Podczas pojedynku starał zaopiekować się Gohanem chociaż może wydawać się że to on potrzebował pomocy.

Gohan - Wielki porwany i wielki bohater filmu. Gdyby nie jego moc reszta by pewnie zgineła. W tym filmie odkryto że siła gohana gdy jest zły nie ma granic.

Kami Sama - Pisząc to mam przed oczami jego rozpaczliwą walke z Garlicem. Wszechmogący dostał niezłe lanie. Pod koniec walki próbował nawet ataku w stylu kamikadze jednak uświadomił sobie że to nic nie da ponieważ walczy z nieśmiertelnym przeciwnikiem.

Garlic Jr. -Zielono skóry karzełek, nieco przypominający goblina. Po zebraniu smoczych kul zażyczył sobie od smoka nieśmiertelności. Po zyskaniu wiecznie młodego i niezniszczalnego ciała stał się przeciwnikiem wysokiej rangi. Posiadał on dwie formy. W pierwszej wyglądał nie grożnie był mały i słaby jednak w drugiej zmieniał się w napakowanego potwora o sporej sile. Pomimo wszystko naszym bohaterom udało się go pokonać zmykając złoczyńce w Martwej strefie z tąd tytuł filmu.

Ginger - Posiada zgniłozieloną skóre. Stanowi część oddziału Garlica. Walczył z goku, wkońcu pożegnał się z życiem obrywając Kamehamehą.

Nikki - Następny z ludzi Garlica. Jest on wysoki i posiada zieloną skóre. Zginął w podmuchu kamehamehy, która zabiła jego poprzednika.

Sansho - Wielki, szaroskóry, maakyo-jin pochodzący z odległej planety o nazwie Makyo. Razem z kolegami może stanowić zagrożenie. Jednak w pojedynke został szybko pokonany przez Szatana Serduszko.

Plusy i Minusy

+ Fabuła
+ Muzyka
+ Walki

- Dubbing
- Czas Filmu

Ocena - 75/100

Ogólnie bardzo fajny film, posiadający świetną akcje, napewno warty obejrzenia !

5111 Czytań | Drukuj