Witaj w serwisie DragonBall 4 Ever

Czym jest db4ever?

Społeczność db4ever skupia wokół siebie fanów zarówno tego kultowego anime/mangi jak i miłośników japońskiej kreski ogólnie. Jesteśmy tu by poznawać innych użytkowników o podobnych zainteresowaniach, dyskutować na forum na tematy dragonball'owe ale i te całkiem odmienne, oceniać swoje prace, czy poprostu zassać odcinku lub znaleść kilka przydatnych ciekawostek dotyczących tej serii anime.

Nie trać czasu i zarejestruj się już teraz. Gdy zechcesz poznać bliżej zgraną ekipę która przesiaduje tu od lat to stwierdzisz że zdziwieniem że zajżenie tu choćby raz na dzień to już odruch i masz to we krwi ;)

Logowanie Użytkownika

Dostępność Loginu:


Zanim założysz konto sprawdz czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest już zajęta.


Wpisz planowaną nazwę użytkownika (login) a następnie wciśnij przycisk 'Tab' by sprawdzić jej dostępność.

Wpisz Szukaną Frazę:

Artykuły Na Forum Odcinki
Użytkownicy Filmy Online


Powrót na Stronę Startową
Wyszukiwarka
Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II (GBA)
Dodane przez SonOinx dnia 05-03-2006 02:29

  
W 2003 roku firma Atari wydała drugą część gry The Legacy of Goku. Jej poprzednik był totalnym niewypałem, lecz to czego dokonali w tej serii przerasta wszystkie możliwości.

Zacznijmy od przedstawienia gry, więc jest tylko jeden tryb, można powiedzieć, że Story Mode. Typ tej gry to Adventure RPG. Tak jak w poprzedniej części poruszamy się po planszach i podczas chodu bijemy wrogów, czas się nie zatrzymuje jak w przypadku The Legend Of Super Saiya-jin. Wszystko się dzieje w ruchu, muszę powiedzieć, że na pierwszy rzut oka mi się to bardzo spodobało, w tej chwili nie przejmowałem się pierwszą częścią tej gry, w której wyglądało to żałośnie, tylko patrzyłem na ten wspaniały przebieg akcji.

Trzeba wspomnieć o szacie graficznej, która jest doskonała. Naprawdę jak na oblicza Game Boy Advance gra, jeżeli chodzi o grafikę przedstawia się na najwyższym poziomie jaki można zauważyć na tej platformie. Świetnie dobrane tekstury i płynne animacje tworzą miły klimat obrazu, na który spoglądamy podczas gry. Szata graficzna różni się od pierwszej części znacznie. Tam była średnia, tutaj mamy do czynienia z wspaniałymi obrazami. Postacie są bardzo dobrze przedstawione, a wrogowie są dopasowani do każdego klimatu. Jeżeli chodzi o tę opcję nie można powiedzieć złego słowa na temat grafiki przedstawionej w The Legacy Of Goku 2.

Grywalność w grze jest jak wszystko inne dobra. Nie ma żadnych zacinek (przynajmniej u mnie), wszystko zgrywa się z animacjami i nie rzuca się w oczy zbytnio żadne zacięcie gry, jeżeli nawet takie występuje.

Fabuła jeszcze szczegółowa i większość gry związana jest z podstawą mangi, lecz jest nawet jeden quest poboczny, otóż można nawet walczyć z Coolerem, z wrogiem, którego można poznać tylko poprzez obejrzenie filmu kinowego Dragon Ball Z 5. Jak na dość długą grę trzeba coś urozmaicić, nie? Bez sensu byłoby wszystko z kartki przelewać na PC tworząc grę. Programiści zażyczyli sobie swoje pomysły, które każdy z pewnością je docenia. Jeżeli chodzi o fabułę, jest bardzo dobra i powiązana z mangą, za co wielki plus.

Muzyka towarzyszy nam przez całą grę, co prawda jak jesteśmy bardziej wczuci to jej nie usłyszymy, lecz zawsze jest przy naszym boku, co sprawia miły klimat, nawet kiedy jesteśmy w ciemnej krainie deszczu. Muzyka zasługuje na pochwałę, miłe i dobrze skomponowane nuty urozmaicają nam granie w LoG 2.

Teraz powiem tylko tak, jeżeli nie masz tej gry, to jak najszybciej ściągnij (dop admina: nie nakłaniamy do piractwa i przestępst intenetowych), lub biegnij po nią do sklepu, bo naprawdę warto! Polecam każdemu, naprawdę każdemu!

Plusy:
- grafika
- muzyka, która jest przy nas zawsze
- szczegółowe powiązanie z mangą
- nigdy się nie nudzi
- ogólnie cała gra jest wielkim plusem

Minusy:
- nie znalazłem żadnego

Grafika: 9/10
Grywalność: 10/10
Animacje: 9/10
Muzyka: 10/10
Walki: 9/10
Ogółem: 57/50

Firma: Atari & FUNimation
Platforma: Game Boy Advance
Rok produkcji: 2003
Napisal :son oinx

I przykładowe fotki
123886ss_sm.jpgs21536_GBA_10.jpgs63672xpsk5.jpg


10409 Czytań | Drukuj